AUD/USD klesá pod 0,6500 v dôsledku kyslej nálady na trhu

AUD/USD klesá pod 0,6500 v dôsledku kyslej nálady na trhu

Počas pondelňajšej seansy AUD/USD pokračoval v medveďom trende, keď sa obchodoval pod úrovňou 0,6500. Austrálsky dolár je pod tlakom v dôsledku zvýšenej atraktivity amerického dolára a ďalších podobných aktív.

V kombinácii so skutočnosťou, že zelená bankovka sa už nemusí obávať marcového zníženia sadzieb, má AUD/USD zmysel klesať.

Futures na S&P 500 pod tlakom

Zhodnotenie USD nie je jediným výsledkom nedávnych krokov Fedu. Futures na index S & amp; P 500 sú oslabené, čo naznačuje, že nálada na trhu nie je úplne šťastná.

Keďže vyhliadky na zníženie sadzieb sa teraz presunuli na júnové zasadnutie, USD teraz získava na sile voči AUD. Na DXY možno pozorovať obchodovanie v blízkosti úrovne 104,20, čo predstavuje niekoľkomesačné maximum.

Napriek minimálnym šanciam na zníženie sadzieb v marci približne 5 % ekonómov stále verí v zníženie sadzieb v budúcom mesiaci. Tieto šance však klesnú až po získaní ďalších údajov z americkej strany.

Jedinou rozhodujúcou fundamentálnou udalosťou, ktorá zmenila dynamiku AUD/USD, bola správa NFP. Podľa podrobných údajov sú rast miezd a dopyt po práci stále silné, čo priamo súvisí so silnejším hospodárstvom USA.

To znamená, že Fed môže pokračovať vo svojich protiinflačných opatreniach bez obáv z recesie alebo slabého trhu práce.

Preto úrokové sadzby v USA zostanú na súčasnej úrovni až do jari 2024. V januári bude zverejnený index PMI v službách (USA), ktorý by mal v januári poskočiť z hodnoty 50,6 na približne 52,0.

Inde bude AUD naďalej citlivý na rozhodnutie RBA o znížení sadzieb, ktoré má byť zverejnené neskôr dnes. Vzhľadom na to, že ide o prvé zasadnutie RBA v roku 2024, bude to pre AUD/USD zásadná udalosť.

Podľa konsenzu zostane úroková sadzba v Austrálii na úrovni 4,35 %. Investori si však budú vyberať náznaky, kedy RBA začne so znižovaním sadzieb.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top