Aktualizované 24 marca, 2021 o 12:09 pm

PolkaDot má pred sebou ďalší úspešný rok

Rok 2020 bol pre PolkaDot mimoriadne úspešný. PolkaDot (DOT) je mladá kryptomena, ktorá vznikla v roku 2017. Za jej vznikom stojí bývalý vývojár Ethereum. Na jej vývoj sa vyzbieralo 144 miliónov dolárov, čo z neho robí siedme najúspešnejšie ICO. Na začiatku obchodovania v auguste 2020 cena jedného tokenu presahovala 2 doláre, aktuálne sa pohybuje nad hodnotou 25 dolárov. Hoci je stále vo fáze vývoja, narastajúci záujem o tento ekosystém naznačuje, že ide o mimoriadne lákavý projekt so skvelými vyhliadkami do budúcnosti.

PolkaDot umožňuje budovať smart kontrakty

PolkaDot je ekosystém, ktorý umožňuje fungovanie viacerých blockchainov samostatne. Spája teda viacero blockchainov s rôznymi funkciami. Tie sú PolkaDot podriadené a musia sa riadiť jeho pravidlami. Pri zmenách v protokole nedochádza k hardforku. PolkaDot patrí k blockchainom tretej generácie, ktorého cieľom je byť bezpečný, rýchly a decentralizovaný. Konečný počet mincí DOT nie je obmedzený, ako je to napríklad u Bitcoinu či Litecoinu.

Prvý PolkaDot ETP na svete

Investičná spoločnosť 21Shares vytvorila prvá na svete ETP pre PolkaDot. Švajčiarska burza SIX ho zaradila do ponuky iba začiatkom februára 2021. Počiatočná cena bola 22 dolárov, aktuálne presahuje 30 dolárov. Pri ETP produktoch token nevlastníte, iba sledujete jeho vývoj ceny. Okrem ADOT burza SIX ponúka aj investovanie do ETP iných kryptomien. V súčasnosti je PolkaDot ETP na tejto burze druhým najväčším krypto produktom, ktorého akcie vlastnia aj spoločnosti ako Goldman Sachs, UBS a JP Morgan.

Má ambíciu stať sa jedným z najdôležitejších smart chainov

Globálny investičný fond FD7 Ventures vyhlásil, že sa do konca marca 2021 chystá predať časť Bitcoinov, aby zakúpil väčšiu hodnotu PolkaDot (DOT) a Cardano (ADA). Mimochodom, tento fond spravuje aktíva v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov. Výkonný riaditeľ FD7 Ventures si myslí, že projekty typu PolkaDot sú základom nového internetu a domnieva sa, že budú o niekoľko rokov cennejšie ako Bitcoin.

Moja osobná investícia do PolkaDot

PolkaDot má veľmi pozitívne vyhliadky do budúcnosti, preto som sa do neho rozhodol investovať aj ja. Nakúpil som ho za 14 356 EUR, keď sa hodnota 1 DOT pohybovala na 3.01 EUR. Na nákup PolkaDot som využil Kraken. Ide o najväčšiu kryptoburzu na internete.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Scroll to Top