Ako používať cTrader príručka

Ako používať cTrader príručka

Aplikácia cTrader Desktop je efektívna adaptácia výmenného stupňa cTrader pre PC. Má všetky obchodné funkcie a grafy ako ostatné formy tohto nástroja. Táto verzia je v porovnaní s ostatnými online alebo mobilnými verziami užitočná na manuálne grafovanie a obchodovanie. Pomocou desktopovej verzie cTrader môžu obchodníci pristupovať k svojmu obchodnému účtu a vykonávať všetky typy obchodných transakcií. Je to jasná voľba pre dosiahnutie najlepších výsledkov, pretože ponúka množstvo nástrojov.

Ponuky (výhodné ponuky) a pozície

Transakcia (obchod) je výsledok obchodu s rôznymi finančnými aktívami. Môže to byť reakcia dodávateľa likvidity alebo makléra, ktorý požiada obchodníkov o vykonanie pokynu. Výhodné obchody (bargains) vykonávajúce príkazy môžu znamenať buď otvorenie, alebo uzavretie pozície. V závislosti od likvidity trhu môže celý objem obchodu vyplniť jedna strana, alebo ho môže vyplniť viac strán.

Vo všeobecnosti sú pozície súčtom držaných zdrojov, ktorými budú v tomto prípade finančné aktíva. Otvorená pozícia sa vzťahuje na aktíva, ktoré obchodník stále drží a ešte ich treba predať na voľnom trhu. Inými slovami, otvorené pozície by mohli byť výsledkom dobrého vyplnenia príkazov. Najrýchlejším spôsobom otvorenia pozície je použitie trhových príkazov.

V systéme cTrader sa všetky otvorené alebo dostupné pozície zobrazujú v rámci karty Pozícia na tabuli Tradewatch. Zobrazujú sa v nej aj podrobné údaje na úpravu, otváranie a dohľad nad pozíciami v rámci segmentu pozícií nástenky TradeWatch.

Grafy obchodovania

Systém cTrader umožňuje v rámci grafov zadávať príkazy, alarmy nákladov, upravovať otvorenú pozíciu a nastavovať Take Profit a Stop Loss.

Ak chcete zadať obchod v rámci funkcie QuickTrade, konkrétne z grafu, preplávajte cez tlačidlo QuickTrade kúpiť alebo predať do hornej časti grafu. Potom sa medzi nimi následne zobrazí výber objemu. Zmeňte objem obchodu pomocou prepínačov zadaním požadovanej sumy alebo vyberte sumu z výberového zoznamu a klepnutím na tlačidlo Predaj alebo Nákup zaúčtujte príkaz.

Čakajúci príkaz sa zobrazí v rámci grafu priamo na úrovni nákladov, ktorú ste nastavili. Ukazovaním a klikaním budete upravovať objednávky konkrétne v rámci grafu.

Ak chcete vytvoriť objednávky v rámci grafu, kliknite pravým tlačidlom myši na zadanú úroveň nákladov a výberom položky Umiestniť objednávku pokračujte do rozbaľovacieho zoznamu Nové objednávky alebo výberom položky Kúpiť/Predať Limit, Predať/Kúpiť Stop vytvorte individuálnu objednávku na zadanej úrovni nákladov.

V grafe sa zobrazí nepoužitý odznak objednávky. Obsahuje počet celkových vymieňaných alebo obchodovaných lotov, celkový počet pipov a čistú stratu alebo zisk aktuálnej pozície a tlačidlá Overseeing a Assurance. Preskúmajte identifikáciu príkazu, aby ste pochopili jeho údaje.

Ak chcete zmeniť pokyn, ukážte naň a kliknite na Cost Pivot alebo dvojitým kliknutím otvorte ponuku Adjust Order (Upraviť pokyn). Ak chcete zmeniť cenné papiere Take Profit alebo Stop Loss, ukážte a kliknite na konkrétny odznak pod alebo nad odznakom pokynu.

Trhové názory

Názor trhu sa zobrazuje pod tlačidlom QuickTrade. Trhový názor zobrazuje mieru používateľských účtov, ktoré predpokladajú, či cena individuálne klesne alebo stúpne. Ide o údaje krížového brokera zozbierané zo všetkých dostupných serverov cTrader.

Hĺbka trhu

Profundity of Market je stupeň úplného súčtu otvorených predajných a nákupných príkazov pre obrázok pri rôznorodých nákladoch. Čím vyšší je počet predajných a nákupných príkazov pri jednotlivých nákladoch, tým vyššia je Profundity of Market. Je tiež známa ako hĺbka trhu (DoM).

CTrader DoM umožňuje sledovať Profundity of Market (hĺbku trhu) potrebného symbolu v aktuálnom čase a zadávať príkazy pomocou špecifických nastavení DoM. Pokračujte do pravého horného rohu na záložku Depth of Market (Hĺbka trhu), aby ste sa informovali o hĺbke trhu daného symbolu.

Náklady DoM

Kliknutím na Cost DoM sa presuniete do zobrazenia Cost DoM. Je to ideálne zobrazenie pre skutočné obchodovanie, pretože zobrazuje viac bodov záujmu, umožňuje vstúpiť do obchodu s limitným alebo stop príkazom na predaj alebo nákup a riadiť otvorenie pozície konkrétne v rámci tabuľky Profundity of Market (Hĺbka trhu).

Náklady sú komunikované najrozsiahlejším stĺpcom v strede po tom, ako presuniete kurzor nad tabuľku Cost DoM. Objem prístupný pre obchod sa zobrazuje vpravo hore po porovnávaní nákladov. Objem ponuky by mal byť vymazaný a objem nákupu opravený. Po tom, ako nad nimi preplávate, je samostatne podfarbený zelenou a oranžovou farbou. Zobrazujú sa aktuálne súčty ponúkaných a dopytovaných poplatkov; druhá cena je reprezentovaná ako tri posledné číslice nákladov na nákup/predaj. Bod – 0,1 pipu môže byť poslednou číslicou.

Zozbierali sme tisíce dátových bodov a napísali sprievodcu, ktorý vám pomôže nájsť najlepší Ako používať cTrader pre vás. Naším cieľom je, aby vám tieto informácie pomohli vybrať si dôveryhodného, seriózneho a profesionálneho brokera, ktorý dokáže uspokojiť vaše potreby v oblasti online obchodovania. Nižšie sme zostavili zoznam toho, čo považujeme za najlepšie obchodné platformy cTrader.

Renomovaný kontrolný zoznam Ako používať cTrader

Existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere online brokera cTrader Trading Platforms.

Skontrolujte, či má váš maklér CTrader Trading Platforms aspoň dvojročnú históriu.
Skontrolujte, či má váš maklér CTrader Trading Platforms primerane veľkú zákaznícku podporu v počte aspoň 15.
Spadá maklér CTrader Trading Platforms pod reguláciu z jurisdikcie, ktorá môže brať makléra na zodpovednosť za jeho pochybenia; alebo v najlepšom prípade zohráva úlohu arbitra v prípade väčších sporov.
Skontrolujte, či má váš maklér CTrader Trading Platforms možnosť získať vklady a výbery spracované do 2 až 3 dní. To je dôležité pri výbere finančných prostriedkov.
Má váš maklér CTrader Trading Platforms medzinárodné zastúpenie vo viacerých krajinách. To zahŕňa prezentácie a školenia na miestnych seminároch.
Uistite sa, že váš CTrader Trading Platforms môže zamestnať ľudí z rôznych miest sveta, ktorí dokážu lepšie komunikovať vo vašom miestnom jazyku.

Náš tím pre vás nižšie uviedol zoznam maklérov, ktorí spĺňajú vaše kritériá. Všetky údaje o makléroch boli zhrnuté do porovnávacej tabuľky. Posuňte sa nadol.

Naša porovnávacia tabuľka maklérov nižšie vám umožňuje porovnať nižšie uvedené funkcie maklérov, ktorí ponúkajú obchodné platformy CTrader.

Tieto funkcie porovnávame, aby sme vám uľahčili informovaný výber.

Minimálny vklad na otvorenie účtu.
Dostupné spôsoby financovania pre nižšie uvedené obchodné platformy CTrader.
S čím môžete obchodovať u jednotlivých maklérov.
Obchodné platformy ponúkané týmito maklérmi.
Typ spreadu (ak sa uplatňuje) pre každého makléra.
Úrovne ponúkanej zákazníckej podpory.
Uvádzame, či každý maklér ponúka účty Micro, Standard, VIP a islamské účty.

Top 15 Obchodné platformy CTrader z 2024 v porovnaní

Tu sú najlepšie obchodné platformy CTrader.

Porovnajte si vedľa seba obchodné platformy CTrader min vklady, reguláciu, sídlo, výhody, spôsoby financovania a poplatky.

Všetci nižšie uvedení makléri sú cTrader Trading Platforms. Viac informácií o tom, čo ponúkajú, sa dozviete nižšie.

IC Markets

Založené: 2007
Ústredie: Austrália
Počet klientov: 180,000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC), Úrad pre finančné služby (FSA), Cyperská komisia pre cenné papiere a burzu (CySEC).

* straty môžu prekročiť vklady

FxPro

Založené: 2006
Sídlo spoločnosti: UK
Počet používateľov: 1 866 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), Financial Sector Conduct Authority (FSCA), Securities Commission of the Bahamas (SCB)

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Založené: 2010
Sídlo spoločnosti: Austrália
Počet používateľov: 89 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Financial Conduct Authority (FCA), Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), Federal Financial Supervisory Authority (BaFin), Dubai Financial Services Authority (DFSA), Capital Markets Authority of Kenya (CMA), Pepperstone Markets Limited je registrovaná na Bahamách (číslo 177174 B), má licenciu od Securities Commission of the Bahamas (SCB) číslo SIA-F217

* straty môžu prekročiť vklady

easyMarkets

Založené: 2009
Ústredie: Cyprus, Austrália
Počet klientov: 142,500+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: áno

Regulátor

Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC), Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC)

* váš kapitál je ohrozený

Všetky obchodné platformy CTrader podrobnejšie

Môžete porovnať ratingy obchodných platforiem CTrader, min. vklady, ktoré maklér ponúka, spôsoby financovania, platformy, typy spreadov, možnosti zákazníckej podpory, reguláciu a typy účtov vedľa seba.

Ďalej máme aj hĺbkový článok Top obchodné platformy CTrader pre 2024.

Ako používať cTrader pre 2024 príručka naposledy aktualizovaná dňa June 21, 2024

Vysvetlenie používania cTrader

Obchodovanie na finančných trhoch s nástrojom Ako používať cTrader, keď sú podmienky volatilné, môže byť náročné aj pre skúsených obchodníkov.

Okrem vzdelávacích a iných zdrojov, ktoré sú k dispozícii online, je ďalším dôležitým faktorom, ktorý by mali obchodníci zvážiť pri hľadaní Ako používať cTrader, platforma, ktorú Ako používať cTrader ponúka.

Vyberte si Ako používať cTrader, ktorý je na čele inovácií a všeobecne sa považuje za lídra v odvetví.

Ak chcete získať prístup na finančné trhy, budete potrebovať Ako používať cTrader, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

6 faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere spôsobu používania cTrader

Pri výbere brokera, ktorý je pre vás vhodný, sa riaďte týmito piatimi pravidlami:

Sú vaše Ako používať cTrader dôveryhodné a zavedené?

Hľadajte makléra, ktorý má dobré výsledky/ dlhovekosť na trhu, aby vaša stratégia bola vaším hlavným záujmom pri navigácii na trhoch. Najlepšie hodnotený maklér Ako používať cTrader je IC Markets. Spoločnosť IC Markets bola založená v roku 2007 a funguje už 12 rokov, pričom jej sídlo sa nachádza v Austrálii.

Spoločnosť IC Markets je regulovaná. To znamená, že IC Markets sú pod dohľadom a ich správanie kontrolujú regulačné orgány Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC).

Ďalším najlepšie hodnoteným maklérom je Roboforex.

Roboforex bol založený v roku 2009 a v prevádzke je už 9 rokov Roboforex má sídlo na Cypre.

Roboforex je regulovaný. To znamená, že nad Roboforex dohliadajú a jeho správanie kontrolujú regulačné orgány Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC).

Sú Ako používať cTrader svetovou špičkou?

Vyberte si makléra, ktorý je na čele inovácií a všeobecne sa považuje za lídra v odvetví. IC Markets Segreguje finančné prostriedky klientov a ponúka viac ako 2250 nástrojov. IC Markets ponúka online obchodnú platformu, ako aj mobilnú platformu, ktorá klientom umožňuje jednoduchý prístup na trhy.

Okrem toho platforma IC Markets umožňuje prístup na rôzne finančné trhy po celom svete. Spoločnosť IC Markets je svetovým lídrom, pokiaľ ide o inovácie, a neustále hľadá spôsoby, ako sa zlepšovať a udržiavať si konkurenčnú výhodu.

Ďalšou dobrou voľbou pri hľadaní Ako používať cTrader je Roboforex. Roboforex oddeľuje finančné prostriedky klientov a ponúka viac ako 100 nástrojov.

IC Markets

Počet aktív: 232

Platformy: MT4, MT5, Mirror Trader, ZuluTrade, Web Trader, cTrader, Mac

FX / Meny

Forex páry: 65
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

19 ponúkaných komodít
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 110
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japanese shares: áno

*straty môžu prekročiť vklady

FxPro

Počet aktív: 430

Platforiem: MT4, MT5, cTrader, tabletové a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 70
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 30
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1700
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Počet aktív: 1200+

Platformy: MT4, MT5, TradingView, DupliTrade, myFXbook, Mac, Web Trader, cTrader, Tablet & Mobile apps

FX / Meny

Forex páry: 70+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 16
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1100
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

*straty môžu prekročiť vklady

easyMarkets

Počet aktív: 230

Platformy: MT4, cTrader

FX / Meny

Forex páry: 150
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: 35+
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 20+
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

Aké sú provízie a poplatky za používanie cTrader?

Uistite sa, že váš maklér je transparentný, pokiaľ ide o poplatky, a že tieto poplatky sú konkurencieschopné.

Najlepšie hodnotený maklér Ako používať cTrader IC Markets ponúka konkurencieschopné ponuky pre Forex, CFD, spreadové stávky, obchodovanie s akciami, kryptomeny. Minimálny vklad IC Markets je 200.

Ďalší najlepšie hodnotený Ako používať cTrader broker Roboforex ponúka Forex, CFD. Roboforex minimálny vklad je 1. Upozorňujeme, že akákoľvek dostupnosť kryptomien u ktoréhokoľvek brokera podlieha regulácii.

IC Markets

Min. vklad: 200 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: rôzne
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: áno

* straty môžu prekročiť vklady

FxPro

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov s CFD: áno

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Min. vklad: 200 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: nie

*straty môžu prekročiť vklady

easyMarkets

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov CFD: nie

* váš kapitál je ohrozený

Aké sú spôsoby financovania a výberu cTrader?

Pri obchodovaní s Ako používať cTrader s pohodlnými možnosťami financovania a výberu je obchodný proces a vaše obchodné skúsenosti hladšie.

IC Markets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

FxPro

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

easyMarkets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: nie
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

Ako používať cTrader s nepretržitou podporou?

Zákaznícky servis je veľmi dôležitý, keď sa zaoberáte Ako používať cTrader.

Pri investovaní a obchodovaní s maklérmi môže zákaznícka podpora predstavovať celý rad zákazníckych služieb, ktoré pomáhajú zákazníkom pri nákladovo efektívnom a správnom využívaní služieb maklérov. Môže zahŕňať pomoc pri inštalácii, školení, riešení problémov, aktualizácii a zrušení produktu alebo služby.

Ako používať cTrader zákaznícka podpora môže zahŕňať služby telefonického odpovedania, podporu prostredníctvom živého chatu a e-mailovú zákaznícku podporu.

Spoločnosť IC Markets podporuje širokú škálu jazykov vrátane angličtiny, japončiny, čínštiny, poľštiny, afrikánčiny, dánčiny, holandčiny, nemčiny a ďalších.

Roboforex podporuje širokú škálu jazykov vrátane angličtiny, zjednodušenej čínštiny, tradičnej čínštiny, indonézštiny, malajzijčiny, portugalčiny, španielčiny, taliančiny, poľštiny, arabčiny, thajčiny, ruštiny a ukrajinčiny

Spoločnosti IC Markets a Roboforex ponúkajú podporu, v rámci ktorej môžu klienti zavolať alebo kontaktovať asistenčnú službu prostredníctvom e-mailu alebo chatu.

IC Markets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ❌
Email ✅

Jazyky

Angličtina, japončina, čínština, poľština, afrikánčina, dánčina, holandčina, nemčina a ďalšie.

* straty môžu prekročiť vklady

FxPro

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Arabčina, čínština, angličtina, francúzština, nemčina, maďarčina, indonézština, taliančina, japončina, kórejčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina, vietnamčina, gréčtina, malajčina, thajčina, turečtina, rumunčina, čeština, slovenčina

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, španielčina, portugalčina, thajčina, ruština, taliančina, francúzština, nemčina, poľština, čínština, vietnamčina a arabčina

*straty môžu prekročiť vklady

easyMarkets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, japončina, čínština, poľština, afrikánčina, nemčina a ďalšie.

* váš kapitál je ohrozený

Uistite sa, že Ako používať cTrader Ponuka komplexných zdrojov obchodníka?

Uistite sa, že váš broker ponúka bezplatné zdroje, ako sú nástroje na analýzu, vzdelávanie a riadenie rizík. Vďaka bohatým znalostiam špičkových analytikov spolupracujú spoločnosti IC Markets a Roboforex, aby obchodníkom priniesli najnovšie správy a poznatky.

Pre väčšinu obchodníkov je prvou – a niekedy jedinou – starosťou snaha o dosiahnutie ich „výhody“. Aj keď je to spolu so zdravými návykmi v oblasti riadenia peňazí pre orientáciu na trhoch určite dôležité; tento krok sám o sebe nepredstavuje úplnú prípravu. Keď sa každý obchodník ponorí do tohto dôležitého podniku, je dôležité nezabudnúť na tie najzákladnejšie, ale rozhodujúce kroky, ako je výber najlepšieho brokera na prístup na trhy.

Prečo je potrebné regulovať používanie cTrader?

Regulovaný maklér Ako používať cTrader znižuje vaše riziko.

Regulácia makléra chráni spotrebiteľov. Príliš slabá regulácia makléra môže viesť k nekvalitným službám a prípadne k finančným škodám.

Ako používať cTrader brokeri sú regulovaní, aby sa zabránilo podvodom. Prevádzkový kapitál sprostredkovateľa a účet financovaný klientmi musia byť oddelené. To sa rovná podvodu, ak sa na vykonávanie obchodov používajú peniaze klientov. Regulácia je potrebná na to, aby sa to nestalo.

Ako používať zoznam cTrader

IC Markets
FxPro
Pepperstone
easyMarkets

Ako používať cTrader

Aké sú najlepšie makléri obchodných platforiem CTrader?

Najlepší makléri obchodných platforiem CTrader, ktorí sú regulovaní, sú

IC Markets

Roboforex

Pepperstone

FxPro

Aký je najlepší maklér obchodnej platformy CTrader?

Najlepší maklér obchodnej platformy CTrader je IC Markets. Považujeme IC Markets za jedného z najlepších maklérov obchodnej platformy CTrader, pretože IC Markets aktívne používa viac ako 180000 aktívnych obchodníkov. IC Markets ia regulovaná finančnými regulačnými orgánmi 1. stupňa vrátane Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Spoločnosť IC Markets bola založená v roku 2007 a má sídlo v Austrálii. V IC Markets si môžete otvoriť reálny obchodný účet už s vkladom 200 min.

Súvisiace Ako používať cTrader Recenzie

Prečítajte si naše recenzie na naše Ako používať cTrader uvedené vyššie. Nižšie si môžete prečítať naše hĺbkové recenzie Ako používať cTrader.

IC Markets Recenzia

Roboforex recenzia

Pepperstone Review

FxPro Review

Scroll to Top