AUD/USD sa obchoduje blízko 0,6580 na pozadí nárastu výnosov amerických dlhopisov

AUD/USD nadol o 0,90 %, keďže obchodníci čakajú na rozhodnutie Rba

Piatková obchodná seansa nebola pre ADU/USD príliš šťastná, keď sa obrátil nižšie k rukoväti 0,6580. Podľa analytikov za nedávnou cenovou akciou AUD/USD stoja rastúce výnosy amerických dlhopisov.

Zjednodušene povedané, dopyt po zelených bankovkách je vyšší ako po austrálskom dolári (AUD). V dôsledku toho sa AUD/USD nachádza na zadnej nohe s pohľadom na ďalšiu úroveň podpory nachádzajúcu sa v blízkosti 0,6575 a 0,6560.

Pozitívne údaje z USA tlačia AUD nadol

Podľa najnovších údajov UBLS bol v novembri zaznamenaný nárast priemerného hodinového zárobku o 0,4 %. Predchádzajúce čítanie sa blížilo k hodnote 0,2 %, pričom trh očakával 0,3 %. V istom zmysle môžeme povedať, že údaje boli pre zelenú bankovku býčie.

Okrem toho aj americké NFP sa počas novembra zmenili na vyššie hodnoty z minulomesačného čítania 150 tisíc na takmer 199 tisíc. Skutočné čítanie bolo o 10 tis. vyššie, ako sa predpokladalo, čo väčšinu trhových hráčov prekvapilo.

Po zverejnení správy NFP vyskočili aj výnosy dlhopisov, čo poslúžilo ako tlmič pre americký dolár. Momentálne sa výnos 2-ročného dlhopisu pohybuje na úrovni 4,70 % a výnos 5-ročného dlhopisu je blízko 4,24 %. Podobne aj výnosy 10-ročných dlhopisov sa nachádzajú v blízkosti 4,25 %, čo je tiež býčia úroveň.

Pokiaľ ide o budúcnosť, v novembri bude zverejnený ďalší dôležitý údaj v podobe amerického indexu spotrebiteľských cien. Vzhľadom na úzky vzťah medzi úrokovou sadzbou a infláciou v USA bude zverejnenie CPI pozorne sledované.

Celkovo denný graf (D1) AUD/USD vykazuje zmiešané signály v súvislosti s náhlym rastom amerického dolára. Ukazovateľ RSI naznačuje, že nákupný tlak zostáva v najbližšom období slabý. Ukazovateľ RSI však stále vykazuje hodnoty v zelenom teritóriu, čo znamená, že nákupný tlak stále pretrváva.

Zo širšieho pohľadu sa zdá, že cenovú akciu na páre AUD/USD majú na starosti medvede. Nemôžeme však ignorovať umiestnenie línií SMA, ako sú 20, 100 a 200. Na základe analýzy SMA (Simple Moving Average) je väčší trend AUD/USD napriek krátkodobému oslabeniu stále býčí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top