Nákup a obchodovanie kryptomien

Je lepšie kryptomeny nakúpiť alebo s nimi obchodovať?

Ak uvažujete o investovaní do kryptomien, zvážte, či vašim potrebám viac vyhovuje nákup kryptomien alebo obchodovanie s nimi. Mnohí investori považujú kryptomeny za vzrušujúce finančné aktívum. Digitálne meny majú za sebou dlhú cestu, ich hodnota narástla a investorov lákajú na veľkú návratnosť. Vďaka ich volatilite tiež ponúkajú veľa príležitostí pre tých, ktorí chcú obchodovať na základe pohybu cien. Ak aj vy sa pýtate otázku či je lepšie kryptomeny nakúpiť alebo obchodovať, tu nájdete odpoveď.

Ako chcete na kryptomenách zarábať?

Ak chcete skúsiť zarábať s kryptomenami, máte dve možnosti: vlastniť kryptomeny alebo obchodovať s ich cenami. Pri obchodovaní špekulujete o pohybe ceny. Kryptomenu nevlastníte. Obchodujete s derivátom nazývaným CFD na kryptomenu.

Ak chcete kryptomenu vlastniť, musíte zaplatiť cenu za aktívum v plnej výške. Pri obchodovaní potrebujete iba malý podiel z vašej celkovej veľkosti pozície. Vďaka pákovému efektu zaujmete pozíciu s väčšou hodnotou ako je váš skutočný investovaný kapitál. Tento prístup môže byť lacnejší, pretože ako obchodník s kryptomenami nemusíte riešiť spoplatnené vklady a výbery kryptomien.

Obchodovanie má oproti investovaniu množstvo daňových výhod. Pri ziskoch z obchodovania s kryptomenami, nemusíte platiť dane, zatiaľ čo, ak profitujete z priameho nákupu a predaja kryptomeny, ste toho povinný. Na druhej strane, obchodný prístup môže zväčšiť straty, ak zvolíte nesprávnu stratégiu.

Ak chcete kúpiť kryptomenu, musíte nakupovať a predávať prostredníctvom zmenárne. To znamená, že potrebujete mať vytvorený účet v niektorej z krypto zmenárni a kryptomenu uchovať vo svojej digitálnej peňaženke.

Ak chcete obchodovať s kryptomenou, nepotrebujete priamy prístup do zmenárne. Stačí vám iba účet u niektorého z brokerov. Broker bude vo vašom mene vstupovať na trh podkladového aktíva, ktoré si vyberiete. Tento proces býva rýchlejší a jednoduchší.

Rozhodnite sa, ktoré meny chcete nakupovať a predávať

Pravda je taká, že ako obchodník nezískate prístup ku všetkým kryptomenám na trhu. Väčšina brokerov vám však umožní obchodovať so všetkými hlavnými menami – vrátane kryptomien bitcoin, bitcoin cash, ethereum, ripple a litecoin. Portfólio sa pravidelne rozširuje o nové digitálne meny. Pri tak širokej ponuke vám odporúčame zvoliť si tie, o ktorých niečo viete. Vzdelávajte sa o nich a staňte sa expertom na ich cenové pohyby. Je to efektívnejšie ako keby stw vstúpili na celý trh.

Zvoľte si obchodnú stratégiu

Musíte sa ubezpečiť, že poznáte a rozumiete svojmu trhu. Cena kryptomien závisí od celého radu faktorov. Za posledných 12 mesiacov boli ceny ovplyvnené obavami z vládnej regulácie, medializáciou odvetvia, silou amerického dolára, ale aj vyhláseniami vplyvných podnikateľov alebo ministrov vlády. Čím viac ľudí je zapojených do sveta kryptomien, tým väčší vplyv budú mať tieto rôzne faktory.

Použite svoju stratégiu pri uzatváraní obchodov

Po tom ako si zvolíte druh obchodnej stratégie, odporúčame vám definovať jej detailné podmienky. Napríklad bod, kedy z obchodov vystúpite. Disciplína je pri obchodovaní s kryptomenami dôležitá. Kryptomeny sú volatilné a držať veľa veľkých otvorených pozícií naraz je riskantné. Akonáhle pozícia dosiahne váš cieľ alebo maximálnu stratu, svoju pozíciu musíte uzavrieť. Nemusíte to robiť manuálne. Viete si nastaviť filtre, ktoré to budú robiť za vás. Ak iba začínate, malé obchody alebo obchodovanie pomocou demo účtu, vám pomôže získať predstavu o tom, ako tieto trhy fungujú a čo ich ovplyvňuje.

Nakúp kryptomien prostredníctvom CFD

Obľúbený spôsob ako začať s kryptomenami je nákup CFD. CFD kontrakty umožňujú aj neskúseným obchodníkom kapitalizovať na pohybe kryptomien smerom nahor a nadol. Samotnú kryptomenu pri obchodoch s CFD nikdy nevlastníte. Len špekulujete ako sa bude vyvíjať jej cena. CFD kontrakty nevyžadujú veľké investície, preto sú obľúbenou voľbou u menej skúsenych traderov.

Traderi, ktorí sa chystajú obchodovať s CFD kryptomenami, majú na výber z viacerých obchodných platforiem u mnohých brokerov. Prezrite si zoznam najlepších, ktorí ponúkajú široký výber kryptomien.

Plus500

jednoduchá platforma

kompletne v slovenskom jazyku

Viac Info

min. vklad 10 €

kompletne v slovenskom jazyku

Viac Info

easyMarkets

stabilné spready

skvelé bonusy

Viac Info

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Aktuálny kurz BTC a EUR

BTC/EUR Kraken

BTC/EUR Binance

BTC/EUR Bittrex

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Scroll to Top