Americké akciové futures zostávajú fixované po silných údajoch o pracovných miestach

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Počas pondelkovej obchodnej seansy zostali futures na americké akciové indexy bez smeru. Na jednej strane sa obchodníci vracajú z dovolenky, na druhej strane nedávne údaje o zamestnanosti ukázali silu.

To medzi účastníkmi trhu vyvolalo obavy, že Fed bude pravdepodobne pokračovať vo svojej politike zvyšovania úrokových sadzieb. V dôsledku toho futures kontrakt Nasdaq 100 klesol a rovnako aj futures kontrakt na Wall Street.

A ak sa pozrieme na hlavné akcie, ako sú Microsoft, Amazon a Apple Inc, všetky sa počas rannej predburzovej seansy posunuli nižšie.

Miera nezamestnanosti v USA dosiahla 3,5 %

Za mesiac marec zostalo tempo prijímania nových zamestnancov medzi americkými zamestnávateľmi silné, a tak sa miera nezamestnanosti posunula len na 3,5 %.

Táto silná správa o trhu práce zvýšila šance, že Fed na svojom najbližšom zasadnutí (ktoré sa uskutoční o mesiac) zvýši úrokové sadzby.

Celkovo sa v rámci mzdových údajov mimo poľnohospodárskeho sektora zaznamenal nárast o 236 tisíc pracovných miest, čo je o niečo menej, ako očakávali ekonómovia. Napriek nenaplneniu očakávaní však investori prijali nedávne údaje ako pozitívne.

Podľa ekonómov Citi existuje rozdiel medzi tým, ako údaje vníma Fed a ako trhy. Ak sa pozrieme na trh, ten očakáva, že Fed zmení svoju politiku na základe mäkších údajov.

Ale to, ako bude Fed údaje skutočne interpretovať, je niečo úplne iné & to dnes vidíme na trhoch!

Na základe tohto pohľadu by nebolo zlé povedať, že silný trh práce a vysoká inflácia zavedú akékoľvek zníženie úrokových sadzieb! V skutočnosti pretrvávajúca silná inflácia znamená ďalšie zvyšovanie sadzieb v priebehu roka 2023!

Preto ekonómovia Citi v súčasnosti oceňujú zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov, čo posunie základnú sadzbu Fedu na úroveň 5,50 % až 5,75 %.

A tento negatívny trend na trhu futures sa pravdepodobne premietne aj do spotových trhov, ako aj do amerických akciových trhov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top