AUD/JPY konsoliduje v blízkosti 94,50 – 95,0, keďže trh zostáva opatrný

AUD/JPY konsoliduje v blízkosti 94,50 - 95,0, keďže trh zostáva opatrný

Hlavnou fázou na páre AUD/JPY je v poslednom čase konsolidácia, keďže hráči na trhu čakajú na ďalší kľúčový katalyzátor. Obchodné pásmo AUD/JPY sa zatiaľ pohybuje v rozmedzí 94,50 až 95,00 (50 pipov).

Včera tento krížový pár predviedol rast a deň ukončil so ziskom 0,32 %. Dnes sa však pár obchoduje v blízkosti úrovne 94,98 a za celý deň klesol so zmenou o -0,02 %.

Akcia BoJ a oslabenie YCC

Táto zmena na AUD/JPY súvisí s tým, že tento krížový pár zahŕňa JPY ako jednu z hlavných mien. Zjednodušene povedané, akékoľvek kroky zo strany BoJ môžu mať vplyv aj na AUD/JPY. V poslednom čase sa na trhu hovorí o zvestiach o zmene JCC, čo dodáva JPY podporu a tlačí AUD/JPY nižšie.

Na dennom grafe AUD/JPY zostáva cenová akcia do strany a je veľmi blízko k tomu, aby sa dostala do vnútra mraku indikátora Ichimoku. To naznačuje chýbajúci trend, ktorý môže pokračovať mnoho dní/týždňov. V tomto prípade je však to, že sa cena AUD/JPY dostala dovnútra mraku, medvedím znamením, ktoré povedie k ďalšiemu poklesu.

Keďže pri AUD/JPY hovoríme o väčšom poklese, má zmysel pozrieť sa na nadchádzajúce úrovne podpory. Prvým supportom je úroveň 94,65, ktorá sa zároveň zhoduje s minimom z 30. októbra. Ďalšou je úroveň podpory 93,96 a potom 93,50.

Ak predajcovia AUD/JPY prekonajú všetky tieto prekážky, ďalšou zastávkou bude úroveň 93,05 – 93,00. Ak sa pozrieme na hornú stranu, máme tu úroveň 95,00, ktorú možno považovať za prvú hlavnú rezistenciu smerom nahor, po ktorej nasleduje 95,52 a potom 95,89. Po všetkých týchto úrovniach je najdôležitejšou rezistenciou 96,00, čo je tiež okrúhle číslo.

Na dennom grafe sa 20 SMA nachádza na úrovni 94,91, zatiaľ čo 50 SMA sa obchoduje na úrovni 94,77. Akákoľvek zmena trendu na páre AUD/JPY si bude vyžadovať jasné prelomenie týchto dynamických zón odporu (20 a 50 SMA).

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top