Alibaba (Baba) získava 5,6% nárast, keďže Jack Ma kupuje akcie

Alibaba (Baba) získava 5,6% nárast, keďže Jack Ma kupuje akcie

Nedávne správy z trhu naznačujú, že Jack Ma (zakladateľ spoločnosti Alibaba) v súčasnosti nakupuje akcie spoločnosti Alibaba (BABA). Po týchto správach v médiách sa cena akcií spoločnosti Alibaba zmenila na pozitívnu a v priebehu jedného dňa vzrástla o 5,6 %.

Podľa odborníkov rozhodnutie Jacka Ma kúpiť akcie spoločnosti Alibaba znamená zmenu sentimentu. Predtým Jack Ma potreboval pomoc čínskych úradníkov, čo viedlo k menšiemu počtu verejných vystúpení. Okrem toho sa Jack Ma od spoločnosti aj dištancoval, čo sa však s nedávnym vývojom zmenilo.

Jack kupuje akcie v hodnote 50 miliónov dolárov

Podľa správ je rozhodnutie Jacka Ma kúpiť akcie podobné tomu, ktoré vidíme u Joea Tsia, predsedu spoločnosti Alibaba. Podľa médií Tsia investoval približne 151 miliónov USD (USD) do akcií spoločnosti Alibaba (BABA) kótovaných na americkej burze.

Hoci Jack Ma už od roku 2019 nie je šéfom Alibaby, jeho prítomnosť je pre spoločnosť stále významným faktorom. Nedávne správy naznačujú, že na nákup akcií spoločnosti Alibaba vynaložil finančné prostriedky v hodnote takmer 50 miliónov USD.

Po týchto správach bol na akciách Alibaba zaznamenaný nárast o 5,6 %, čo znamenalo radostnú zmenu sentimentu. Ak sa pozrieme na výkonnosť spoločnosti Alibaba od začiatku roka 2024, spoločnosť sa nachádza na 11,5 % náraste, čo je dobrý začiatok.

Ďalšia mediálna správa odhaľuje, že vláda údajne pracuje na ďalšom stimulačnom balíku. Ak sa to ukáže ako pravdivé, dodá to akciám Alibaba ďalší rast.

Hoci je dobrý vývoj, že Jack Ma kupuje akcie Alibaba, nezabúdajme na celkový obraz. Trhová kapitalizácia spoločnosti Alibaba je približne 171 miliónov USD, čo naznačuje, že nákup akcií v hodnote 50 miliónov USD je prinajlepšom bezvýznamný.

Vzhľadom na to, že v roku 2024 je ešte príliš skoro, Alibaba získala v technologickom sektore náskok.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top