Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:38 pm

Akcie Tesly získavajú 4 % po tom, čo GM súhlasí s využívaním jej nabíjacej siete

Akcie Tesly získavajú 4 % po tom, čo GM súhlasí s využívaním jej nabíjacej siete

Počas piatkovej obchodnej seansy si akcie spoločnosti Tesla pripísali 4 % po oznámení, že spoločnosť General Motors (GM) súhlasila s pripojením k jej nabíjacej sieti. Predtým súhlasila s využívaním nabíjacej siete pre elektromobily aj spoločnosť Ford.

Podľa odborníkov to bolo pre spoločnosť Tesla veľké víťazstvo a pomôže jej nabíjačkám Superchargers stať sa priemyselným štandardom v rámci USA.

NACS sa stane primárnou sieťou v USA

Celkovo sa do partnerstva zapojili tri automobilky z USA: Tesla, General Motors a Ford. Toto partnerstvo znamená, že 60 % elektrických vozidiel v USA má teraz prístup k sieti NACS (North American Charging Standard), ktorú ponúka spoločnosť Tesla.

Okrem toho sa týmto krokom spoločnosť Tesla stane primárnou sieťou na nabíjanie elektrických vozidiel v krajine. Inými slovami, ešte viac upevní úlohu spoločnosti Tesla ako dominantnej sily na trhu s elektrickými vozidlami.

Ďalším významným krokom bolo oznámenie Bieleho domu o tom, že nabíjacie stanice pre elektromobily využívajúce štandardné zástrčky od spoločnosti Tesla budú mať nárok na federálne dotácie.

Podľa jedného z vedúcich investičných stratégov spoločnosť Tesla dúfa, že vďaka svojim adaptérom CCS získa nárok na federálne daňové doláre. Zároveň uviedol, že tento krok spoločnosti Tesla by bol negatívny pre nabíjacie stanice pre elektromobily tretích strán.

Po tejto správe sa nezávislé spoločnosti zaoberajúce sa nabíjaním EV, ako napríklad Blink Charging, ChargePoint Holdings a EVgo, prepadli o 11 % – 13 %.

Podľa odborníkov zo spoločnosti Wedbush Securities umožní kombinácia GM a FORD spoločnosti Tesla získať v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov príjmy vo výške 3 miliárd USD.

Keďže ide o dobrú správu pre spoločnosť Tesla, zvýšila sa aj predpokladaná cena spoločnosti Tesla na 300 USD za akciu, čo predstavuje nárast o 30 % oproti jej poslednej uzávierke.

Ak sa pozrieme na výkonnosť akcií spoločnosti Tesla, teší sa jednej z najdlhších víťazných sérií za posledné roky a počas americkej seansy bola najviac obchodovanou akciou.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top