Akcie Tesla Tsla pod tlakom v súvislosti so znížením cien

Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Akcie spoločnosti Tesla (TSLA) pravdepodobne otvoria v piatok nižšie, keďže sa objavili správy o znížení cien v USA. Už niekoľko mesiacov je spoločnosť Tesla (TSLA) pod tlakom. V skutočnosti sa akcie výrobcu elektromobilov prepadli už o 70 % zo svojho maxima zo septembra 2022.

Počas piatkovej predburzovej seansy akcie Tesla stratili už 6 % a naposledy sa obchodovali okolo úrovne 116 USD.

Niet pochýb o tom, že spoločnosť Tesla upadla do nemilosti a už sa neteší takej býčej jazde ako kedysi. Akcie Tesla sa zatiaľ vyhýbajú úrovni 100 USD, keďže ide o hlavnú podporu. Keď sa však pozrieme na odraz, ktorý urobila od týchto úrovní, nevysiela to býkom dobrý signál.

V USA spoločnosť Tesla oznámila zníženie cien svojich automobilov, čo jej pomôže predať viac áut. Najsilnejšou stránkou spoločnosti Tesla sú však rozhodne marže, ktoré má v porovnaní s ostatnými výrobcami automobilov.

Zníženie cien zníži ziskové marže spoločnosti Tesla

Niet pochýb o tom, že zníženie cien ovplyvní ziskovú maržu spoločnosti Tesla, ktorá bola jednou z jej hlavných výhod. Už skôr sme boli svedkami toho, že Tesla oznámila zníženie cien pre čínske trhy, a teraz to isté urobila aj pre amerických spotrebiteľov.

Podľa správ zníženie cien umožní spoločnosti Tesla získať nárok na vládne úvery. Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že zníženie cien o 20 % je stále dosť veľké na to, aby významným spôsobom ovplyvnilo marže.

Ak sa pozrieme na technickú stránku akcií Tesla, zdá sa, že zotavovanie sa začne okolo cenového pásma 126 USD. Smerom nahor sa najpravdepodobnejšia rezistencia nachádza na úrovni 150 USD a najdôležitejšia podpora je 100 USD. Na základe týchto dvoch úrovní sa teda nachádza oblasť 50 USD, ktorá bude patriť do zóny obchodovania v rozmedzí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top