Audusd dosiahne 1 mesiac Top obchodov nad 200 Sma

AUD/USD klesá pod 0,6500 v dôsledku kyslej nálady na trhu

Pár AUD/USD vykazuje býčiu dynamiku a počas pondelkovej obchodnej seansy prekonal úroveň 0,6650. Zdá sa, že austrálsky dolár pred údajmi o PMI v USA predĺžil svoje vnútrodenné zotavenie.

Spot sa zatiaľ obchodoval v blízkosti úrovne 0,6760, ktorá predstavuje 1-mesačný vrchol a poukazuje na býčiu silu. Analytici sa domnievajú, že býci AUD sa pokúsia býčie momentum ďalej rozšíriť a pokryť určitú vzdialenosť od 200 SMA.

Americký dolár na zadných nohách uprostred rizika na

Trh s ropou prechádza silnou volatilitou, keďže ceny ropy zaznamenali rekordné denné zisky. Okrem toho súčasné rizikové prostredie na trhu odvádza kupujúcich od amerického dolára.

Tieto faktory zvýhodňujú austrálsky dolár, ktorý sa považuje za citlivý na riziko, a preto v období risk-on získava na sile.

Okrem toho menová politika RBA naznačila aj krytie krátkych pozícií, čo tiež dodáva páru AUD/USD silu.

Niektorí analytici sa však domnievajú, že súčasný optimizmus na trhu bude krátkodobý. Koniec koncov, globálny hospodársky pokles sa mení na vážnu realitu a nikto sa od neho nemôže odvrátiť.

Obavy z globálneho hospodárskeho poklesu nedávno potvrdili aj údaje z ázijského regiónu. V Japonsku sa znížila výrobná aktivita a podobný vývoj vidíme aj v Číne.

Okrem toho sa na trhu objavujú aj špekulácie, že rast cien energií prinúti Fed pokračovať v politike zvyšovania sadzieb. To následne posilní americký dolár a mohli by sme byť svedkami medvedieho pohybu na páre AUD/USD.

Preto sa zdá, že nedávna akcia na AUD/USD potrebuje za sebou pevný býčí impulz. Okrem toho je potrebné, aby aj fundamentálne dôvody pre AUD/USD boli priaznivé pre austrálsky dolár, ak chceme vidieť ďalšiu akciu AUD/USD.

V súčasnosti sa všetky oči upierajú na údaje o americkom PMI, pretože budú mať významný vplyv na AUD/USD a ďalšie páry denominované v USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top