Akcie Tesla klesajú v obavách z nižšej ziskovej marže

Tesla oficiálne začína predaj elektromobilov v Malajzii

Počas pondelkovej predburzovej seansy sa akcie spoločnosti Tesla znížili po tom, čo výrobca elektrických vozidiel predstavil ďalšie zníženie cien.

Je to už piatykrát, čo Tesla zaviedla zníženie cien svojich vozidiel na elektrický pohon. Hoci ide o dobrú správu pre spotrebiteľov & vďaka nej bude Tesla na trhu s elektromobilmi konkurencieschopnejšia, malo to negatívny vplyv na cenu jej akcií.

Pokiaľ ide o investorov, tí sa domnievajú, že tieto zníženia cien zavedené spoločnosťou Tesla znižujú ziskové marže spoločnosti.

Tesla znižuje ceny o 1 000 – 2 000 USD

Podľa oficiálnych zdrojov spoločnosť Tesla znížila cenu modelu 3 Sedan o 1 000 USD. Podobne sa o 2 000 dolárov znižuje aj cena crossoveru Model Y!

Zníženie cien sa dotklo aj najdrahších modelov automobilov Tesla, označovaných ako „Model X“ a „Model S“. Podľa správ sú tieto drahé modely áut teraz lacnejšie o 5000 USD!

Zníženie cien prišlo v čase, keď Tesla dodala v 1. štvrťroku 2023 takmer 423000 automobilov. A ak sa pozrieme na interné usmernenia spoločnosti Tesla, len v roku 2023 plánuje dodať takmer 2 milióny automobilov.

Analytici sa však domnievajú, že dodávky automobilov spoločnosti Tesla budú o 10 % nižšie, ako sú odhady spoločnosti.

Analytici sa domnievajú, že rozhodnutie spoločnosti Tesla zaviesť zníženie sadzieb je pokusom o urýchlenie rastu predaja! Jednoducho povedané, spoločnosť teraz ponúkala autá za oveľa nižšiu cenu ako pred niekoľkými mesiacmi.

Toto rýchle zavedenie zníženia sadzieb by však mohlo ohroziť ziskové marže spoločnosti! Analytici z Wall Street sa totiž domnievajú, že hrubá marža automobilov v 1. štvrťroku 2023 bude len okolo 21,1 %.

Ak sa však spoločnosti podarí v roku 2023 predať viac áut ako v predchádzajúcich rokoch, potom by mohla stratenú ziskovú maržu vykompenzovať väčším objemom predaja! To však zostáva, keďže do konca roka zostávajú ešte tri štvrťroky!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top