Plus500 

Plus500 je popredný broker, ktorý sa zameriava na obchodovanie na širokom spektre finančných trhov s relatívne úzkym rozpätím a bez provízií, avšak bez ponuky ďalších doplnkových služieb. Plus500 pôsobí v oblasti CFD obchodovanie od roku 2008. 

Spoločnosť ponúka prístup ku komplexnej rade produktov, vrátane forexu, akciových indexov, akcií, komodít, kryptomen, ETF a opcií. V roku 2013 bol Plus500 prvým brokerom, ktorý sprístupnil CFD obchody s bitcoinom. Pre každý z viac ako 2 000 obchodných nástrojov ponúkaných na platforme WebTrader spoločnosti Plus500 sú náklady obsiahnuté v rozpätí (spreade). 

Na 76.4% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Plus500

Výhody:

 • Plus500 ponúka prístup k viac ako 2 000 obchodným nástrojom
 • Má jedny z najnižších spreadov a provízií na trhu
 • Dostupný je bitcoin, ethereum a ďalšie kryptomeny

Nevýhody:

 • Málo dostupných materiálov na vzdelávanie
 • Ponúka málo nástrojov na analýzu obchodných nástrojov
 • WebTrader Plus500 nemôžete spárovať s inými obchodnými nástrojmi alebo platformami.

Od roku 2013 je Plus500 Ltd (PLUS.L) je verejne obchodovaná spoločnosť v časti AIM Londýnskej burzy s trhovou kapitalizáciou 1,73 miliardy GBP (2,25 miliardy USD). Má klientov z viac ako 50 krajín po celom svete.

Dôveryhodnosť platformy

Aj keď Plus500 neposkytuje dodatočné poistenie vkladov, spoločnosť je registrovaná v regulačných orgánoch FCA, CySEC, ASIC, FSCA, FMA, MAS a ISA, čo svedčí o jej zodpovednosti a dôveryhodnosti. Spoločnosti je povinná prijať kroky, ktoré zabezpečia, aby sa finančné prostriedky klientov nezamiešali s podnikovými fondmi. Tieto prostriedky drží na oddelených účtoch v regulovaných bankách. Peniaze a aktíva klientov sú tak chránené v nepravdepodobnom prípade, že by sa spoločnosť Plus500 stala insolventnou.

Plus500 tiež ponúka ochranu proti zápornému zostatku, čím zaisťuje, že klienti nemôžu stratiť viac, ako na svoj účet vložili. Garantovaná ochrana proti neobmedzenej strate (stoploss) sa môže použiť na niektoré nástroje v závislosti od podmienok trhu, ale podlieha širšiemu rozpätiu (spreadu).

Počítačová verzia Plus500

WebTrader Plus500 je stabilná a ľahko ovládateľná platforma, s ktorou zažijete prvotriedny obchodný zážitok. Prístup k nej získate jednoducho z akéhokoľvek webového prehliadača. WebTrader má jednoduché používateľské rozhranie, ktoré vám umožňuje vytvárať sledovacie zoznamy, analyzovať grafy, uskutočňovať a sledovať obchody. Grafy technickej analýzy sa dajú rozšíriť na celú obrazovku a ponúkajú viac ako 100 technických ukazovateľov, ktoré môžete použiť na rôzne časové rámce, od tickových grafov po týždenné grafy. Na rozdiel od mnohých brokerov, však Plus500 neponúka alternatívnu platformu na obchodovanie MetaTrader 4 (MT4), ktorá by poskytla viac funkcii a väčšiu mieru prispôsobenia.

WebTrader je jednoduchý a ľahko sa používa. Obchodníci si môžu vybrať z viac ako 2 000 nástrojov, analyzovať svoj výber na prispôsobiteľnej tabuľke technickej analýzy a na zadanie obchodu vám postačí spraviť pár kliknutí v jednom okne. WebTrader je bohužiaľ uzavretý systém. Pokročilí obchodníci, ktorí sa spoliehajú na začlenenie analytických a automatizačných nástrojov tretích strán do svojho obchodného procesu, budú sklamaní. Žiadny z týchto nástrojov nemožno integrovať priamo do servera WebTrader.

Mobilná verzia Plus500

Mobilná aplikácia Plus500 zahŕňa všetky funkcie dostupné v počítačovej verzii. S mobilnou aplikáciou pre Android, iPhone alebo iPad majú traderi prístup k 2 000+ obchodným nástrojom Plus500, objednávkam, podrobnostiam o účte a grafom spolu so 100 technickými ukazovateľmi. Plus500 ponúka okrem iného bezpečnostné opatrenia, ako napríklad odomknutie aplikácie pomocou odtlačku prsta.

Dynamické grafy je možné rozšíriť na celú obrazovku, čím získate väčšiu prehľadnosť počas procesu technickej analýzy. Pomocou mobilnej aplikácie môžete tiež vkladať a vyberať peniaze. Niektorí traderi by sa však mohli obávať nedostatku posilnených bezpečnostných opatrení, najmä preto, že tieto aplikácie poskytujú priamy prístup k financovaným účtom. Aplikácia umožňuje automatické odhlásenie. Klienti nemôžu používať mobilnú aplikáciu MT4, ktorá má väčšiu funkčnosť a známejšie rozhranie pre skúsených investorov.

Poplatky 

Obchodníci s veľkým objemom nezískavajú obchodnú zľavu a spread je rovnaký, či už obchodujete s jedným alebo 1 000 lotmi. Za bežné výbery alebo zrušenie účtu nie sú účtované žiadne poplatky. Ak sa do vášho obchodného účtu neprihlásite po dobu viac ako troch mesiacov, Plus500 vám bude účtovať poplatok za nečinnosť v hodnote 10 USD. Začínajúci obchodníci si môžu otvoriť účet už od 100 EUR.

Profesionálny účet

Traderi môžu požiadať o profesionálny účet, ktorý ponúka vyšší pákový efekt. Investori s profesionálnym účtom môžu zvýšiť svoj maximálny pákový efekt desaťkrát, do 1: 300 v závislosti od obchodovaného nástroja. Plus500 tiež ponúka prístup k obchodovaniu s opciami na mnohých trhoch. Sú veľmi podobné kúpnym a predajným opciám obchodovaným na burzách, nie sú však štandardizované, čo znamená, že prémia za opcie sa dá prispôsobiť vašim toleranciám rizika a cieľom stratégie.

Zákaznícka podpora

Telefonická a osobná podpora nie sú dostupné. Potenciálni a súčasní klienti musia svoje otázky a žiadosti predložiť prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Online chat sa ľahko používa a spravuje ho chatbot. Nemusíte sa toho obávať. Softvér totiž dokáže odhaliť často kladené otázky a prepojí vás s konkrétnou sekciou v FAQ alebo vám poskytne krátku odpoveď. V prípade potreby sa o vás postará ľudský agent. Aj napriek týmto obmedzeniam ponúka Plus500 rýchlu, informovanú a zdvorilú odozvu. Sekcia FAQ pokrýva širokú škálu tém a ľahko sa v nej vyhľadáva.

Zhrnutie

Plus500 je najlepší pre opatrných traderov. Tento broker ponúka veľmi konkurenčné rozpätia, ktoré udržujú náklady nízke. Nie sú však k dispozícii ďalšie funkcie, ako je automatické obchodovanie, MT4 a odborní poradcovia. Skúsení investori, ktorí uprednostňujú manuálne otváranie a zatváranie svojich obchodov, môžu túto chýbajúcu funkčnosť vykompenzovať nižšími nákladmi.

Plusom sú aj opatrenia na ochranu peňazí klientov, ako uchovávanie finančných prostriedkov klientov na samostatnom bankovom účte a kompenzačný fond.

Plus500 navyše dáva obchodníkom prístup k vanilkovým kúpnym a predajným opciám na mnohých trhoch. Tieto opcie fungujú podobne ako opcie obchodované na burze s výnimkou, že nie sú štandardizované.

Zobraziť viac...

Minimálny vklad:

 • 100 €, cez bankový účet min. 500 €

Klienti zo Slovenska:

 • akceptovaní

Free Demo účet: 

 • áno

Druh účtu:                        

 • štandardný

Obchodné platformy:

 • vlastná platforma, WebTrader
 • Windows PC, Windows Phone
 • iPhone, iPad, Apple Watch
 • Android

Typy aktív:   

Pákový efekt:                     

 • max 1:30

Spread:                             

 • fixné aj variabilné, 0,9 pips na EUR/USD

Swap:                                  

 • áno

Hedging, Scalping, EA:   

 • nie

Copytrading:   

 • nie

Min. veľkosť pozície:      

 • 0.01 lot

Bonus:     

 • nie

Mobilná aplikácia:     

 • áno

Broker:

 • Plus500

Dátum založenia:

 • 2008

Regulácie:

 • FCA, CySEC, ASIC, FSCA, FMA, MAS a ISA

Centrála:

 • Plus500CY Ltd, 1 Siafi Street | 3042 Limassol, Cyprus

Dostupný jazyk:

 • slovenský, český, anglický, španielsky, taliansky, nemecký a 25 ďalších

Telefón:                              nie

E-mail:                                áno

Live chat:                           áno

Faq:                                      áno

Možnosti vkladu:

 • bankový prevod, kreditné a debetné karty, Skrill, Paypal

Na 76.4% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Otvorenie demo účtu

Pri registrácii si môžete zvoliť možnosť Otvorenie demo účtu kliknutím na Demo režim v okne Vybrať účet. Môžete tiež prepnúť účet z režimu skutočných peňazí na demo účet kliknutím na Prepnúť do demo režimu na hlavnej obrazovke platformy alebo v menu aplikácie.

 

Prepnutie demo účtu na profesionálny účet

Svoj preferovaný režim účtu si môžete vybrať na obrazovke pri prihlásení, zvoliť si môžete aj možnosť prepnúť medzi dvoma účtami kliknutím na Prepnúť do demo režimu alebo Prepnúť na skutočné peniaze na hlavnej obrazovke platformy alebo v menu aplikácie.

Overenie identity

Predtým ako začnete na svojom účte obchodovať je nutné overenie vašej identity. V niektorých krajínach je možné vašu identitu overiť elektronicky, zatiaľ čo v iných je potrebné poskytnúť na overenie určité dokumenty. Ako súčasť overovacieho procesu, môže byť od vás vyžiadaný dokument, ktorý potvrdzuje vaš trvalý pobyt  a informácie ohľadom platobnej metódy, ktorú chcete na vašom účte využívať.

Požiadavky na overenie totožnosti môžu obsahovať:

 1. Vládou vydaný preukaz totožnosti, ktorý obsahuje tieto informácie: fotografiu, identifikačné číslo, celé meno, dátum narodenia, dátum exspirácie
 2. Dokument potrebný na overenie bydliska zobrazujúci celé meno a adresu. Dokument na overenie bydliska by mal byť vydaný finančnou inštitúciou, energetickou spoločnosťou alebo iným vládnym úradom, či justičným orgánom napr. výpis z bankového účtu, výpis z kreditnej karty, účet za elektrinu, účet za vodu alebo plyn, účet za miestnu daň, daňový list, účet za telefón, účet za televízne služby, alebo účet za internet.
 3. Overenie zdroja vašich prostriedkov. Na overenie toho, že ste legitímnym vlastníkom vložených prostriedkov na vašom Plus500 obchodnom účte, môžete byť požiadaní o poskytnutie kópie alebo skenu jedného alebo viacerých nasledujúcich dokumentov (záleží na použitej platobnej metóde): predná strana vašej debetnej/kreditnej karty, výpis z bankového účtu resp. z kreditnej karty.

Minimálna suma potrebná na začatie obchodovania

Informácie o minimálnej výške vkladu na vami vybranú platobnú metódu, nádete na obchodnej platforme Plus500 v sekcii Peňažné prostriedky

Vklad peňazí

Ak chcete na svoj profesionálny účet v Plus500 vložiť peniaze a začať obchodovať postupujte podľa týchto inštrukcií.

 • Kliknite na Peňažné prostriedky
 • Vklad
 • Vyberte vami preferovanú metódu vkladu z dostupných možností
 • Vyplňte všetky polia a kliknite na tlačidlo Schváliť 

Pre každú vkladovú metódu platí iná minimálna výška vkladu, viac informácii o výške vkladu pri zvolenej platobnej metóde nájdete na obchodnej platforme v časti Vklad. Vklad môžete vykonať jednou z nasledujúcich možností (niektoré platobné metódy, nemusia byť dostupné vo vašej krajine):

 1. Debetné/Kreditné karty – akceptované sú len Visa alebo MasterCard debetné/kreditné karty
 2. Elektronické peňaženky (PayPal alebo Skrill).
 3. Bankový prevod (priamy prevod prostriedkov z banky do banky)

Výber peňazí

Ak chcete uskutočniť výber vašich finančných prostriedkov postupujte podľa týchto inštrukcií.

 • Kliknite na Peňažné prostriedky – Výber
 • Zvoľte vašu preferovanú metódu výberu
 • Vyplňte požadované polia a kliknite na tlačidlo Schváliť 

Otvorenie pozície

Ak chcete otvoriť pozíciu, kliknite na “Obchodovať” a zvoľte si nástroj, ktorý chcete obchodovať a následne kliknite na Kupiť/Predať a otvorí sa obrazovka pozície vo forme vyskakovacieho okna. Na obrazovke pozície budete môcť vidieť sadzbu (cenu), vybrať množstvo akcií/zmlúv/atď. (veľkosť obchodu), pozrieť sa na hodnotu pozície a požadovanú maržu pre otvorenie obchodu, tiež si budete môcť nastaviť Stop príkazy na spravovanie vášho rizika. Upozorňujeme, že pokiaľ nekliknete na tlačidlo Kúpiť/Predať na obrazovke pozície, sadzby (ceny) sa budú neustále aktualizovať podľa pohybu trhu.

Príklad obchodovania:

 • Na vašom účte máte $5000.
 • Zostatok (Vklady – Výbery + Z&S otvorených pozícií): $5000
 • Z&S (Celkový zisk a strata všetkých otvorených pozícií vrátane denných celonočných financovaní): $0
 • Dostupný zostatok (Zostatok + Z&S otvorených pozícií – vstupné marže): $5000.
 • Vlastné imanie (Zostatok + Z&S otvorených pozícií): $5000.

Myslíte si, že akcie Alphabet čoskoro porastú a rozhodnete sa otvoriť nákupnú pozíciu.

 • Kúpna cena: $750.
 • Počet akcií (CFD): 20
 • Celková hodnota: 20*$750= $15000.
 • Počiatočná marža (množstvo požadované na otvorenie pozície): 20% z 15,000 $3000.
 • Udržiavacia marža (množstvo požadované na udržanie pozície): 10% z 15,000 $1500.
 • Dostupný zostatok po otvorení tohto obchodu/pozície: ($5000 – $3000) $2000.
 • Nákupná sadzba Alphabetu sa zvýšila na $760 a vy sa rozhodnete vašu pozíciu uzavrieť. Z&S: 20* ($760 – $750) = $200
 • Zostatok: ($5000 + $200) = $5200
 • Dostupný zostatok: $5200
 • Vlastné imanie: $5200
 • Pozícia tak bude uzavretá so ziskom $200.

Dodatočné poplatky

Tieto poplatky môžu byť uplatnené na váš účet v závislosti na vašej obchodnej aktivite:

Celonočné financovanie

Suma za celonočné financovanie je buď pridaná, alebo sa odpočítava z vášho účtu, ak držíte pozíciu po určitú dobu (často označovaná aj ako Čas celonočného financovania). Čas celonočného financovania a denné percento celonočného financovania nájdete v sekcii detaily (pri názve nástroje na hlavnej stránke obchodnej platformy.

Poplatok za prevádzanie meny

Platforma Plus500 si účtuje poplatok za prevádzanie meny za všetky obchody na nástrojoch, ktoré nie sú v mene vášho účtu. Poplatok za prevod meny sa v reálnom čase bude premietať na nezrealizovanom zisku alebo strate otvorenej pozície. Poplatok za prevod je až 0,3 % realizovaného zisku alebo straty obchodu a bude sa v reálnom čase premietať do nerealizovaného zisku alebo straty otvorenej pozície.

V tomto príklade nájdete viac informácií o tom, ako za vypočíta poplatok za prevod meny.

 • Predstavme si, že je váš obchodný účet vedený v EUR a EUR/USD kurz je 1,10101.
 • Otvorte predajnú pozíciu 500 USD Facebook a budete v strate -10 $ (-9,08 €).
 • Na základe tohto príkladu vám bude účtovaný denný poplatok za celonočné financovanie za držanie vašej pozície otvorené po určitú dobu a poplatok za prevod meny.
 • Denný poplatok za celonočné financovanie v tomto prípade bude -0,1 $ (-0,09 €) t. j. 1 kontrakt x cena 500 $ x denné percento celonočného financovania -0,02 %.
 • Poplatok za prevod meny bude 0,3 % čistej straty vašej pozície t. j. (-10 $ – 0,1 $) * 0,3 % = -0,03 $ (-0,027 €)
  Celková čistá strata = -(10+0,1+0,03) $ = -10,13 $ (-9,2 €)

Garantovaný stop príkaz

Jedná sa o jedinečný typ príkazu, ktorý vám umožní spravovať vaše riziká garantovaním úrovne uzavretia pozície pri strate. Ak túto funkciu využijete, majte na vedomí, že vám garantuje uzavretie pozície za určitú požadovanú sadzbu, preto je predmetom širšieho rozpätia.

Pri nestálom trhu nemusí váš príkaz na uzavretie v prípade straty prebehnúť presne pri určenej sadzbe (cene). Táto funkcia pozíciu za vybranú sadzbu (cenu) uzavrie, aj keď trh cenu prekročí. Akonáhle sa dosiahne vašej zvolenej úrovne, pozícia sa automaticky uzavrie. Táto funkcia však nie je dostupná pre všetky nástroje a účtuje sa poplatok cez širšie rozloženie.

 • Tento príkaz sa dá využiť len na novú pozíciu a nemôže byť použitý už na existujúcu.
 • Aktivovaný/upravený môže byť iba počas obchodných hodín nástroja.
 • Ak je využitý garantovaný príkaz na uzavretie, nie je možné ho vrátiť ale môže byť zmenená jeho hodnota.
 • Širšie rozloženie použité pri garantovanom príkaze uzavretia je po aktivácii nevratné a je viditeľné pred použitím tohto typu príkazu.
 • Garantovaný príkaz uzavretia musí byť nastavený v určitom rozmedzí (minimálne a maximálne rozmedzie) od existujúcej sadzby (ceny) nástroja tak, ako je to zobrazené na obchodnej platforme.

Príklad garantovaného príkazu na uzavretie

Predstavme si situáciu, že nákupná/predajná sadzba Alphabetu je $500/$498.
Vy nakúpite 10 akcií CFD Alphabetu. Povedzme, že širšie rozloženie garantovaného príkazu uzavretia je $10.
Garantované uzavretie stanovíte na sadzbu $450.
Predajná sadzba Alphabetu spadne na $400
pozícia sa uzavrie pri $450 a nie pri $400.
Z&S s garantovaným uzavretím: ($450 – $500)*10 – $10 = strata $510.
Z&S bez garantovaného uzavretia: ($400 – $500)*10 = strata $1000.

Poplatok za nečinnosť

Ak sa do vášho obchodného účtu neprihlásite po dobu aspoň troch mesiacov, bude vám účtovaný poplatok v hodnote až 10 USD. Tento poplatok vám bude účtovaný raz mesačne, až dovtedy, kým sa do účtu opäť neprihlásite.

Poplatok za spracovanie platby

Väčšinu poplatkov za spracovanie platby pokrýva obchodná platforma Plus500, aby splnili svoje záväzky ponúkať najlepšie možné obchodné podmienky.
V zriedkavých prípadoch môžete naraziť na poplatky, ak prevádzate peniaze na alebo z vášho účtu. Tieto poplatky sú však účtované vydávateľom platby alebo bankou, nie spoločnosť Plus500.

Regulácia Plus500

 • Plus500UK Ltd is autorizovaná a regulovaná Úradom pre finančné služby (FRN 509909).
 • Plus500CY Ltd je autorizovaná a regulovaná Komisiou pre burzy cenných papierov na Cypre (CySEC Licence No. 250/14).
 • Plus500AU Pty Ltd drží AFSL #417727 vydanou ASIC, FSP č. 486026 uvoľnená FMA na Novom Zélande a je autorizovaným poskytovateľom finančných služieb #47546 uvoľnená FSCA v Juhoafrickej republike.
 • Plus500SG Pte Ltd (UEN 201422211Z) drží licenciu pre služby kapitálových trhov od Menového úradu v Singapure pre obchodovanie v produktoch kapitálových trhov (Licencia čis. CMS100648-1).
 • Plus500IL Ltd je registrovaná v Izraeli a je v procese žiadosti o licenciu prevádzkovať obchodnú platformu v Izraeli.

Na 76.4% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

* Upozornenie

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76,4% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Výsledky dosiahnuté v minulosti nie sú ukazovateľom budúcich výsledkov.

Scroll to Top