Akcie HP klesli o 3 % po slabých usmerneniach

Akcie HP klesli o 3 % po slabých usmerneniach

Akcie spoločnosti HP (HPQ) sa dostali pod predajný tlak, keď stratili takmer 3 % svojej hodnoty. Dôvodom predajného tlaku bolo oznámenie výsledkov spoločnosti HP za 4. štvrťrok, ktoré vykázali tržby pod úrovňou očakávaní.

Oznámené tržby počas 4. štvrťroka predstavovali 13,8 miliardy USD, pričom prognóza hovorila o 13,82 miliardy USD. Ak sa pozrieme na posledné čísla tržieb v medziročnom porovnaní, ide o pokles približne o 6 %. Podobne aj zisk na akciu spoločnosti HP za 4. štvrťrok bol oznámený na úrovni 0,90 USD, čo bolo rovnako ako očakávania trhu.

Celkovo boli výsledky spoločnosti HP Inc. za 4. štvrťrok v súlade s očakávaniami, len z hľadiska tržieb mierne zaostali. Podľa finančného riaditeľa spoločnosti HP bol 4. štvrťrok pre spoločnosť HP dobrým rastovým obdobím a umožnil jej zlepšiť voľné peňažné toky. Tieto pozitívne zmeny spoločne umožnia zlepšiť výsledky spoločnosti v ďalších štvrťrokoch.

Očakávaný zisk na akciu v 1. štvrťroku 2024 v rozmedzí 0,76 – 0,86

Pre finančný rok 2024 finančný riaditeľ dodal, že sa zamerajú na udržanie silného rastu a zároveň na zníženie všetkých súvisiacich štrukturálnych nákladov. Okrem toho spoločnosť HP plánuje vrátiť 100 % voľného peňažného toku späť akcionárom spoločnosti.

V prvom štvrťroku 2024 sa očakáva zisk na akciu spoločnosti HP v rozmedzí od 0,76 USD do približne 0,86 USD. To je v súlade s prognózou, podľa ktorej by mal zisk na akciu počas 1. štvrťroka 2024 dosiahnuť približne 0,86 USD.

Za celý rok sa spoločnosť domnieva, že jej zisk na akciu bude v rozmedzí od 3,25 USD do približne 3,65 USD, pričom prognóza hovorí o hodnote približne 3,44 USD. Okrem toho sa voľný peňažný tok spoločnosti HP v rovnakom období bude pohybovať niekde okolo 3,1 až 3,6 miliardy USD.

Spoločnosť HP predpokladá, že v roku 2024 bude mať k dispozícii až 3,6 miliardy USD voľného peňažného toku.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top