Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:15 pm

Americký dolár sa pohybuje nižšie na pozadí konca cyklu zvyšovania sadzieb

Americký dolár bude v roku 2024 vykazovať slabosť v prípade obratu Fedu

Počas rannej utorkovej obchodnej seansy americký dolár naďalej klesal a v súčasnosti sa obchoduje na jednoročnom minime v dôsledku obáv z ukončenia cyklu sprísňovania Fedu.

Preto aj dolárový index naďalej stráca body, ktoré signalizujú oslabenie USD voči 6 ďalším menám. Dolárový index stratil voči ostatným 6 menám 0,1 % svojej hodnoty a pohyboval sa v blízkosti úrovne 99,415. Ak sa pozrieme späť, dolárový index je len o niečo vyššie ako jeho minimum z apríla 2022 na úrovni 99,362!

Súčasná nálada na trhu nie je pre americký dolár priaznivá, keďže sa očakáva už len jedno zvýšenie sadzieb. Potom trhy očakávajú, že Fed ukončí svoj ročný cyklus sprísňovania, keďže inflácia vykazuje známky spomalenia.

Všetky tieto špekulácie spôsobili, že americký dolár zaznamenal jeden zo svojich najhorších týždňov za 8 mesiacov trvania, keď stratil 2 % svojej hodnoty voči ostatným menám.

Očakávajú sa údaje o maloobchodných tržbách v USA

Zdá sa, že trh teraz čaká na zverejnenie údajov o priemyselnej výrobe a maloobchodných tržbách v USA. Tieto ekonomické údaje vrhnú viac svetla na to, ako sa darí najväčšej svetovej ekonomike, a odhalia aj vývoj úrokových sadzieb.

Maloobchodné tržby v USA sa počas júna pravdepodobne zväčša zlepšia. Podobne aj priemyselná výroba v USA počas júna porastie a poukáže na odolnosť americkej ekonomiky.

Stále však zostáva otázne, či tieto ekonomické správy, ktoré zmenia náladu na trhu, alebo nie!

Podľa analytika ING sú údaje z minulého týždňa znakom dezinflácie v USA a jej následky sa prejavujú na celom devízovom trhu. Pri pohľade do budúcnosti uviedli, že najbližšie dni ukážu, či dolár zostane na chrbte alebo nie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top