Ceny zlata klesajú z 2050 USD, keďže očakávania zníženia sadzieb sa vytrácajú.

Ceny zlata klesajú z 2050 USD, keďže očakávania zníženia sadzieb sa vytrácajú.

Ceny zlata zaznamenali v pondelok novú vlnu výpredajov, keďže správa NFP a slabnúce očakávania zníženia sadzieb posilnili zelenú bankovku. Podstatné je, že obchodníci si môžu pamätať akékoľvek zníženie sadzieb v marci, čo v konečnom dôsledku robí zelenú bankovku lepšou voľbou ako zlato.

V tejto situácii zlato (XAU/USD) ustúpilo zo svojich maxím v blízkosti 2050 USD, keďže najbližší termín zníženia sadzieb je máj 2024. Naopak, zelená bankovka si situáciu užíva, keďže sa dostala už na 2-mesačné maximá, pričom zisky zaznamenávajú aj výnosy dlhopisov.

Spotové zlato pokleslo o -0,4 %

Spotové zlato celkovo kleslo o -0,4 %, čo ho poslalo do blízkosti úrovne 2031 USD. Pokiaľ ide o futures na zlato (apríl), obchodná cena je 2047 USD so zmenou o -0,3 %.

Pokles cien zlata sa začal v piatok, keď správa NFP ukázala odolnosť amerického trhu práce. To znamená, že Federálny rezervný systém má teraz viac priestoru a času pred otočením svojej politiky.

Predsedníčka Fed-u nedávno spresnila, že pred zvažovaním uvoľnenia menovej politiky v roku 2024 budú konať opatrne. A keď vezmeme do úvahy nedávnu správu o NFP, Fed sa v krátkodobom horizonte nemá čoho obávať.

Podľa nástroja CME Fed watch sa šance na marcové zníženie sadzieb znížili takmer na nulu. Experti navyše vkladajú nádeje do zníženia sadzieb v priebehu júna.

Skutočnosť, že súčasné úrokové sadzby sú tu ešte niekoľko mesiacov, by mohla lepšie vyjsť spotovému zlatu a futures na zlato. V dôsledku toho investori teraz váhajú s nákupom zlata výmenou za zelené bankovky.

Napriek tomu jediným faktorom, ktorý tlačí zlato nahor, je jeho dopyt po bezpečnom prístavisku. Súčasná situácia na Blízkom východe bráni tomu, aby ceny zlata klesli nižšie.

Zlato preto rešpektuje úroveň podpory 2 000 USD a šanca na dosiahnutie maxím z roku 2023 je stále v hre.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top