Aktualizované 9 októbra, 2023 o 01:42 pm

Akcie SoftBank po podaní žiadosti o IPO na burze Nasdaq poskočili vyššie

Akcie SoftBank po podaní žiadosti o IPO na burze Nasdaq poskočili vyššie

SoftBank Group Corp je významná japonská technologická spoločnosť, ktorá nedávno podala žiadosť o vstup na burzu Nasdaq pre svoju jednotku Arm. Táto divízia skupiny Softbank sa zaoberá návrhom čipov, a preto má pre spoločnosť veľký význam.

Hráči na trhu dlho očakávali podanie žiadosti o IPO na burze Nasdaq, čo je hlavným dôvodom, prečo akcie spoločnosti Softbank poskočili na burze vyššie.

Podľa podrobných informácií spoločnosť Arm podala žiadosť o registráciu v Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC), čo jej umožňuje kótovanie na burze Nasdaq. Firma však neprezradila, koľko presne akcií plánuje na burze uviesť. Okrem toho nevieme nič ani o počiatočnom ocenení akcií.

Ak sa pozrieme do minulosti, spoločnosť Softbank čelila niekoľkým odkladom pri pokuse o kótovanie akcií Arm na newyorskej burze. A nezabúdajme, že spoločnosť svojho času plánovala Arm predať aj inej technologickej spoločnosti za 40 miliárd USD. To sa však nepodarilo a teraz tu máme správu o IPO.

Odborníci sa domnievajú, že Arm bude mať z tohto vstupu na burzu obrovský prospech, keďže Apple, Nvidia a ďalšie technologické spoločnosti využívajú jeho návrhy. Arm v podstate dostáva licenčné poplatky vždy, keď tieto spoločnosti predajú technologické zariadenie obsahujúce čip.

Akcie Softbank celkovo poskočili o 3 %, čo pomohlo aj indexu Nikkei 225 zaznamenať nárast o 0,7 %. Ak sa pozrieme späť, nie všetko je pre Softbank skvelé, keďže jej ocenenie znížilo niekoľko veľkých hráčov.

V skutočnosti Softbank zaznamenala straty už 6 štvrťrokov po sebe, keďže vysoké úrokové sadzby ovplyvnili hodnotu viacerých podielov. Divízia Arm však zostáva jednou z oblastí, ktorá je pre portfólio Softbank svetlým bodom.

A nezabúdajme, že sa očakáva, že odvetvie výroby čipov bude prechádzať cyklickým poklesom, ktorý ovplyvní aj divíziu Arm spoločnosti Softbank.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top