Asociácia bankových zamestnancov požaduje ukončenie prepúšťania v Credit Suisse

Generálny riaditeľ Credit Suisse naznačil dokončenie dohody s Ubs v pondelok

Po zlúčení UBS a Credit Suisse sa objavili fámy, že budú zrušené tisíce pracovných miest. Preto Združenie zamestnancov švajčiarskych bánk nedávno vydalo otvorený list švajčiarskemu parlamentu.

Vedúci predstaviteľ SBPV žiadal zastavenie navrhovaného znižovania počtu pracovných miest, v dôsledku ktorého by boli prepustené tisíce ľudí pracujúcich v bankách.

Natalia Ferrara (výkonná riaditeľka SBPV) v liste žiadala, aby zákonodarcovia brali ohľad na ľudí, ktorých sa krach Credit Suisse dotkne. Zdôraznila tiež, že akékoľvek plánované prepúšťanie bude zastavené do konca tohto roka.

Švajčiarsky parlament bude diskutovať o otázke Credit Suisse

V najbližších dňoch sa uskutoční zasadnutie švajčiarskeho parlamentu, na ktorom sa bude diskutovať o záchrane Credit Suisse.

Len pred mesiacom švajčiarska vláda pripravila dohodu, v ktorej banka UBS súhlasila s kúpou Credit Suisse. Táto dohoda pomohla Švajčiarsku zastaviť úplný kolaps finančného systému v krajine a dokonca na celom svete.

V dôsledku tejto dohody však hrozilo prepustenie približne 22 000 zamestnancov UBS a približne 17 000 ľudí pracujúcich v Credit Suisse. Všetci títo zamestnanci si nie sú istí svojou budúcnosťou v týchto finančných inštitúciách.

A tieto čísla sú len zo samotného Švajčiarska a nepoznáme presný rozsah prepúšťania v celosvetovom meradle.

V UBS pracuje celkovo približne 74 000 ľudí, zatiaľ čo v Credit Suisse približne 45 000 ľudí.

Podľa Ferrara zamestnanci, ktorých sa to bude týkať, naďalej zostávajú bokom, a to je niečo, čo treba zmeniť.

Predtým generálny riaditeľ UBS vydal varovanie, že je potrebné prijať niekoľko ťažkých rozhodnutí. Tieto pripomienky vyslovil po prevzatí Credit Suisse.

Podľa odhadov plánuje táto obrovská banka celosvetovo znížiť počet svojich zamestnancov o 20 % až 30 %. Keď sa však UBS opýtali na túto otázku, uviedla, že je ešte príliš skoro na akékoľvek špekulácie týkajúce sa znižovania počtu pracovných miest.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top