AUD/NZD sa obchoduje vyššie v blízkosti 1,09, vykazuje známky vyčerpania

AUD/NZD sa obchoduje vyššie v blízkosti 1,09, vykazuje známky vyčerpania

AUD/NZD sa obchoduje s optimistickou dynamikou a už sa dotkol úrovne 1,0930 (októbrové maximum). Odborníci sa však domnievajú, že rastové momentum AUD/NZD sa každým dňom spomaľuje.

Na H1 grafe AUD/NZD sa cena už. priblížila k 50 SMA. Na druhej strane, 200 SMA na grafe H1 stále pokračuje v podpore AUD/NZD.

Očakáva sa pokles AUD/NZD

Na týždennom grafe AUD/NZD sa pivotný bod nachádza na úrovni 1,0890, podľa ktorého možno odhadnúť trend tohto menového páru. Zatiaľ sa AUD/NZD nachádza nad pivotným bodom, čo by sa však mohlo zmeniť, keďže pár vykazuje známky vyčerpania.

Ak AUD/NZD opäť získa svoju dynamiku, ďalšou bezprostrednou rezistenciou je bod R1, ktorý sa nachádza na úrovni 1,0950. A ak sa pozrieme nadol, medzi úrovne podpory, na ktoré si treba dať pozor, patria 1,09, 1,085 a 1,0825.

Na dennom grafe AUD/NZD cenová akcia vykazuje známky nadmernej expanzie, zatiaľ čo MACD a RSI tiež ukazujú prekúpené podmienky. Na ukazovateli MACD bude zaujímavé sledovať, ako dlho bude trvať, kým sa medvedie signály naplnia. Celkovo však možno povedať, že býčia dynamika AUD/NZD sa na základe technických ukazovateľov pomaly vytráca.

Preto možno s istotou povedať, že dlhodobý trend AUD/NZD sa teraz mení na neutrálny. Ani 200 SMA nevykazuje žiadny sklon a nachádza sa na úrovni 1,0820. Akýkoľvek ďalší predaj AUD/NZD nás teda pošle späť k úrovni 1,08, ktorá je zároveň dôležitou zónou podpory.

Akýkoľvek väčší predaj na AUD/NZD nás ďalej pošle nadol k úrovni 1,0660, po ktorej budú nasledovať úrovne 1,06 a 1,055.

SMA 100 na grafe AUD/NZD sa stále nachádza nad SMA 200 na úrovni 1,082. To je znakom toho, že väčší trend je pre AUD/NZD stále býčí, čo sa však môže zmeniť, keďže rozdiel medzi týmito dvoma líniami sa zmenšuje.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top