Najlepší makléri kryptomien v roku 2024

Najlepší makléri kryptomien

Máte záujem investovať do kryptomien?

Ak máte záujem o investovanie do kryptomien, potom budete musieť nájsť správnych maklérov kryptomien, ktorí vám môžu poskytnúť najlepšie možnosti obchodovania na trhoch s kryptomenami.

Skôr ako budeme pokračovať, poďme sa zaoberať skutočnou definíciou kryptomeny.

Čo je to kryptomena?

Kryptomeny sú všade, od roku 2022 sa údajne počet používateľov kryptomien dostal na 106 miliónov. Stalo sa tak sčasti nielen vďaka významným jednotlivcom, ktorí kryptografiu propagujú ako budúcnosť, ale aj vďaka tomu, že spoločnosti a finančné organizácie zvučných mien investujú do veľkého množstva kryptoaktív. Kryptotrhy a makléri získali na sile, pričom čistá trhová kapitalizácia kryptoaktív v roku 2022 má predstavovať 750 miliárd dolárov, čo je približne 533,13 miliardy libier šterlingov.

Všetci hovoria o kryptomenách, ale čo to vlastne je?

Kryptomeny sú akési digitálne mince a obchoduje sa s nimi na burzových platformách prostredníctvom maklérov.

V posledných rokoch získala existencia kryptomien masovú popularitu a otvorila dvere mnohým inovatívnym nástrojom a metódam obchodovania, napr. kontraktom CFD (alebo rozdielovým zmluvám).

Definícia kryptomien

Keďže kryptomeny sú digitálne alebo virtuálne meny, tieto meny sú závislé od kryptografie, ktorá zabezpečuje bezpečnosť a overenie každej digitálnej transakcie.

Kryptografia dokáže kontrolovať počet jednotiek a zabrániť zmene kódu kryptomeny, pokiaľ nie sú splnené určité podmienky.

Dôležité charakteristiky kryptomien

Pre niektorých ľudí sú kryptomeny spasiteľom ekonomiky. Aktíva v kryptomenách totiž môžu poskytnúť niektoré výhody, ktoré nemôžu poskytnúť všetky banky alebo iné finančné inštitúcie.

Tu sú jedinečné vlastnosti kryptomien, ktoré nemôžete nájsť v niektorých bežných prostriedkoch transakcií s fiat menou.

Do kryptomien nie je zapojená žiadna tretia strana

Nebudú tu žiadne tretie strany, ako napríklad finančné inštitúcie, vlády alebo iné organizácie tretích strán, ktoré riadia transakcie medzi vami a vašimi príjemcami a naopak.

Neexistuje žiadna tretia strana, ktorá by zasahovala do vašej kryptomenovej transakcie. A je to riešenie výhodné pre obe strany so sieťou P2P alebo peer-to-peer. Môžete posielať kryptomeny prostredníctvom siete P2P a držitelia kryptomien iných ľudí budú môcť tiež posielať meny vám a vašej kryptopeňaženke.

Kryptomeny majú väčšiu transparentnosť

Problémom pri bežných transakciách je, že človek môže požiadať o vrátenie peňazí, čím môže príjemca prísť o finančné prostriedky.

Ako príklad uvedieme, ak vám kupujúci poslal platbu a vy ste tovar doručili, ale ešte predtým, ako tovar dorazí na miesto určenia. Váš kupujúci transakciu stornuje. Výsledkom by mohlo byť, že nedostanete peniaze, ktoré vám patria, a váš kupujúci má teraz vaše finančné prostriedky a váš tovar.

Pri transakciách s kryptomenami sa tomuto problému môžete vyhnúť, pretože tieto transakcie sú nezvratné.

Ani jedna strana nemôže zmeniť vaše transakcie, a preto vám môže ponúknuť transparentnejšie transakcie ako bežné fiat meny.

Kryptomeny sú decentralizované

Neexistuje vôbec žiadne centralizované miesto na transakcie, takže môžete eliminovať vysoké sadzby poplatkov pri prevode peňazí.

Kryptomeny sa udržiavajú prostredníctvom technológie účtovnej knihy nazývanej blockchain. Blokový reťazec zabraňuje všetkým ostatným subjektom v poškodzovaní údajov. Ani jedna osoba nemôže zmeniť systém, takže vaše transakcie budú v bezpečí. O blockchaine budeme hovoriť ďalej.

Definícia blockchainu

Blockchain je technológia používaná v kryptomenách, ako je napríklad Bitcoin. Technológia blockchain má podobu zoznamu zaznamenaných blokov údajov, ktoré sa zhromažďujú pomocou kryptografie.

Zaznamenané údaje v blockchaine sa označujú ako účtovná kniha. Keď dôjde k novej výmene údajov, zvyčajne k transakcii, do účtovnej knihy alebo blockchainu sa pridá nový blok.

Súhrnne povedané, blockchain alebo účtovná kniha obsahuje dôležité historické informácie o transakciách.

Peňaženky s kryptomenami

Peňaženka na kryptomeny je digitálna peňaženka, ktorú používatelia používajú na vkladanie, ukladanie, uchovávanie, posielanie a prijímanie kryptomien alebo kryptomien.

Nezamieňajte si ju s pojmami ako PayPal, Payza alebo rôzne iné kryptomenové systémy. Kryptopeňaženky neslúžia ako úložisko kryptomeny. Peňaženky uchovávajú len informácie vo forme verejných a súkromných kľúčov.

Samotná kryptopeňaženka sa medzitým nachádza vo vnútri blockchainu. Používatelia nemusia nevyhnutne ukladať svoje kryptomeny vo svojich peňaženkách. Ak to zhrnieme, v peňaženke s kryptomenami sú uložené cenné informácie, ktoré môžete použiť na prístup k svojim kryptoaktívam.

Podobne ako iné peňaženky aj táto uľahčuje ukladanie, odosielanie a prijímanie meny. Nižšie vysvetľujeme tri typy peňaženiek na kryptomeny:

Kryptografické hardvérové peňaženky

Hardvérová peňaženka je najbezpečnejšia kryptopeňaženka, pretože všetky údaje sú uložené offline. Niekoľkými dobrými príkladmi sú Trezor, Keepkey a Ledger Nano S.

Kryptografické papierové peňaženky Brokers

Papierová peňaženka na kryptomeny je populárna a je bezpečná. Nie je však taká pohodlná ako hardvérová peňaženka.

Kryptografické softvérové peňaženky Brokers

Softvérová peňaženka je z týchto troch najpohodlnejšia a možno ju spravovať z počítača alebo zariadenia mobilného telefónu. Niektoré zo spomínaných peňaženiek na kryptomeny sú Exodus, Jaxx a Electrum.

Ako si kúpite kryptomenu?

Kryptomeny si môžete priniesť pomocou online brokera kryptomien alebo burzy kryptomien. Môžete si buď kúpiť podkladové aktívum kryptomeny, kúpiť CFD na kryptomenu alebo kúpiť kryptomenový ETB alebo Exchange Traded Note.

Nižšie podrobnejšie vysvetľujeme, ako nakupovať kryptomeny.

Nákup podkladových aktív kryptomien

Väčšina ľudí, ktorí kupujú a predávajú kryptomeny, tak bude robiť prostredníctvom online makléra alebo burzy kryptomien a bude vlastniť akúkoľvek fyzickú kryptomenu, ktorá je prinesená a uložená v softvérovej alebo hardvérovej digitálnej peňaženke. Väčšina najlepších kryptomenových brokerov ponúka svoje kryptomenové peňaženky na uloženie kryptomenových aktív.

Obchodovanie s kryptomenovými CFD

Niektorí vysoko rizikoví obchodníci s kryptomenami obchodujú s kryptomenami pomocou CFD. CFD na kryptomeny je zmluva s maklérom kryptomien na konkrétny pohyb ceny kryptomeny. Pri obchodovaní s CFD nevlastníte žiadnu skutočnú kryptomenu. Ak obchodujete s CFD na kryptomeny, môžete obchodovať s kryptomenami oproti cenám bežných fiat mien, ako sú libra, euro a americký dolár.

Výhodou CFD na kryptomeny je, že môžete obchodovať s pákovým efektom. Ak napríklad váš broker kryptomien ponúka pákový efekt CFD 1:10, ak vložíte 500 USD, môžete obchodovať s kryptomenami v hodnote 5000 USD. Ak váš obchod s kryptomenami dopadne vo váš prospech a cena kryptomeny sa bude pohybovať nahor alebo nadol tak, ako hovoril váš CFD, zisk si môžete ponechať. Ak obchod s kryptomenami neprebieha vo váš prospech, môžete nakoniec maklérovi dlhovať viac, ako je vaša vložená suma. CFD na kryptomeny je krátkodobejšia investičná stratégia, keďže špekulujete na budúci pohyb ceny.

Obchodovanie s CFD na kryptomeny predstavuje zvýšené riziko a v niektorých krajinách nie je povolené. Napríklad FCA v Spojenom kráľovstve nepovoľuje obchodovanie s CFD na kryptomenové aktíva v rámci Spojeného kráľovstva. CFD na kryptomeny používajú niektorí pokročilejší obchodníci na zabezpečenie svojich obchodov. Uistite sa, že rozumiete rizikám.

Obchodovanie s kryptomenovým ETN

Kryptomenové cenné papiere obchodované na burze sú vysoko rizikovým obchodom, ktorý sa stáva čoraz viac obchodovaným, hoci v súčasnosti nie je možné s nimi obchodovať v každej krajine. Kryptomenový ETN je nezabezpečený dlhový cenný papier, ktorý zakladá svoju hodnotu na sledovaní indexu kryptomien. investori do kryptomenových ETN môžu profitovať z rozdielu medzi aktuálnou nákupnou a predajnou trhovou cenou alebo čakať na splatnosť kryptomeny do stanoveného času, v ktorom ju možno speňažiť po odpočítaní poplatkov makléra. Kryptomenový ETN je nezabezpečený obchod, čo znamená, že nevlastníte žiadne podkladové kryptoaktíva.

Nákup kryptomeny z bankomatov

V závislosti od vašej polohy môžete mať možnosť kúpiť kryptomeny lokálne z krypto bankomatu vo vašom okolí. Len na území Spojeného kráľovstva sa nachádza viac ako šestnásťtisíc bankomatov, ktoré poskytujú všetky významné kryptomeny, ako sú Dogecoin, Dash, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin, Zcash, Tether, Monero, Litecoin a Ripple. Bankomaty sú dostupné v 71 krajinách a prijímajú hotovosť alebo bankovú debetnú kartu. Hoci bankomaty kryptomien ponúkajú pohodlie, bezpečnejšie je nakupovať online prostredníctvom regulovaného makléra kryptomien. Uvádza sa, že sa vyskytujú podvody, ktoré žiadajú ľudí o prevod peňazí pomocou týchto nemonitorovaných bankomatov. Držte sa vysoko regulovaného kryptomenového brokera, ktorý má veľmi hlasnú veľkú kryptografickú komunitu.

Obchodujte s kryptomenami súkromne

Kryptomeny môžete nakupovať a predávať súkromne, keďže peňaženky na kryptomeny sú k dispozícii aj v hardvérovej podobe. Toto sa neodporúča, pretože obchodujete so svojimi kryptoaktívami mimo regulovaného bezpečného prostredia. Akonáhle už nemáte kryptomenovú peňaženku, je preč. Neexistuje žiadny bezproblémový spôsob, ako súkromný predaj v prípade nekalej hry zvrátiť.

Kryptomenoví makléri

Nachádzame sa v dobe, keď sa fyzické meny používajú čoraz menej. Najmä od zablokovania Covidu ľudia nepotrebujú fyzickú fiat menu. Elektronická virtuálna mena sa stala pohodlnejšou a mladí aj starší obchodníci začali v kryptomenách vidieť budúcnosť. Pri obchodovaní s kryptomenami je dôležité obchodovať prostredníctvom renomovaných maklérov kryptomien.

Nižšie uvádzame zoznam niektorých významných maklérov kryptomien:

eToro Ako jeden z najlepšie hodnotených maklérov kryptomien ponúka eToro niekoľko mien vrátane Etherea, Ripplu, Bitcoinu a Dash. eToro ťaží z veľkej komunity skúsených obchodníkov s kryptomenami, ktorých môžete kopírovať a učiť sa od nich.

XTB Aj XTB má medzi obchodníkmi dobré meno a ponúka širokú škálu takýchto virtuálnych mien vrátane Litcoinu, Etherea a Bitcoinu. Spoločnosť XTB sa umiestnila ako jeden z piatich najlepších maklérov v odvetví kryptomien a je známa svojimi skvelými službami zákazníkom.

IC Markets IC Markets ponúka kryptoobchody počas celého dňa a noci s dobrou pákou pre najpopulárnejšie meny, ako sú Litecoin, Ripple, Neo, Ethereum a Bitcoin.

Čo robí maklér kryptomien?

Kryptobroker umožňuje nákup a predaj všetkých významných kryptomien na moderných mobilných a desktopových obchodných platformách, ktoré sú riadne regulované. Vždy zvážte nákup a predaj kryptomien u dobre regulovaných krypto brokerov so slušnou reputáciou a značnou užívateľskou základňou.

Burzy kryptomien

Burza kryptomien je miesto, kde sa stretávajú kupujúci a predávajúci na nákup, predaj alebo obchodovanie s virtuálnymi mincami pomocou niekoľkých maklérov kryptomien.

Keď máte aktíva v kryptomenách, môžete ich chcieť predať iným používateľom alebo, môžete chcieť kúpiť konkrétne kryptomeny. Tu budete musieť použiť burzu kryptomien alebo makléra kryptomien.

Burza kryptomien je platforma, ktorá umožňuje používateľom nakupovať, predávať a obchodovať s kryptomenami.

Niektoré burzy poskytujú len obchody medzi kryptomenami, ale niektoré umožňujú aj kríženie mien, takže môžete obchodovať z krypto na fiat alebo z fiat na krypto.

Existuje mnoho búrz kryptomien, ktoré môžete nájsť na internete. Niektoré z nich ponúkajú obchody s bežnými kryptomenami, ako sú BTC, ETH, BNB, USDT atď. Niektoré však ponúkajú aj širšiu škálu výmen mien.

Burza Binance je najznámejšia burza kryptomien na svete a ponúka obchodovanie s kryptomenami.

Populárna je aj Coinbase, ktorá ponúka obchodovanie so 100 a 1000 virtuálnymi menami, ako sú Litecoin, Ethereum Classic a Bitcoin.

LocalBitcoins zasa ponúka mimoburzové obchodovanie s virtuálnymi mincami. Obchodníci môžu na jej webových stránkach zverejniť menu na predaj s uvedením kurzu a spôsobu platby.

ICO a tokeny

Skratka pre počiatočnú ponuku mincí ICO je druh získavania finančných prostriedkov pre začínajúci podnik. Uskutočňuje sa predajom podkladových tokenov za Ethereum alebo Bitcoin.

ICO je podobné IPO, pri ktorom obchodníci kupujú akcie spoločnosti. Investori vstupujú do projektu v počiatočnej fáze, a tak sú schopní dosiahnuť zisk s úspechom spoločnosti.

Jeden základný rozdiel medzi nimi však spočíva v tom, že na ICO sa môže zúčastniť každý človek z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Token je medzitým tiež druh kryptomeny, ale predstavuje konkrétne aktívum. Niekedy sa používa ako vernostné body, ktoré možno vymeniť za zľavy. Môže tiež predstavovať niečo neobvyklé, napríklad jeden token je 5 bitcoinov.

Ťažba kryptomeny

Len trochu odlišne od fiat mien, kryptomeny zvyčajne ťažia baníci. Existuje teda výraz, ktorý túto činnosť označuje ako ťažbu kryptomien.

Ak chceme definovať ťažbu kryptomien, ide o proces, pri ktorom ťažiari kryptomien používajú výkonné hardvérové prostriedky, v tomto prípade počítače a adekvátny hardvér, na riešenie matematických problémov. Tieto zložité problémy je potrebné vyriešiť, aby sa ako odmena dosiahli čiastkové jednotky kryptomeny.

Aby to bolo náročnejšie, tieto matematické problémy majú kryptografické hashovacie funkcie, ktoré sú spojené s blokom, ktorý obsahuje informácie o transakcii.

Tieto matematické problémy lákajú na riešenie viacerých ťažiarov.

Pri vymýšľaní riešení týchto problémov teda ťažiarom konkurujú iní ťažiarov kryptomien. Ide o výhry a prehry. Víťazi získajú menšie množstvo kryptomeny.

Odmena pochádza z transakčných poplatkov, ktoré platia používatelia. Takto sa aspoň ťažia hlavné kryptomeny. Ďalším faktorom, ktorý tiež prináša odmeny kryptoťažiarom, je vydávanie nových kryptomien a delenie kryptomien.

Vyhýbanie sa kryptografickým podvodom

S pribúdajúcim vekom kryptomien je zvyčajne jednoduchšie rozpoznať určité druhy podvodov, obchodníci by však stále mali byť opatrní. Mnohí podvodníci sa môžu vydávať za profesionálne služby s cieľom podviesť nič netušiacich obchodníkov a investorov. Najčastejšie sa vyskytujúce krypto podvody sa nachádzajú na:

 • Falošné webové stránky
 • Podvody na sociálnych sieťach
 • Neregulované výmenné platformy
 • Phishingové podvody
 • Falošné webové stránky

Falošné webové stránky sa často tvária ako platformy na výmenu kryptomien, krypto brokeri, niekedy dokonca ako falošné miesta na hranie kryptomien. Svoje obete zvyčajne lákajú prostredníctvom bonusov a bezplatných služieb, ktoré zvyčajne znejú príliš dobre na to, aby boli pravdivé.

Podvody v sociálnych sieťach

Profily alebo účty na sociálnych sieťach so zdanlivo veľkým počtom sledovateľov sa často môžu vydávať za certifikovaných poskytovateľov kryptografických služieb. Opäť sa snažia prilákať svoje ciele ponukou neuveriteľne veľkých bonusov a bezplatných služieb. Pokus z roku 2020 zahŕňal hackerské útoky na prominentné účty na Twitteri, ktoré zverejňovali informácie o darčekoch v oblasti kryptomien (Bitcoin).

Neregulované výmenné platformy

Toto je zďaleka najpresvedčivejší podvod zo všetkých ostatných. Takéto webové stránky predstierajú, že ponúkajú podobné, ak nie rovnaké služby ako iné legálne burzy. Postrádajú však požadované právne postavenie na legálne fungovanie. Keďže početné kryptoburzy sa nedajú ľahko vystopovať, je oveľa jednoduchšie založiť kryptoburzu, ktorá si neváži práva zákazníkov.

Phishingové podvody

Phishing patrí medzi najstaršie virtuálne podvody v histórii internetu. Kryptografické phishingové podvody fungujú tak, že sa zameriavajú na smartfón, e-mail a dokonca aj na skutočnú poštovú adresu nič netušiaceho používateľa. Hoci sú vaše údaje na väčšine výmenných platforiem a regulovaných maklérskych spoločností zabezpečené, na niektorých burzách môže stále dochádzať k úniku údajov. Tieto úniky údajov robia údaje používateľov zraniteľnými pre phisherov.

Sú makléri kryptomien priateľskí k začiatočníkom?

Najlepší kryptobrokeri poskytujú najlepšie prostredie pre novších používateľov, ktorí sa púšťajú na kryptografické trhy, ako aj pre začiatočníkov, ktorí chcú investovať do kryptomien, ako sú Bitcoin, Dogecoin, Litecoin atď. Výmena fiat peňazí za kryptomeny (a naopak) prebieha medzi kupujúcim alebo investorom a maklérskou firmou.

Investovanie do kryptomien a ich predaj prostredníctvom maklérov má množstvo výhod. Používatelia môžu nakupovať a predávať kryptomeny za ceny stanovené maklérmi. Kryptobrokeri sú tiež ideálni, ak chcete investovať do malého počtu kryptomien.

Spread pri obchodovaní s kryptomenami

Spread pri obchodovaní s kryptomenami je kontrast medzi nákupnou a predajnou cenou požadovanou za kryptomenu. Podobne ako na mnohých finančných trhoch, vždy keď obchodník otvorí pozíciu na kryptografickom trhu, budú mu poskytnuté dve ceny. Ak chce obchodník otvoriť dlhú obchodnú pozíciu, musí obchodovať za nákupnú cenu, o ktorej je známe, že je o niečo vyššia ako trhová cena. Ak sa obchodník rozhodne otvoriť krátku pozíciu, potom obchoduje za predajnú cenu, ktorá je o niečo nižšia ako predajná cena.

Aké poplatky môžete očakávať od maklérov, ktorí obchodujú s kryptomenami

Ak hľadáte najlepšieho makléra na obchodovanie s kryptomenami, musíte zvážiť aj poplatky s tým spojené. Nižšie sú uvedené typy poplatkov, na ktoré si treba dať pozor:

Poplatky za obchodovanie

Poplatky sa zvyčajne líšia v závislosti od burzy a typu vykonávaného obchodu. Hoci obchodníci môžu nájsť obchodné platformy, ktoré neúčtujú poplatky za obchodovanie, môžu byť povinní zaplatiť 0,1 % až 0,5 % za každý obchod. Poplatky sa zvyčajne znižujú, ak obchodníci obchodujú veľké objemy. Poplatky sa môžu ďalej znížiť aj vtedy, ak obchodník používa miestnu mincu platformy.

Poplatky za vklad

Najlepší makléri kryptomien umožňujú obchodníkom previesť finančné prostriedky z ich bankových účtov zadarmo. Niektorí obchodníci si účtujú až 1,5 percenta, hlavne ak obchodníci využívajú debetnú kartu. Ak sa obchodník rozhodne pre platbu kreditnou kartou, môže mu byť účtovaný poplatok minimálne 3,5 percenta a jeho banka to môže považovať aj za zálohovú platbu.

Poplatky za výber

V súčasnosti nie je možné, aby si obchodníci vyberali svoje virtuálne aktíva z bežných maklérskych spoločností obchodujúcich s kryptomenami. Kryptomenoví brokeri zvyčajne účtujú svojim klientom poplatky podľa meny, ktorú chcú vybrať. Makléri majú zvyčajne presné poplatky uvedené na svojich webových stránkach.

Poplatky za platformu môžu obchodníkom, najmä pravidelným obchodníkom, ubrať zo zisku. Najlepší makléri pre kryptomeny umožňujú obchodníkom vkladať, obchodovať a vyberať svoje prostriedky za nominálne náklady.

Množstvo v obchodovaní s kryptomenami

Kryptomeny sa najčastejšie obchodujú v lotoch, čo sú dávky kryptomien, ktoré sa používajú na štandardizáciu veľkosti obchodov. Keďže kryptomeny sú pomerne volatilné, loty sú zvyčajne mimoriadne malé. Väčšina z nich predstavuje len jednu jednotku základnej kryptomeny. Niektoré kryptomeny sa však stále obchodujú vo väčších lotoch.

Pákový efekt pri obchodovaní s kryptomenami

Finančná páka je spôsob, ako získať expozíciu k obrovskému množstvu kryptomien bez toho, aby obchodník musel vopred zaplatiť celú hodnotu obchodu. Namiesto toho vložia malý vklad, ktorý sa nazýva marža. Vždy, keď obchodník uzavrie pozíciu s pákovým efektom, jeho strata alebo zisk závisí od plnej výšky obchodu.

Hoci pákový efekt pomáha zväčšovať zisky, zvyšuje aj riziko zvýšených strát. Tie zahŕňajú straty, ktoré môžu prekročiť maržu obchodníka pri jednom obchode. Preto je pri obchodovaní s pákovým efektom veľmi dôležité, aby sa obchodníci naučili riadiť svoje riziko.

Marže pri obchodovaní s kryptomenami

Marža je dôležitou súčasťou obchodovania s pákovým efektom. Týka sa počiatočného vkladu, ktorý obchodník vloží na otvorenie, ako aj udržanie pozície s pákovým efektom. Keď obchodník obchoduje s kryptomenami na maržu, musí mať na pamäti, že jeho maržová požiadavka sa bude meniť v závislosti od obchodníka. Mení sa aj na základe toho, aká veľká je veľkosť ich obchodu.

Marža je reprezentovaná ako percento celej obchodnej pozície. Napríklad obchodovanie s Bitcoinom môže vyžadovať zaplatenie 15 % celkovej hodnoty pozície, aby sa pozícia mohla otvoriť. V takom prípade by namiesto vkladu 10000 USD museli vložiť len 1500 USD.

Pipsy pri obchodovaní s kryptomenami

Pipsy sú jednotky na meranie akýchkoľvek pohybov cien kryptomien. Označujú jednociferný pohyb ceny na určitej úrovni. Významné kryptomeny sa zvyčajne obchodujú na úrovni „dolára“. V takom prípade by pohyb zo 180,00 USD na 181,00 USD znamenal, že kryptomena sa posunula len o jeden pip. Kryptomeny s nižšou hodnotou sa obchodujú na iných stupniciach, ako je zvyčajná dolárová stupnica, t. j. jeden pip potom môže byť cent alebo zlomok jedného centa.

Je veľmi dôležité, aby ste si dôkladne prešli podrobnosti na preferovanej obchodnej platforme, aby ste plne pochopili úroveň cenových pohybov. Takto si budete pred zadaním obchodu vedomí toho, ako sa merajú.

Kryptografickí makléri CFD

CFD je skratka pre kontrakt na rozdiel a pre novších obchodníkov a investorov sa môže zdať trochu komplikovaný. Pri CFD nikto nevlastní žiadne mince kryptomien. Naopak, dve strany sa stavia o to, či cena mince vzrastie alebo klesne oproti počiatočnej cene, pri ktorej sa CFD začal uzatvárať. Keďže CFD sú povolené na mimoburzových (OTC) trhoch, obchodníci sa musia obrátiť na makléra kryptomien, aby sa mohli zúčastniť na takýchto kontraktoch.

CFD sú rozšírené v regiónoch, ako je Spojené kráľovstvo, USA a Austrália; najviac najmä v prípade kryptomien, ako je Bitcoin, keďže ich vlastníctvo je nákladné. Investovanie do CFD umožňuje obchodníkom získať účasť na tejto triede aktív bez toho, aby museli prísť so značnými sumami hotovosti. Ak kontrakt CFD dopadne pre obchodníka priaznivo, aj výnosy môžu byť značné. Možný je však aj opačný prípad. Z tohto dôvodu sú CFD kontrakty najvhodnejšie len pre skúsených obchodníkov.

Registrácia u kryptografického brokera

Registrácia u brokera sa môže uskutočniť len legálne, za predpokladu, že máte bydlisko v krajine, kde sú kryptomeny regulované. Ak náhodou spĺňate zákonný vek na investovanie pre danú jurisdikciu, môžete si slobodne založiť účet. Po zriadení účtu musíte splniť obe požiadavky.

Špičkoví krypto brokeri zvyčajne umožňujú obchodníkom zriadiť si účty v priebehu niekoľkých minút. Na vytvorenie účtu je potrebné, aby ste si vymysleli jedinečné používateľské meno a heslo. Potom bude maklér vyžadovať osobné údaje, t. j. vaše celé meno, adresu bydliska, titul, dátum narodenia a telefónne číslo. Po vytvorení účtu budete musieť overiť aj svoje meno, vek a adresu.

Pred otvorením účtu budete musieť odpovedať na bezpečnostné otázky a vytvoriť limity účtu. Pokiaľ ide o overenie vašich údajov, všetci špičkoví makléri kryptomien musia splniť proces požiadavky KYC (alebo poznaj svojho klienta) predtým, ako niekomu umožnia investovať. Overenie údajov by malo byť pomerne jednoduché, ak je maklér, ktorého ste si vybrali, seriózny. Môžete zvážiť zaslanie e-mailu s vašimi údajmi tímu podpory makléra, aby ich overil. Svoju adresu môžete predložiť aj prostredníctvom účtu za služby alebo výpisu z účtu.

Pred nákupom akýchkoľvek mincí v kryptomenách sa uistite, že máte na svojom používateľskom účte prístupný dostatok finančných prostriedkov, aby hodnota transakcie prešla. Následne si budete musieť vybrať jednu z dostupných možností financovania, aby ste mohli pred obchodovaním vložiť finančné prostriedky. Väčšina maklérov má k dispozícii širokú škálu platobných možností, medzi ktoré patria debetné/kreditné karty, digitálne peňaženky, Skrill, bankové prevody a mnohé ďalšie. Je na obchodníkovi, akú metódu si vyberie; suma vkladu však musí spĺňať minimálnu požadovanú výšku na vami preferovanej webovej stránke.

Váš prvý obchod musí byť dokončený prostredníctvom fiat meny, napríklad GBP, USD, AUD a mnohých ďalších. Okrem toho si môžete zvoliť aj obchodovanie s kryptografickými pármi, t. j. také, pri ktorom nakupujete jednu kryptomenu prostredníctvom inej. Príkladom je BTC/ETH, ktorý zahŕňa nákup Etherea prostredníctvom Bitcoinu.

V nadväznosti na to si vyhraďte nejaký čas na naplánovanie svojich investičných cieľov, t. j. koľko môžete investovať a či si myslíte, že minca, do ktorej plánujete investovať, stojí za to. Pri obchodovaní na trhu s kryptomenami je ľahké nechať sa rozptýliť výraznými ziskami, krátkodobými. Všimnite si, že mince s uznávanou hodnotou a dlhodobým vývojom sú vždy lepšou voľbou na investovanie, než výber novších mincí. Príkladmi takýchto kryptomien sú Bitcoin, Cardano, Solana, Litecoin atď.

Výhody obchodovania a investovania do kryptomien

Investovanie a obchodovanie s kryptomenami má napriek svojim rizikám aj svoje výhody. Taktiež si uvedomte, že výhody kryptomien sa budú výrazne zvyšovať, keď sa vyvinú do bežnejšieho typu platieb. Nasledujú výhody obchodovania s kryptomenami

Nižšie poplatky za transakcie

Vďaka odstráneniu sprostredkovateľov, ako sú finančné korporácie, sú transakčné poplatky za kryptomeny vo všeobecnosti pomerne nízke.

Zvýšená bezpečnosť

Vývoj technológií vo všeobecnosti vedie k zvýšenému zásahu do súkromia jednotlivca mnohými prostriedkami. Na druhej strane, v prostredí kryptomien sú všetky transakcie a osobné údaje prísne zabezpečené. Upozorňujeme, že hoci väčšina kryptografických transakcií môže byť bezpečná, stále môžete byť vystavení kybernetickým útokom, napríklad hackerským útokom.

Decentralizácia

Absencia centrálneho orgánu alebo burzy, ktorá by kryptomeny monitorovala, patrí medzi ich najlepšie vlastnosti. Mnohí jednotlivci to považujú za jednu z najväčších výhod technológie blockchain a kryptomien.

Vysoké výnosy

Obchodníkom stačí pozrieť si dlhodobý cenový graf kryptomien, ako je napríklad Bitcoin, aby sa dozvedeli o výnosoch, ktoré môžu získať rozumným investovaním do kryptomien. Oblasť kryptomien sa stále vyvíja a rozvíja, preto investovanie do sľubnej kryptomeny môže viesť k značným budúcim výnosom.

Nevýhody obchodovania a investovania do kryptomien

Obchodovanie s kryptomenami môže okrem svojich výhod často priniesť aj citeľnú mieru rizika vzhľadom na volatilnú povahu Bitcoinu a iných kryptomien. Nasledujú nevýhody obchodovania s kryptomenami.

Prijatie

Keďže kryptomeny sa ešte nestali bežnými, väčšina podnikov ich radšej neakceptuje ako spoľahlivú formu platby za služby a produkty. Táto nepriaznivá situácia sa môže časom zmeniť, keď verejná mienka urobí kryptomeny prijateľnejšími ako spoľahlivý spôsob platby. Napríklad spoločnosť PayPal umožnila klientom bez problémov držať Bitcoin.

Riziká volatility

Volatilita, ktorá sa vyskytuje v niektorých kryptomenách, je náchylná na výrazné zisky alebo výrazné straty. Investovanie do kryptomien a obchodovanie s nimi nie je vhodné pre každého, najmä pre jednotlivcov s nižšou ochotou riskovať.

Daňová angažovanosť

IRS (alebo Internal Revenue Service) vyhlásil, že kryptografické transakcie podliehajú zdaneniu podľa zákona, podobne ako iné typy transakcií. To môže niektorých odradiť.

Podvodná činnosť

Keďže kryptografické transakcie zvyčajne ponúkajú zabezpečenie identity, množstvo osôb oboznámených s nezákonnými aktivitami môže kryptomeny využívať vo svoj prospech. Takéto aktivity môžu zahŕňať transakcie na „temnom webe“, pranie špinavých peňazí, obchodovanie s ľuďmi a pašovanie drog.

Sú na obchodovanie s kryptomenami potrební makléri

Makléri pri obchodovaní s kryptomenami slúžia ako sprostredkovatelia medzi osobou, ktorá kryptomenu kupuje, a osobou, ktorá ju predáva. Makléri tiež často nakupujú veľké dávky kryptomien na predaj na svojich platformách, čím sa stávajú priamymi predajcami. Najčastejšie sa však makléri kryptomien označujú ako sprostredkovatelia. Obchodníci zadávajú svoje objednávky prostredníctvom vybraných maklérov. Po nákupe kryptomeny makléri umiestňujú svoje objednávky na platformu kryptomien.

Keďže kryptomeny sú decentralizované, znamená to, že obchodníci nebudú nevyhnutne potrebovať makléra, aby mohli s menou obchodovať. Obchodníci môžu obchodovať s kryptomenami takmer s kýmkoľvek bez akýchkoľvek poplatkov, centralizovaných búrz a sprostredkovateľov. Nakoniec záleží na obchodníkovi, či chce spolupracovať s krypto brokerom, alebo sám.

Ako získavajú krypto brokeri svoje príjmy?

Krypto brokeri získavajú svoje príjmy prostredníctvom provízií a poplatkov z transakcií, ktoré obchodníci uskutočňujú. Kryptomeny sú pomerne nové, a to umožňuje maklérom účtovať si vyššie poplatky, ako by si účtovali za produkty nesúvisiace s kryptomenami.

Keď sa to vezme do úvahy, krypto je známe svojou volatilitou; môže však byť aj ziskové. Keď obchodníci hľadajú najlepších maklérov pre kryptomeny, musia si vybrať transparentného makléra, ktorý nemá nič podozrivé na skrývanie. Kontrola recenzií platforiem je pri výbere správneho brokera mimoriadne užitočná.

Rozdiel medzi maklérom a krypto burzou

Pri kryptoburzách obchodníci alebo investori zvyčajne investujú do požadovaných mincí kryptomien a úplne ich vlastnia. Na druhej strane brokeri vystupujú ako sprostredkovatelia, ktorí obchodníkom alebo investorom umožňujú vsádzať a špekulovať na pohyby cien kryptomien. Najlepší krypto brokeri zvyčajne podliehajú prísnejšej kontrole, ako aj regulácii. Je to preto, že poskytujú aj deriváty a produkty na obchodovanie s fiatovými nástrojmi. Kryptoburzové platformy, naopak, ešte stále nie sú tak regulované.

Je obchodovanie s kryptomenami legálne?

V niektorých jurisdikciách je investovanie do kryptomien, ich vlastníctvo alebo obchodovanie s nimi zakázané alebo nezákonné. V iných krajinách je zároveň úplne legálne. Napríklad v Spojenom kráľovstve a USA je úplne legálne investovať do kryptomien od regulovaných maklérov. Obchodovanie s CFD sa však v oboch krajinách stále považuje za nezákonné. Zákaz CFD na bitcoiny v Spojenom kráľovstve nadobudol účinnosť 6. januára 2021.

Verdikt maklérov zaoberajúcich sa kryptomenami

V súčasnej dobe nie je prehnané tvrdiť, že kryptomena je najvolatilnejšou triedou aktív, akú môžete nájsť.

Je to preto, že prichádza s vysokou špekulatívnosťou trhu, nehovoriac o tom, že v súčasnosti narúša konvenčnú ekonomiku, takže mnohí etablovaní hráči v nej nevidia prirodzenú hodnotu.

Preto by sa kryptomena mala považovať za vysoko rizikovú investíciu, keďže jej cena je veľmi volatilná. Používanie kryptomien sa s každým mesiacom stáva čoraz rozšírenejším; a zdá sa, že je čoraz nevyhnutnejšie, aby sa kryptomeny používali popri fiat menách, ak ich jedného dňa nenahradia.

Zozbierali sme tisíce dátových bodov a napísali sprievodcu, ktorý vám pomôže nájsť najlepších maklérov kryptomien. Naším cieľom je, aby vám tieto informácie pomohli vybrať si dôveryhodného, seriózneho a profesionálneho brokera, ktorý dokáže uspokojiť vaše potreby v oblasti online obchodovania. Nižšie sme zostavili zoznam toho, čo považujeme za najlepších brokerov kryptomien.

Kontrolný zoznam renomovaných maklérov kryptomien

Pri výbere makléra na online obchodovanie s kryptomenami je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov.

 • Skontrolujte, či má váš maklér kryptomien aspoň 2-ročnú históriu.
 • Skontrolujte, či má váš broker Cryptocurrency primerane veľkú zákaznícku podporu v počte aspoň 15.
 • Spadá broker Cryptocurrency pod reguláciu z jurisdikcie, ktorá môže brať brokera na zodpovednosť za jeho pochybenia; alebo v najlepšom prípade zohráva úlohu arbitra v prípade väčších sporov.
 • Skontrolujte, či má váš broker Cryptocurrency schopnosť zabezpečiť spracovanie vkladov a výberov do 2 až 3 dní. To je dôležité pri výbere finančných prostriedkov.
 • Má váš broker kryptomien medzinárodné zastúpenie vo viacerých krajinách. To zahŕňa prezentácie a školenia na miestnych seminároch.
 • Uistite sa, že váš Cryptocurrency dokáže zamestnať ľudí z rôznych miest sveta, ktorí dokážu lepšie komunikovať v miestnom jazyku.

Náš tím pre vás nižšie uviedol zoznam maklérov, ktorí spĺňajú vaše kritériá. Všetky údaje o makléroch boli zhrnuté do porovnávacej tabuľky. Posuňte sa smerom nadol.

Naša porovnávacia tabuľka maklérov nižšie vám umožňuje porovnať nižšie uvedené funkcie maklérov, ktorí ponúkajú sprostredkovanie kryptomien.

Tieto funkcie porovnávame preto, aby sme vám uľahčili informovaný výber.

 • Minimálny vklad na otvorenie účtu.
 • Dostupné spôsoby financovania pre nižšie uvedených maklérov Cryptocurrency Brokers.
 • S čím môžete obchodovať u jednotlivých maklérov.
 • Obchodné platformy, ktoré títo makléri ponúkajú.
 • Typ spreadu (ak sa uplatňuje) pre každého makléra.
 • Úrovne ponúkanej zákazníckej podpory.
 • Uvádzame, či každý maklér ponúka účty Micro, Standard, VIP a Islamský účet.
 • Porovnanie 15 najlepších maklérov kryptomien v roku 2024

Tu sú uvedení najlepší makléri kryptomien.

Porovnajte si vedľa seba Cryptocurrency Brokers min vklady, reguláciu, sídlo, výhody, spôsoby financovania a poplatky.

Všetci nižšie uvedení makléri sú makléri kryptomien. Viac informácií o tom, čo ponúkajú, sa dozviete nižšie.

IC Markets

Založené: 2007
Ústredie: Austrália
Počet klientov: 180,000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC), Úrad pre finančné služby (FSA), Cyperská komisia pre cenné papiere a burzu (CySEC).

* straty môžu prekročiť vklady

Plus500

Založené: 2008
Ústredie: Izrael
Počet klientov: 22+ miliónov
Ochrana pred záporným zostatkom: **áno
Garantované STOP príkazy: áno

Regulátor

FCA (#509909), CySEC (#250/14), (ACN 153301681), ASIC v Austrálii AFSL #417727, FMA na Novom Zélande, FSP #486026 a FSP #47546 v Južnej Afrike, Seychelský úrad pre finančné služby (Číslo licencie SD039),(UEN 201422211Z) na trhoch Singapurského menového úradu (MAS Licence CMS100648-1), FSCA (Úrad pre dohľad nad finančným sektorom)

* 82% účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov

**v súlade s európskymi predpismi

RoboMarkets

Založené: 2012
Ústredie: Cyprus
Počet klientov: 150 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: áno

Regulátor

Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC)

* straty môžu prekročiť vklady

Instaforex

Založené: 2008
Ústredie: Rusko
Počet klientov: 10 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: nie
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC)

* váš kapitál je ohrozený

Vantage

Založené: 2008
Ústredie: Austrália
Počet klientov: 10,000+
Ochrana pred záporným zostatkom: nie
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC)

* váš kapitál je ohrozený

easyMarkets

Založené: 2009
Ústredie: Cyprus, Austrália
Počet klientov: 142,500+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: áno

Regulátor

Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC), Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC)

* váš kapitál je ohrozený

Trading 212

Založené: 2006
Sídlo spoločnosti: UK
Počet používateľov: 15 000 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: áno

Regulátor

Orgán pre finančné správanie (FCA), Komisia pre finančný dohľad (FSC)

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Založené: 2010
Sídlo spoločnosti: Austrália
Počet používateľov: 89 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Financial Conduct Authority (FCA), Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), Federal Financial Supervisory Authority (BaFin), Dubai Financial Services Authority (DFSA), Capital Markets Authority of Kenya (CMA), Pepperstone Markets Limited je registrovaná na Bahamách (číslo 177174 B), má licenciu od Securities Commission of the Bahamas (SCB) číslo SIA-F217

* straty môžu prekročiť vklady

NordFX

Založené: 2008
Sídlo spoločnosti: Mauricius
Počet používateľov: 10 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: nie
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC), licencia č.: 209/13, registračné číslo VFSC 15008

* straty môžu prekročiť vklady

FP Markets

Založené: 2005
Sídlo spoločnosti: Austrália
Počet používateľov: 10 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantovaná STOP LOSS: nie

Regulátor

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC), Cyperská komisia pre cenné papiere a burzu (CySEC)

* váš kapitál je ohrozený

FxPro

Založené: 2006
Sídlo spoločnosti: UK
Počet používateľov: 1 866 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), Financial Sector Conduct Authority (FSCA), Securities Commission of the Bahamas (SCB)

* váš kapitál je ohrozený

Admirals

Založené: 2001
Sídlo spoločnosti: UK
Počet používateľov: 10 000+
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)

* váš kapitál je ohrozený

AvaTrade

Založené: 2006
Sídlo spoločnosti: Írsko
Počet používateľov: 300 000
Ochrana pred záporným zostatkom: nie
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC), Úrad pre finančné služby (FSA), Úrad pre dohľad nad finančným sektorom Južnej Afriky (FSCA), Rada pre finančnú stabilitu (FSB), Poľský úrad pre finančný dohľad (KNF)

* váš kapitál je ohrozený

XM

Založené: 2009
Sídlo spoločnosti: Cyprus
Počet používateľov: 3 500 000
Ochrana pred záporným zostatkom: áno
Garantované STOP LOSS: nie

Regulátor

Komisia pre finančné služby (FSC), Cyperská komisia pre cenné papiere (CySEC), Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC)

* váš kapitál je ohrozený

Všetci makléri kryptomien podrobnejšie

Môžete porovnať hodnotenia maklérov kryptomien, min. vklady, ktoré maklér ponúka, spôsoby financovania, platformy, typy spreadov, možnosti zákazníckej podpory, reguláciu a typy účtov vedľa seba.

Ďalej máme aj hĺbkový článok Top Cryptocurrency Brokers pre 2024.

Najlepšie kryptomeny Brokers pre 2024 sprievodca naposledy aktualizovaný dňa May 25, 2024

Vysvetlenie maklérov kryptomien

Obchodovanie na finančných trhoch s Cryptocurrency Brokers pri nestabilných podmienkach môže byť náročné aj pre skúsených obchodníkov.

Okrem vzdelávacích a iných zdrojov sprístupnených online je ďalším dôležitým faktorom, ktorý by mali obchodníci zvážiť pri hľadaní Cryptocurrency Brokers, platforma, ktorú Cryptocurrency Brokers ponúkajú.

Vyberte si Cryptocurrency Brokers, ktorý je na čele inovácií a všeobecne sa považuje za lídra v odvetví.

Ak chcete získať prístup na finančné trhy, budete potrebovať Cryptocurrency Brokers, na ktorých sa môžete spoľahnúť.

6 faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere kryptografických maklérov

Pri výbere brokera, ktorý je pre vás vhodný, sa riaďte týmito piatimi pravidlami:

Sú vaši makléri kryptomien dôveryhodní a etablovaní?

Hľadajte makléra, ktorý má dobré výsledky/ dlhovekosť na trhu, aby vaša stratégia bola vaším prvoradým záujmom pri navigácii na trhoch. Najlepšie hodnoteným brokerom kryptomien je spoločnosť IC Markets. Boli založení v roku 2007 a majú sídlo v Austrálii.

Spoločnosť IC Markets je regulovaná. To znamená, že IC Markets sú pod dohľadom a ich správanie kontrolujú regulačné orgány Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC).

Ďalším najlepšie hodnoteným maklérom je eToro.

Spoločnosť eToro bola založená v roku 2007 a má sídlo na Cypre v Spojenom kráľovstve.

Spoločnosť eToro je regulovaná. To znamená, že nad eToro dohliadajú a jeho správanie kontrolujú regulačné orgány Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC).

Sú kryptografickí makléri svetovou špičkou?

Vyberte si makléra, ktorý je na čele inovácií a všeobecne sa považuje za lídra v odvetví. IC Markets Segreguje finančné prostriedky klientov a ponúka viac ako 2250 nástrojov. IC Markets ponúka online obchodnú platformu, ako aj mobilnú platformu, ktorá klientom umožňuje jednoduchý prístup na trhy.

Okrem toho platforma IC Markets umožňuje prístup na rôzne finančné trhy po celom svete. Spoločnosť IC Markets je svetovým lídrom, pokiaľ ide o inovácie, a neustále hľadá spôsoby, ako sa zlepšovať a udržiavať si konkurenčnú výhodu.

Ďalšou dobrou voľbou pri hľadaní kryptografických brokerov je eToro. eToro segreguje finančné prostriedky klientov a ponúka viac ako 2000 nástrojov.

IC Markets

Počet aktív: 232

Platformy: MT4, MT5, Mirror Trader, ZuluTrade, Web Trader, cTrader, Mac

FX / Meny

Forex páry: 65
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

19 ponúkaných komodít
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 110
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japanese shares: áno

*straty môžu prekročiť vklady

Plus500

Počet aktív: 2000+

Platformy: vlastná obchodná platforma

CFD FX / Meny

Forex páry: 60+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: 22
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 30+
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* 82% účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov

RoboMarkets

Počet aktív: 12 000

Platformy: MT4, MT5, Mac, Web Trader, Tablet & Mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 35
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: nie

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: 21
Kovy: áno
Energia: nie
Poľnohospodárstvo: nie

Indexy a CFD na akcie

Počet: 0
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* straty môžu prekročiť vklady

Instaforex

Počet aktív: 144+

Platformy: MT4, MT5, WebTrader, Multiterminal, Insta Tick Trader

FX / Meny

Forex páry: 30+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: 52+
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 98+
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

Vantage

Počet aktív: 247

Platformy: MT4, MT5, Vantage App, ProTrader, Webtrader, Metaquotes App

FX / Meny

Forex páry: 40+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: nie
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: nešpecifikované
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 15+
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: nie
Nemecké akcie: nie
Japonské akcie: nie

* váš kapitál je ohrozený

easyMarkets

Počet aktív: 230

Platformy: MT4, cTrader

FX / Meny

Forex páry: 150
Hlavné forexové páry: áno
Menšie Forex páry: áno
Exotické Forex páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkaných komodít: 35+
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 20+
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
USA akcie: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

Trading 212

Počet aktív: 10 000+

Platformy: vlastná obchodná platforma, aplikácia pre iOS a Android, Web Trader

FX / Meny

Forex páry: 177
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

14 ponúkaných komodít
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1731
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

*straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Počet aktív: 1200+

Platformy: MT4, MT5, TradingView, DupliTrade, myFXbook, Mac, Web Trader, cTrader, Tablet & Mobile apps

FX / Meny

Forex páry: 70+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 16
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1100
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

*straty môžu prekročiť vklady

NordFX

Počet aktív: 100

Platformy: MT4, MT5, tablet a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 50+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponuka komodít: 20+
Kovy: áno
Energia: nie
Poľnohospodárstvo: nie

Indexy a CFD na akcie

Počítajte: 0
Akcie v Spojenom kráľovstve: nie
Počet zdieľaní v USA: nie
Akcie v Nemecku: nie
Japonské akcie: nie

*straty môžu prekročiť vklady

FP Markets

Počet aktív: 144+

Platformy: MT4, MT5, IRESS, Mac, Web Trader, Tablet a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 60
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 18
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Počet: 10 000
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

FxPro

Počet aktív: 430

Platforiem: MT4, MT5, cTrader, tabletové a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 70
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 30
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1700
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

Admirals

Počet aktív: 148

Platforiem: MT4, MT5, Mac, Web Trader, Tablet a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 40
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 5+
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: nie

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 64
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

AvaTrade

Počet aktív: 1250

Platformy: MT4, MT5, tabletové a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 55
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: áno

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 17
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: áno

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 1000
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

XM

Počet aktív: 1000+

Platformy: MT4, MT5, Mac, Web Trader, Tablet a mobilné aplikácie

FX / Meny

Forex páry: 40+
Hlavné forexové páry: áno
Menšie forexové páry: áno
Exotické forexové páry: áno
Kryptomeny: nie

CFD Komodity

Ponúkané komodity: 5+
Kovy: áno
Energia: áno
Poľnohospodárstvo: nie

Indexy a CFD na akcie

Číslo: 30
Akcie v Spojenom kráľovstve: áno
Akcie v USA: áno
Nemecké akcie: áno
Japonské akcie: áno

* váš kapitál je ohrozený

Aké sú provízie a poplatky maklérov kryptomien?

Uistite sa, že váš maklér je transparentný, pokiaľ ide o poplatky, a že tieto poplatky sú konkurencieschopné.

Najlepšie hodnotený maklér kryptomien IC Markets ponúka konkurenčné ponuky pre Forex, CFD, spreadové stávky, obchodovanie s akciami, kryptomeny. Minimálny vklad IC Markets je 200.

Ďalší najlepšie hodnotený Cryptocurrency broker eToro ponúka akcie, komodity, Forex, CFD, sociálne obchodovanie, indexy, kryptomeny, fondy založené na indexoch, fondy obchodované na burze (ETF). eToro minimálny vklad je 50. Upozorňujeme, že akákoľvek dostupnosť kryptomien u ktoréhokoľvek makléra podlieha regulácii.

IC Markets

Min. vklad: 200 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: rôzne
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: áno

* straty môžu prekročiť vklady

Plus500

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov CFD: nie

* 82% účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov

RoboMarkets

Min. vklad: 1 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: áno
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov CFD: nie

* straty môžu prekročiť vklady

Instaforex

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: rôzne
Poplatok za vklad: áno
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov s CFD: áno

* váš kapitál je ohrozený

Vantage

Min. vklad: 200 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: rôzne
Poplatok za vklad: áno
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov s CFD: áno

* váš kapitál je ohrozený

easyMarkets

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov CFD: nie

* váš kapitál je ohrozený

Trading 212

Minimálny vklad: 1 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: nie

*straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Min. vklad: 200 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: nie

*straty môžu prekročiť vklady

NordFX

Minimálny vklad: 1 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: áno

*straty môžu prekročiť vklady

FP Markets

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: áno
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: áno

* váš kapitál je ohrozený

FxPro

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov s CFD: áno

* váš kapitál je ohrozený

Admirals

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: nie

* váš kapitál je ohrozený

AvaTrade

Min. vklad: 100 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: nie
Provízia z obchodov s CFD: nie

* váš kapitál je ohrozený

XM

Min. vklad: 5 EUR/USD/GBP
Poplatok za výber: nie
Poplatok za vklad: nie
Poplatok za nečinnosť: áno
Provízia z obchodov s CFD: nie

* váš kapitál je ohrozený

Aké sú metódy financovania a výberu kryptomeny Brokers?

Pri obchodovaní s maklérmi kryptomien, ktorí majú pohodlné možnosti financovania a výberu, je obchodný proces a vaše obchodné skúsenosti hladšie.

IC Markets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

Plus500

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: nie
Payoneer: nie

* 82% účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov

RoboMarkets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: nie
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: áno

* straty môžu prekročiť vklady

Instaforex

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: nie
Skrill: nie
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

Vantage

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: nie
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

easyMarkets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: nie
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

Trading 212

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: nie
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

NordFX

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: nie
PayPal: nie
Skrill: nie
Neteller: áno
Payoneer: nie

* straty môžu prekročiť vklady

FP Markets

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: áno

* váš kapitál je ohrozený

FxPro

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

Admirals

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: nie

* váš kapitál je ohrozený

AvaTrade

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: áno

* váš kapitál je ohrozený

XM

Bankový prevod: áno
Debetné/kreditné karty: áno
PayPal: áno
Skrill: áno
Neteller: áno
Payoneer: áno

* váš kapitál je ohrozený

Nájsť kryptografických maklérov s nepretržitou podporou?

Zákaznícky servis je pri obchodovaní s maklérmi kryptomien veľmi dôležitý.

Pri investovaní a obchodovaní s maklérmi môže zákaznícka podpora predstavovať celý rad zákazníckych služieb, ktoré pomáhajú zákazníkom pri nákladovo efektívnom a správnom využívaní služieb maklérov. Môže zahŕňať pomoc pri inštalácii, školení, riešení problémov, aktualizácii a zrušení produktu alebo služby.

Zákaznícka podpora maklérov kryptomien môže zahŕňať služby telefonického odpovedania, podporu prostredníctvom živého chatu a e-mailovú zákaznícku podporu.

IC Markets podporuje širokú škálu jazykov vrátane angličtiny, japončiny, čínštiny, poľštiny, afrikánčiny, dánčiny, holandčiny, nemčiny a ďalších.

eToro podporuje širokú škálu jazykov vrátane angličtiny, nemčiny, španielčiny, francúzštiny, taliančiny

IC Markets a eToro ponúkajú podporu, v rámci ktorej môžu klienti zavolať alebo kontaktovať asistenčnú službu prostredníctvom e-mailu alebo služby chatu.

IC Markets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ❌
Email ✅

Jazyky

Angličtina, japončina, čínština, poľština, afrikánčina, dánčina, holandčina, nemčina a ďalšie.

* straty môžu prekročiť vklady

Plus500

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ❌
Email ✅

Jazyky

Čeština, slovenčina, angličtina, japončina, čínština, poľština, dánčina, holandčina, nemčina a ďalšie.

* 82% účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov

RoboMarkets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

čeština, angličtina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, indonézština, malajčina, portugalčina, španielčina, taliančina, poľština, arabčina, thajčina, ruština a ukrajinčina.

* straty môžu prekročiť vklady

Instaforex

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ❌
Email ✅

Jazyky

Čeština, slovenčina, angličtina, japončina, čínština, poľština, afrikánčina, dánčina, holandčina, nemčina a ďalšie.

* váš kapitál je ohrozený

Vantage

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, indonézština, malajčina, portugalčina, španielčina, taliančina, arabčina, thajčina, ruština.

* váš kapitál je ohrozený

easyMarkets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, japončina, čínština, poľština, afrikánčina, nemčina a ďalšie.

* váš kapitál je ohrozený

AvaTrade

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Arabčina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, holandčina, angličtina, fínčina, francúzština, nemčina, maďarčina, taliančina, indonézština, japončina, mongolčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina, švédčina, thajčina, malajčina, kórejčina a turečtina

* váš kapitál je ohrozený

XM

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

angličtina, arabčina, čínština, francúzština, gréčtina, hindčina, indonézština, japončina, kórejčina, malajčina, nemčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina, švédčina, taliančina, thajčina a turečtina

* váš kapitál je ohrozený

Trading 212

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, nemčina, holandčina, španielčina, francúzština, taliančina, poľština, srbčina, nórčina, slovinčina, čeština, rumunčina, turečtina, العربية, 中文.

*straty môžu prekročiť vklady

Pepperstone

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, španielčina, portugalčina, thajčina, ruština, taliančina, francúzština, nemčina, poľština, čínština, vietnamčina a arabčina

*straty môžu prekročiť vklady

NordFX

Podpora
Live Chat ❌
Telefón ❌
Email ✅

Jazyky

Indický, čínsky, arabský, brazílsky, anglický, španielsky, ruský.

*straty môžu prekročiť vklady

FP Markets

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, španielčina, portugalčina, rumunčina, bulharčina, arabčina, ruština, francúzština, taliančina, gréčtina, filipínčina, lotyština, poľština, indonézština, thajčina, malajčina, nemčina, vietnamčina.

* váš kapitál je ohrozený

FxPro

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Arabčina, čínština, angličtina, francúzština, nemčina, maďarčina, indonézština, taliančina, japončina, kórejčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina, vietnamčina, gréčtina, malajčina, thajčina, turečtina, rumunčina, čeština, slovenčina

* váš kapitál je ohrozený

Admirals

Podpora
Live Chat ✅
Telefón ✅
Email ✅

Jazyky

Angličtina, španielčina, maďarčina, bulharčina, čeština, nemčina, holandčina, francúzština, estónčina, francúzština, gréčtina, lotyština, litovčina, moldavčina, chorvátčina, slovinčina, poľština, ruština, srbčina, rumunčina, ukrajinčina a chorvátčina

* váš kapitál je ohrozený

Uistite sa, že kryptografickí makléri ponúkajú komplexné zdroje obchodníkov?

Uistite sa, že váš broker ponúka bezplatné zdroje, ako sú analýzy, vzdelávanie a nástroje na riadenie rizík. Vďaka bohatým znalostiam špičkových analytikov IC Markets a eToro spolupracujú, aby obchodníkom priniesli najnovšie správy a poznatky.

Pre väčšinu obchodníkov je prvou – a niekedy jedinou – starosťou snaha o dosiahnutie ich „výhody“. Aj keď je to spolu so zdravými návykmi v oblasti správy peňazí určite dôležité pre orientáciu na trhoch; tento krok sám o sebe nepredstavuje úplnú prípravu. Keď sa každý obchodník ponorí do tohto dôležitého podniku, je dôležité nezabudnúť na tie najzákladnejšie, ale rozhodujúce kroky, ako je výber najlepšieho brokera na prístup na trhy.

Prečo je potrebné regulovať kryptomenových maklérov?

Regulovaný broker kryptomien znižuje vaše riziko.

Regulácia maklérov chráni spotrebiteľov. Príliš slabá regulácia brokerov môže viesť k nekvalitným službám a prípadným finančným škodám.

Kryptomenoví brokeri sú regulovaní, aby sa zabránilo podvodom. Prevádzkový kapitál sprostredkovateľa a účet financovaný klientmi musia byť oddelené. To sa rovná podvodu, ak sa na vykonávanie obchodov používajú peniaze klientov. Regulácia je potrebná na to, aby sa to nestalo.

Kryptomeny Brokers FAQ

Ktorí sú najlepší makléri kryptomien?

Najlepší brokeri kryptomien, ktorí sú regulovaní, sú

IC Markets

Roboforex

AvaTrade

XM

Pepperstone

FP Markets

easyMarkets

FxPro

Trading212

Plus500

Aký je najlepší maklér kryptomien?

Najlepší maklér kryptomien je IC Markets. IC Markets považujeme za jedného z najlepších brokerov Cryptocurrency, pretože IC Markets aktívne využíva viac ako 180000 aktívnych obchodníkov. IC Markets ia regulovaný finančnými regulačnými orgánmi 1. stupňa vrátane Australian Securities and Investments Commission (ASIC), Financial Services Authority (FSA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Spoločnosť IC Markets bola založená v roku 2007 a má sídlo v Austrálii. V IC Markets si môžete otvoriť reálny obchodný účet už s vkladom 200 min.

Súvisiace recenzie kryptografických maklérov

Prečítajte si naše recenzie na našich maklérov kryptomien uvedených vyššie. Nižšie si môžete prečítať naše hĺbkové recenzie Cryptocurrency Brokers.

IC Markets Recenzia

Roboforex recenzia

AvaTrade Review

XM Review

Pepperstone Review

FP Markets Review

easyMarkets Review

FxPro Review

Trading 212 recenzia

Plus500 recenzia

Scroll to Top