Intradenné obchodovanie s kryptomenami

Intradenné obchodovanie alebo day trading je jednou z najbežnejšie používaných obchodných stratégií. Intradenní obchodníci sú aktívni na väčšine finančných trhov, ako sú akcie, forex, komodity a samozrejme aj na trhu s kryptomenami. Je day trading pre vás vhodnou stratégiou na obchodovanie s kryptomenami? Ako intradenní obchodníci zarábajú peniaze? Mali by ste sa stať jedným z nich? Bohužiaľ, na tieto otázky neexistuje jediná odpoveď, my vám však v tomto článku prezradíme všetko, čo o intradennom obchodovaní kryptomien potrebujete vedieť.

Čo je intradenné obchodovanie?

Intradenné obchodovanie je obchodná stratégia, s ktorou vstupujete a vystupujete z pozície v ten istý obchodný deň. K obchodovaniu teda dochádza v rámci toho istého dňa. Cieľom intradenných obchodníkov je profitovať zo zmeny ceny finančného nástroja.

Pojem „intradenný obchodník“ (po angl. day trader) pochádza z trhu s akciami, kde je obchodovanie možné iba počas pracovných dní v týždni. Intradenní obchodníci nikdy nenechávajú otvorené pozície cez noc, pretože ich úmyslom je zinkasovať na vnútro denných pohyboch cien.

Intradenné obchodovanie je obchodná stratégia, s ktorou vstupujete a vystupujete z pozície v ten istý obchodný deň. Cieľom intradenných obchodníkov je profitovať zo zmeny ceny finančného nástroja.

intradenné obchodovanie kryptomien

Ako intradenní obchodníci zarábajú peniaze?

Úspešní intradenní obchodníci majú hlboké znalosti o trhu a dostatok skúseností. Na vytvorenie obchodných plánov zvyčajne používajú technickú analýzu. Na to, aby zistili či sa oplatí otvoriť alebo zatvoriť pozíciu využívajú ukazovatele ako objem obchodov, pohyby cien, vzory z grafov a technické ukazovatele. Rovnako ako v prípade ktorejkoľvek obchodnej stratégie, riadenie rizika je pre úspešné intradenné obchodovanie nevyhnutnosťou.

Politické a ekonomické udalosti sa nedejú zo dňa na deň, preto sa intradenní obchodníci nezvyknú zaoberať fundamentálnou analýzou. Aj napriek tomu sa však nájdu traderi, ktorých obchodná stratégia je založená na obchodovaní pomocou správ. To zahŕňa nájdenie aktíva s veľkým objemom obchodov vďaka nedávnemu oznámeniu alebo novinkám a využitie tohto dočasného prudkého nárastu obchodnej činnosti vo svoj prospech.

Cieľom intradenných obchodníkov je profitovať z volatility na trhu. Preto sú objem a likvidita pre intradenné obchodovanie rozhodujúcimi faktormi. Koniec koncov, intradenní obchodníci potrebujú na uskutočnenie rýchlych obchodov dobrú likviditu. Platí to najmä pri ukončení pozície. Veľký sklz (po angl. slippage) u čo i len jedného obchodu môže mať devastujúci dopad na obchodný účet intradenného obchodníka. To je dôvod, prečo si zvyčajne vyberajú páry s vysokou likviditou.

Niektorí obchodníci budú obchodovať iba s jedným trhovým párom, napríklad BTC / USD. Iní si vytvoria zoznam sledovaných párov na základe technických či fundamentálnych atribútov a z tohto zoznamu si vyberú, s ktorým nástrojom budú obchodovať.

Stratégie intradenného obchodovania s kryptomenami

Skalpovanie (scalping)

Skalpovanie je veľmi častou obchodnou stratégiou medzi intradennými obchodníkmi. Pri tejto stratégií obchodník využíva malé pohyby cien, ku ktorým dochádza v krátkych časových rámcoch. Môžu to byť medzery v likvidite, spread a ďalšie nedostatky na trhu.

Skalperi budú často obchodovať s maržou alebo s futures kontraktmi, aby svoje výsledky maximalizovali pomocou finančnej páky. Keďže percentuálny zisk býva menší, dáva zmysel uzatvárať obchody vo väčšom objeme.  V skutočnosti to platí pre väčšinu stratégií intradenného obchodovania.

Obchodovanie s pákovým efektom však neznamená, že obchodník neuplatňuje princípy riadenia rizika. Úspešný skalper je oboznámený s maržovými požiadavkami a vie, akú veľkosť pozície si môže dovoliť uzatvoriť.

Na to, aby skalperi zistili či sa oplatí otvoriť alebo zatvoriť pozíciu využívajú stratégie ako analýza knihy objednávok, tepelné mapy a veľa ďalších technických indikátorov. Kvôli rýchlemu vykonaniu obchodu a vysokému riziku je však skalpovanie všeobecne vhodnejšie pre skúsených traderov. Aj pár zlých obchodov s pákovým efektom môže zničiť obchodný účet tradera.

Obchodovanie v úzkych pásmach (Range trading)

Obchodovanie v úzkych pásmach, tzv. range trading, je jednoduchá stratégia, ktorá vo veľkej miere zahŕňa analýzu sviečkových grafov a sledovanie úrovní podpory (support) a odporu (resistance). Ako naznačuje názov stratégie, obchodníci s touto stratégiou pracujú s rozsahmi cien a na základe nich prichádzajú k obchodným rozhodnutiam. Napríklad, ak sa cena pohybuje medzi úrovňou podpory a odporu, obchodník nakupuje na úrovni podpory a predáva na úrovni odporu.

Obchodovanie v úzkom pásme je založené na predpoklade, že dolná hranica rozsahu bude pravdepodobne tlačiť cenu nahor, zatiaľ čo horná hranica rozsahu bude pravdepodobne tlačiť cenu nadol. Čím viac sa však cena dotkne úrovne podpory alebo odporu, tým je pravdepodobnejšie, že dôjde k prekročeniu úrovne. Preto sú obchodníci s touto stratégiou vždy pripravení aj na takýto prípad. Spravidla to znamená, že majú nastavený príkaz stop-loss na úrovni, ktorá uniká z vymedzeného rozsahu.

Metóda Range trading je pomerne jednoduchá stratégia vhodná pre začiatočníkov. Vyžaduje dobré porozumenie sviečkových grafov, úrovní podpory a odporu a môže sa riadiť momentum indikátormi, ako napríklad RSI (index relatívnej sily) alebo MACD (kĺzavý priemer konvergencie/ divergencie).

Obchodovanie v úzkych pásmach je jednoduchá stratégia, ktorá zahŕňa analýzu sviečkových grafov a sledovanie úrovní podpory (support) a odporu (resistance).

Obchodovanie v uzkych pasmach - range trading

Vysokofrekvenčné obchodovanie s kryptomenami (HFT – High frequency trading)

Vysokofrekvenčné obchodovanie je druhom algoritmického obchodovania, ktoré zvyčajne používajú kvantitatívni obchodníci. Má skratku HFT, ktorá pochádza z anglického názvu stratégie High-frequency trading. Jej podstatou je vyvinúť algoritmy a robotov na obchodovanie, ktorí dokážu rýchlo vstúpiť a vystúpiť z viacerých pozícií v priebehu veľmi krátkeho času. Aké krátke sú tieto časové rámce? Máme na mysli milisekundy. Výhoda v podobe pár milisekúnd môže spoločnosti poskytnúť výrazný náskok pred ostatnými firmami.

HFT algoritmy vznikajú na implementáciu vysoko komplexných stratégií. Aj keď vysokofrekvenčné obchodovanie môže vyzerať ako lákavá obchodná stratégia, je oveľa komplikovanejšia, ako sa zdá. Vysokofrekvenčné obchodovanie zahŕňa spätné testovanie, monitorovanie a ladenie algoritmov, aby sa prispôsobili neustále sa meniacim podmienkam na trhu. Takže ak si myslíte, že vy môžete oddychovať, zatiaľ čo robot za vás urobí všetku prácu, ste ďaleko od pravdy.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je, že vysokofrekvenčné obchodovanie je exkluzívnym odvetvím. Pre širokú verejnosť je ťažké získať kvalitné informácie. Prečo? Je to celkom jednoduché. Keby úspešné obchodné spoločnosti a hedžové fondy začali zdieľať svoje stratégie vysokofrekvenčného obchodovania medzi jednotlivcov, tieto stratégie by viac nefungovali.

Pri obchodovaní s robotmi by ste mali brať do úvahy aj ďalšiu vec. Ak niekto vytvoril ziskového robota na obchodovanie, prečo ho predáva, namiesto to, aby ho použil? Pri kúpe robota na vysokofrekvenčného obchodovanie buďte obzvlášť opatrný. Vývoj HFT robotov vyžaduje pochopenie pokročilých trhových konceptov spolu s nevyhnutnými znalosťami matematiky a informatiky. Preto je vhodný pre pokročilých obchodníkov.

Mám sa začať živiť intradenným obchodovaním?

Intradenné obchodovanie môže byť vysoko výnosnou stratégiou, ale pred začatím je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Keďže si vyžaduje rýchle rozhodovanie a rýchle vykonávanie, môže byť tento druh obchodovania veľmi stresujúci a náročný. Intradenné obchodovanie môže byť tiež dosť riskantné a vyžaduje si dôkladné porozumenie trhu. Vyžaduje, aby ste sa na obrazovku pozerali dlhší čas. Ste schopný niesť všetku túto váhu na svojich pleciach s možnosťou, že môžete prísť o peniaze? Mali by ste starostlivo zvážiť, či intradenné obchodovanie vyhovuje vašim individuálnym investičným cieľom a štýlu osobnosti.

Intradenné obchodovanie je bežne používanou obchodnou stratégiou pri obchodovaní s akciami, aj kryptomenami. Intradenní traderi využívajú stratégie intradenného obchodovania na to, aby sa pokúsili profitovať z volatility trhu, a zvyčajne nezostanú na pozíciách dlhšie ako jeden deň. Na určenie vstupnej pozície používajú technickú analýzu, vzory z grafov a technické ukazovatele. Medzi najbežnejšie stratégie intradenných obchodníkov patrí skalpovanie, obchodovanie v úzkom pásme a vysokofrekvenčné obchodovanie.

Ako inak získať kryptomeny?

Nakúp prostredníctvom CFD

Obľúbený spôsob ako začať s kryptomenami je nákup CFD. CFD kontrakty umožňujú aj neskúseným obchodníkom kapitalizovať na pohybe kryptomien smerom nahor a nadol. Samotnú kryptomenu pri obchodoch s CFD nikdy nevlastníte. Len špekulujete ako sa bude vyvíjať jej cena. CFD kontrakty nevyžadujú veľké investície, preto sú obľúbenou voľbou u menej skúsenych traderov.

Traderi, ktorí sa chystajú obchodovať s CFD kryptomenami, majú na výber z viacerých obchodných platforiem u mnohých brokerov. Prezrite si zoznam najlepších, ktorí ponúkajú široký výber kryptomien.

Plus500

jednoduchá platforma

kompletne v slovenskom jazyku

Viac Info

min. vklad 10 €

kompletne v slovenskom jazyku

Viac Info

easyMarkets

stabilné spready

skvelé bonusy

Viac Info

This is custom heading Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Aktuálny kurz BTC a EUR

BTC/EUR Kraken

BTC/EUR Binance

BTC/EUR Bittrex

24 názorov na “Intradenné obchodovanie s kryptomenami”

 1. Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any feed-back would be greatly appreciated.

  Also visit my site … weed gummies

 2. What’s up it’s me, I am also visiting this web site daily,
  this site is genuinely nice and the users are genuinely sharing good thoughts.

  my web-site … best THC vapes [Autumn]

 3. Thank you for some other magnificent article. The place else
  may anybody get that type of info in such a perfect way
  of writing? I have a presentation subsequent week, and I
  am at the look for such information.

  Have a look at my web site … buy Weed online

 4. I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get got an impatience over that you wish
  be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.

  My web site buy weed online [http://www.juneauempire.com]

 5. I’d like to thank you for the efforts you’ve put in writing this blog.
  I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as well.
  In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now 😉

  Here is my web blog :: where to find weed

 6. When someone writes an article he/she keeps the thought of a user
  in his/her brain that how a user can be aware of it. So that’s why this piece of writing is amazing.
  Thanks!

  Visit my web-site: buy weed

 7. Attractive part of content. I just stumbled upon your
  site and in accession capital to assert that I acquire
  actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing on your feeds or even I fulfillment you get admission to constantly rapidly.

 8. You’re so interesting! I do not think I’ve truly read
  through something like this before. So good to find someone with original thoughts on this subject.
  Really.. thanks for starting this up. This web site is one thing that’s
  needed on the web, someone with a little originality!

  Review my web site :: buy Instagram followers (radaronline.com)

 9. Just desire to say your article is as astonishing.
  The clarity in your post is just spectacular and i can assume you are an expert on this
  subject. Fine with your permission let me to grab your
  feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying
  work.

  my page cbd gummies for pain – https://www.bellevuereporter.com/marketplace/best-cbd-gummies-for-pain-2020-buyers-guide,

 10. Very good blog you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover the same topics discussed in this article?
  I’d really like to be a part of group where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know. Bless you!

  My web site heraldnet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Scroll to Top