Akcie Microsoftu vzrástli, keďže technologická spoločnosť najala Sama Altmana

Akcie Microsoftu vzrástli, keďže technologická spoločnosť najala Sama Altmana

Spoločnosť Microsoft zamestnala Sama Altmana, ktorý bol známym bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti OpenAI. Po tejto správe sa akcie spoločnosti Microsoft obrátili nahor, čo je znakom dôvery trhu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft sa o novinku o prijatí bývalého generálneho riaditeľa OpenAI podelil na sociálnej sieti. Dodali, že Sam Altman je jednou z najpopulárnejších osobností v oblasti odvetvia umelej inteligencie a ako umožní spoločnosti Microsoft ďalej rozšíriť svoj záber. Okrem toho generálny riaditeľ Microsoftu tiež uviedol, že tento krok umožní spoločnosti rýchlo napredovať.

Zlepšenie pozície spoločnosti Microsoft v oblasti umelej inteligencie

Predtým sa v médiách objavili správy, že Sam sa nevráti na svoju predchádzajúcu pozíciu generálneho riaditeľa v OpenAI. Teraz, keď máme potvrdenie od spoločnosti Microsoft, sa zdá, že návrat do OpenAI už neprichádza do úvahy.

Na druhej strane sa spoločnosť OpenAI rozhodla pre „Emmetta Sheara“, ktorý je zároveň spoluzakladateľom spoločnosti Twitch. Bude pôsobiť ako dočasný generálny riaditeľ spoločnosti OpenAI.

V posledných dňoch sa v spoločnosti OpenAI udialo veľa udalostí, ktoré nakoniec viedli k odchodu Sama Altmana zo spoločnosti OpenAI. Podľa odborníkov môže vnútorný rozkol v spoločnosti OpenAI poškodiť pokrok v oblasti umelej inteligencie. Zároveň to však znamená, že pozícia spoločnosti Microsoft je teraz vďaka prijatiu Sama silnejšia ako kedykoľvek predtým!

Podľa analytikov spoločnosti Evercore ISI bolo najatie Brockmana, ako aj Altmana spoločnosťou Microsoft jednoznačným víťazstvom pre túto spoločnosť. Zároveň dodali, že vymenovanie dočasného generálneho riaditeľa OpenAI umožní spoločnosti prekonať krátkodobú neistotu.

Spoločnosť Microsoft v posledných rokoch výrazne investuje do odvetvia umelej inteligencie vzhľadom na to, že sa považuje za technológiu budúcnosti. Teraz, keď má spoločnosť vo svojom tíme nového odborníka na AI, sa pozícia spoločnosti stane výraznejšou.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top