Akcie spoločnosti Toast (TOST) klesli o 20 % v súvislosti so slabými usmerneniami

Akcie spoločnosti Toast (TOST) klesli o 20 % v súvislosti so slabými usmerneniami

Cena akcií spoločnosti Toast (TOST) klesla o 20 % po tom, ako spoločnosť oznámila výsledky za 3. štvrťrok. Podľa údajov spoločnosť vykázala stratu 9 centov na akciu.

Okrem toho EBITDA spoločnosti Toast predstavovala približne 35 mil. dolárov, čo výrazne prekonalo odhad 20 mil. dolárov. Okrem toho tržby počas štvrťroka predstavovali približne 1,03 mld. dolárov, čo bolo v súlade s očakávaniami.

Ak sa pozrieme na GPV spoločnosti Toast, v priebehu 3. štvrťroka sa dotkol 33,7 miliardy USD, čo bolo blízko prognózy 33,82 miliardy USD. Podobne aj opakujúce sa príjmy (ročné) predstavovali 1,22 mld. dolárov, pričom predpokladané číslo bolo približne 1,23 mld. dolárov.

Príjmy spoločnosti TOST v 3. štvrťroku splnili prognózu

Celkovo boli výsledky spoločnosti Toast (TOST) počas 3. štvrťroka 2023 celkom dobré, keďže spoločnosť zlepšila svoje ARR o takmer 40 %. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Toast sa spoločnosť zamerala na zlepšenie rastu hornej hranice a pracovala aj na zlepšení expanzie marže.

V nasledujúcom štvrťroku (4. kvartál) spoločnosť Toast (TOST) očakáva, že jej tržby sa budú pohybovať v rozmedzí 1 – 1,03 mld. Naopak, trh očakával tržby na úrovni približne 1,03 miliardy USD, čo je blízko hornej hranice prognózy stanovenej spoločnosťou Toast. Okrem toho sa očakáva, že očakávaná EBITDA počas 4. štvrťroka 2023 pre spoločnosť Toast bude približne 5 – 15 mil.

Po oznámení výsledkov za 3. štvrťrok stanovili analytici Morgan Stanley novú cieľovú cenu pre spoločnosť Toast na 22 USD/akcia. V porovnaní s predchádzajúcou cieľovou cenou je to zníženie o takmer 6 USD. Analytici tiež vzhľadom na súčasnú situáciu ponechali pre akcie spoločnosti Toast rating „overweight“.

Podľa BTIG možno 20 % pokles akcií spoločnosti pripísať chýbajúcemu GPV. Pri pohľade do budúcnosti bude spoločnosť čeliť určitým problémom, pokiaľ ide o tržby, v dôsledku protivetra, ktorému čelí predaj v rovnakých predajniach. To je teraz faktor, ktorý manažment spoločnosti TOST nemôže ovplyvniť.

Do konca roka zostáva už len jeden štvrťrok a spoločnosť Toast (TOST) bude musieť urobiť niekoľko zásadných zmien, aby dosiahla dobrý ročný výsledok.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top