Americký dolár na ústupe po slabých údajoch ADP

Americký dolár na ústupe po slabých údajoch ADP

Zdá sa, že americký dolár bude mať pred sebou náročný obchodný deň, pričom DYX sa nachádza na 48-týždňovom maxime. Čaká nás veľa udalostí s vysokou volatilitou, čo znamená, že na devízových pároch s USD uvidíme väčší pohyb.

Poľská centrálna banka oznámi svoje rozhodnutie o úrokových sadzbách, a tak ju hráči na trhu pozorne sledujú. Podľa odborníkov bude táto udalosť veľmi volatilná, & teda môže ovplyvniť trhy.

Čísla ADP pod 100 tis.

Katalyzátorom sú zatiaľ čísla ADP, ktoré sa dostali pod úroveň 100 tis. Každý vie, že ADP nemá žiadnu súvislosť s americkými NFP, ale niektorí sa domnievajú, že poskytuje náznak o americkom trhu práce.

Ďalej nás čaká septembrový údaj ISM pre sektor služieb USA, ktorý naznačí, ako sa darí ekonomike USA v danom makroekonomickom prostredí.

Z technického hľadiska americký dolárový index (DXY) v poslednom čase nevykazuje žiadne rozhodujúce pohyby, čo možno považovať za ticho pred búrkou. Kľúčovú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania DXY budú zohrávať dôležité ekonomické údaje, ktoré sú naplánované na najbližšie obdobie.

Ukazovateľ RSI nám navyše hovorí, že DYX sa momentálne nachádza v prekúpenom stave, čo znamená, že sa obchoduje vyššie, než je jeho reálna cena. Z hľadiska technickej analýzy bude údaj RSI pravdepodobne obmedzovať DXY v ďalších pohyboch smerom nahor.

Otváracia cena DXY bola blízko úrovne 107,24 a odvtedy nedokázala zaznamenať žiadny významný pohyb nahor, keďže prekúpený ukazovateľ RSI obmedzuje cenovú akciu. V súčasnosti je skutočnou otázkou, či DXY na dennom časovom rámci uzavrie nad úrovňou 107,19 alebo pod ňou. Po úrovni 107,19 (high) tu máme ešte 109,30, čo bude ďalšia úroveň pre býkov DXY.

Naopak, najpodstatnejším je support 105,88, ktorý niekedy v minulosti predstavoval rezistenciu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top