Obchodné platformy

Obchodné platformy sú softvérom na obchodovanie: otváranie, uzatváranie a spravovanie obchodných pozícii prostredníctvom finančného sprostredkovateľa, akým je online broker. Brokeri ponúkajú online obchodné platformy buď zadarmo, alebo za výhodnú cenu výmenou za vedenie financovaného účtu a/alebo uskutočnenie určitého počtu obchodov za mesiac. Najlepšie obchodné platformy poskytujú kombináciu rôznych funkcii a nízke poplatky.

Platformy

Dozviete sa:

  • Čo je to obchodná platforma
  • Základy obchodnej platformy
  • Výber správnej platformy na obchodovanie
  • Populárne obchodné platformy
Platformy

Základy obchodnej platformy

Obchodná platforma je softvér, ktorý umožňuje traderom a investorom uzatvárať pozície a sledovať účty prostredníctvom finančných sprostredkovateľov. Častokrát sú k nemu pribalené rôzne funkcie, ako napríklad ceny v reálnom čase, grafy, novinky a významný výskum. Platformy môžu byť prispôsobené aj potrebám určitého trhu, ako napríklad burza, meny, opcie alebo futures trhy.

Existujú dva druhy obchodných platforiem: podporné platformy a obchodné platformy. Ako naznačuje ich názov, cieľovým používateľom komerčných platforiem sú intradenní traderi a retailoví obchodníci. Vyznačujú sa jednoduchosťou a sú vybavené užitočnými funkciami, ako tabuľky a novinky pre ďalšie vzdelanie a výskum investora. Na druhej strane, podporné platformy sú vytvorené veľkými brokerovými firmami, aby vyhoveli ich špecifickým požiadavkám a štýlu obchodovania.

Traderi využívajú rôzne obchodné platformy v závislosti od ich štýlu a veľkosti obchodovania.

Výber platformy

Pri výbere platformy by ste mali brať do úvahy poplatky aj funkcie platformy. Intradenní a iní krátkodobí traderi môžu vyžadovať funkcie ako reálne ceny, tabuľky tvorcov trhu, ktoré by im boli nápomocné pri obchodných rozhodnutiach. Obchodníci s opciami by zase mohli potrebovať nástroje špeciálne navrhnuté na vizualizáciu opčných stratégii.

Poplatky sú ďalší faktor, ktorý treba brať do úvahy. Napríklad, traderov, ktorí uplatňujú obchodnú stratégiu skalpovanie, budú priťahovať platformy s nízkymi poplatkami. Všeobecne sa uprednostňujú tie s nižšími poplatkami, ale treba zohľadniť aj iné kompromisy. Napríklad, nízke poplatky môžu byť nevýhodou, ak sú na úkor menšieho počtu funkcii a výskumu.

Niektoré platformy povoľujú akéhokoľvek sprostredkovateľa alebo brokera, zatiaľ čo iné, od vás budú vyžadovať spoluprácu s konkrétnym brokerom. Z toho vyplýva, že by ste mali zvážiť aj reputáciu sprostredkovateľa alebo brokera predtým, ako sa zaviažete vykonávať obchody a viesť účet na konkrétnej obchodnej platforme.

Obchodné platformy môžu mať špecifické požiadavky na používateľov. Napríklad, platformy na intradenné obchodovanie môžu od vás vyžadovať, aby ste mali na účte 22 000 € vo vlastnom imaní. Platformy na obchodovanie s opciami môžu vyžadovať povolenie na obchodovanie s opciami.

Populárne obchodné platformy

Najobľúbenejšia platforma pre mnohých zahraničných obchodníkov na forexe je MetaTrader. Táto platforma je prepojená s mnohými brokermi. Jej skriptovací jazyk MGL sa stal obľúbeným nástrojom pre tých, ktorí vyhľadávajú automatizované obchodovanie s menami.

Zobraziť viac...
Scroll to Top