Argentínska inflácia dosiahla vo februári 102

Argentínska inflácia dosiahla vo februári 102

Argentínska vláda sa vyjadrila k februárovej inflácii. Domnieva sa, že februárová inflácia bola veľmi zlá, ale potvrdila svoj záväzok znížiť infláciu na 60 %.

Argentínsky prezident sa snaží kontrolovať infláciu v krajine. Momentálne patrí inflácia v Argentíne medzi najvyššie na svete a sťažuje život argentínskym spotrebiteľom.

Niekoľko desaťročí vysoká inflácia v Argentíne

Celková inflácia v krajine dosiahla vo februári 102,5 % a naposledy bola zaznamenaná len v roku 1991. To znamená, že len počas roka 2022 došlo k 95 % nárastu cien.

Zdá sa, že ani vláda sa nesnaží zmierniť nedávny výtlačok inflácie. Preto jasne uviedla, že nedávne údaje boli veľmi zlé a vôbec sa neočakávali.

Podľa úradníkov je vysoká inflácia spôsobená suchom, ktorému čelia oblasti produkujúce sóju. To viedlo k zvýšeniu cien mäsa, ako aj telekomunikačných služieb.

Vláda zatiaľ nedokáže kontrolovať ceny týchto vecí, čo v konečnom dôsledku zvyšuje infláciu.

Vzhľadom na blížiace sa prezidentské voľby v krajine sa zdá, že hlavnou prioritou súčasnej vlády bude stabilizácia cien.

Pretože za súčasného stavu popularita súčasného prezidenta prudko klesla a ľudia nie sú vôbec spokojní. Koniec koncov, inflácia v krajine šialene stúpa a pohybuje sa na trojcifernej úrovni.

Za súčasného stavu sa šance na dosiahnutie 60 % inflačného cieľa zdajú byť veľmi vzdialené. Koniec koncov, súčasná miera inflácie je takmer dvojnásobne vyššia ako cieľ stanovený argentínskymi orgánmi.

Ak sa pozrieme späť, jediným prípadom, keď miera inflácie prekročila hranicu 100 %, bolo obdobie, keď sa krajina potýkala s hyperinfláciou. Zdá sa však, že argentínski spotrebitelia teraz prežívajú 90. roky so 102 % mierou inflácie.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top