GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

Zasadnutie Bank of England sa skončilo bez zmeny úrokovej sadzby (5,25 %). Po týchto správach sa kurz GBP/USD dostal do pozitívnych čísel a dokonca zvrátil časť svojich denných strát.

Ku koncu dňa sa GBP/USD dostal nad zónu podpory 1,2650, keďže väčšina členov BoE stále nie je pripravená znížiť sadzby. Navyše, aj guvernér BoE viazal mieru inflácie & a ďalšie ekonomické údaje na otočenie politiky.

Graf Gbp/Usd zobrazuje Rsi pod 40

Bližší pohľad na ukazovateľ RSI na 4-hodinovom grafe GBP/USD ukazuje, že jeho hodnota sa posunula pod 40. Navyše posledné tri zatvorenia na 4-hodinovom grafe boli tiež pod hlavnými líniami SMA (100 & a 200), čo znamená, že medvedie momentum je stále silné.

Nasledujúce zóny podpory ukazujú, že úroveň 1,2650 zostáva životne dôležitá, keďže sa tu nachádza aj 23,6 % fib retracement. Ak teda GBP/USD klesne pod úroveň 1,2650, otvorí si dvere k 1,2600 a následne k supportu 1,2540, kde sa nachádza 38,2 % fib retracement.

Smerom nahor ukazuje najbližšiu rezistenciu rukoväť na úrovni 1,2700, kde sa nachádzajú línie 200 & a 100 SMA. Ďalej nasleduje úroveň 1,2760, po ktorej nasleduje statická úroveň 1,2780.

Hoci technické údaje sú stále relevantné, do popredia sa teraz dostali rozhodnutia BoE a Fedu. Ktorá z centrálnych bánk pristúpi k zníženiu sadzieb ako prvá, bude tou, ktorá bitku na GBP/USD prehrá.

BoE sadzbu nezmenila, zatiaľ čo Fed na poslednom zasadnutí rozhodol rovnako. Obe centrálne banky navyše spresnili, že zmena úrokovej sadzby bude závisieť od ekonomických údajov a inflácie.

Vzhľadom na to, že piatkové zasadnutie je pred nami, GBP/USD pravdepodobne prejde do fázy konsolidácie, keďže pripravení obchodníci sa budú pripravovať na nadchádzajúci týždeň. Existuje tiež možnosť, že piatkový súbor údajov by mohol ovplyvniť ďalší pohyb GBP/USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top