GBP/USD sa obchoduje s býčím zaujatím blízko 1,275

GBP/USD sa obchoduje s býčím zaujatím blízko 1,275

GBP/USD zmenil smer smerom nahor v prostredí slabého USD. V dôsledku toho možno tento pár pozorovať na dvojtýždňovom maxime v blízkosti úrovne 1,2750.

Podľa ekonómov bol rast GBP/USD výsledkom oslabenia zelenej bankovky, ku ktorému došlo napriek silnému čítaniu PMI z americkej strany. Celkový obraz naznačuje, že chuť riskovať a ďalšia dynamika podporujú býčí vývoj GBP/USD.

1,2750 sa zhoduje s 20 a 50 Sma

Úroveň 1,2750 je pre GBP/USD kľúčová, keďže v jej blízkosti sa na 4-hodinovom grafe nachádzajú 20, 50 a dokonca aj 100 SMA. Ak 1,2750 dokáže pôsobiť ako úroveň podpory, ďalším cieľom bude 1,2760 a následne rukoväť 1,2780. Ďalšou bude úroveň 1,2820, ktorá je významnou zónou odporu.

Na strane poklesu možno najbližší support nájsť okolo úrovne 1,2680, kde sa nachádza 200-percentný SMA. Potom môže GBP/USD vidieť podporu na úrovni 1,2650, kde sa nachádza 50 SMA.

Bližší pohľad na cenovú akciu GBP/USD ukazuje, že pár sa po dotyku úrovne 1,2750 obrátil smerom nadol. Počas americkej obchodnej seansy stratil takmer 100 pipov. Počas nasledujúcej seansy sa však rizikový sentiment zlepšil, čo páru umožnilo získať späť väčšinu svojich strát.

Podľa ekonómov sa očakáva, že index S&P PMI zo Spojeného kráľovstva sa počas januára dotkne hodnoty 52,2. V decembri bola hodnota 52,1, čo naznačuje, že hodnota 52,2 je za súčasných okolností dosiahnuteľná.

Ak by však nadchádzajúce čítanie PMI kleslo pod 50, bol by to signál, že Bank of England bude smerovať k zmene svojej politiky. V takom prípade sa GBP dostane pod tlak a pravdepodobne vyústi do medvedieho kurzu GBP/USD.

Neskôr dnes má byť zverejnený aj údaj PMI z USA, čo robí situáciu pre GBP/USD zaujímavejšou. Čítanie PMI za sektor služieb bude počas januára pravdepodobne vyššie ako 50. Čítanie vyššie, ako sa očakávalo, zvýši dopyt po USD & a pošle GBP/USD nižšie.

Hoci je údaj PMI pre GBP/USD zásadný, investori budú venovať veľkú pozornosť HDP za 4. štvrťrok.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top