Akcie Skyworks po nižších usmerneniach klesli o 10

Akcie Skyworks po nižších usmerneniach klesli o 10

V pondelok spoločnosť Skyworks Solutions (kótovaná na burze NASDAQ) oznámila výsledky za 2. štvrťrok. Výsledky boli väčšinou v súlade s očakávaniami trhu.

Výhľad spoločnosti Skyworks na aktuálny štvrťrok bol však nižší, ako očakávala Wall Street. V dôsledku toho sa akcie spoločnosti prepadli a vykazovali známky medvedieho tlaku.

Skyworks Solutions: Predpokladané tržby za 3. štvrťrok sú 1,05 – 1,090 mld.

Počas utorkovej predburzovej seansy sa akcie spoločnosti Skyworks Solutions prepadli o 10 %, najmä v dôsledku znížených usmernení. Zisk na akciu za 2. štvrťrok bol vykázaný na úrovni 2,02 USD pri tržbách 1,15 mld.

Oba tieto výsledky boli v súlade s odhadmi Wall Street. Spoločnosť však odhadovala svoje tržby na 3. štvrťrok 2023 na úrovni 1,05 – 1,090 mld. Podobne aj zriedený zisk na akciu za 3. štvrťrok sa odhadoval na úrovni približne 1,67 USD.

Naopak, Wall Street očakávala za 3. štvrťrok tržby vo výške 1,16 miliardy USD a zisk na akciu 2,06 USD.

Po nedávnom vývoji aj analytici BMO znížili rating akcií Skyworks Solutions a označili ich za „market perform“.

Okrem toho analytici BMO znížili aj cieľovú cenu akcií spoločnosti Skyworks Solutions na 140 USD, a to len na 100 USD! Pokiaľ ide o dôvody, prečo tak urobili, uviedli, že ide o závažný štrukturálny problém, ktorý si vyžaduje prehodnotenie.

Podobne aj analytici spoločnosti Stifel znížili cieľovú cenu pre akcie SWKS len na 130 USD. Ponechali si však nákupný rating pre akcie Skyworks Solutions, keďže ich ocenenie je podľa nich dobré.

Vzhľadom na obavy z recesie v Európe a iných častiach sveta by sa tržby spoločnosti Skyworks Solutions mohli veľmi dobre znížiť. Koniec koncov, dopyt po polovodičoch a čipoch do veľkej miery závisí od verejných výdavkov.

Ak teda verejnosť nebude kupovať tovar, ako sú autá, gadgety alebo iné veci, ktoré si vyžadujú čipy, pre spoločnosť Skyworks Solutions to bude znamenať menej obchodov!

Nemôžeme však ignorovať ani skutočnosť, že trhy môžu niekedy vykazovať extrémnu reakciu, aby sa potom vrátili späť do normálu!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top