Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:27 pm

Ázijské meny rastú s blížiacim sa zasadnutím Fedu

Wells Fargo predpovedá zníženie sadzieb Fedu o 225 bázických bodov v budúcom roku

S blížiacim sa termínom najočakávanejšieho zasadnutia Fedu sa americký dolár dostal do úzadia. To umožnilo väčšine ázijských mien získať prevahu, keďže dolár sužuje slabosť. Čína zároveň sľubuje ďalšie stimuly, čo zlepšuje náladu ázijských devíz.

Pred malou chvíľou boli zverejnené údaje o podnikateľskej aktivite v USA, ktoré boli slabé. To znamená, že Federálny rezervný systém bude mať teraz veľmi malý priestor a veľmi málo dôvodov na ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb. To je teda jeden z hlavných dôvodov, prečo americký dolár ustupuje voči ostatným menám, ako sú JPY, CNY atď.

Dolárový index klesol o 0,1 %

Zdá sa, že odrazu amerického dolára od jeho ročných miním konečne dochádza para. Len počas utorkovej seansy stratili futures na dolárový index, ako aj dolárový index v priebehu jedného dňa 0,1 %.

Podobne aj čínsky jüan si voči zelenej bankovke pripísal 0,4 % a hviezdne sa zotavil zo svojich miním na úrovni 7,2. Podľa odborníkov pomohlo CNY získať prevahu rozhodnutie PBoC zaviesť dennú fixáciu strednej hodnoty.

Okrem toho sa objavili aj správy, že čínske štátne banky predávajú doláre na trhu. Aj tento krok podporuje jüan, keďže ponuka dolárov sa zlepšila.

Čínske úrady tiež prisľúbili ďalšie úsilie na podporu meny. Len v samotnom roku 2023 stratil CNY voči americkému doláru 4 % v dôsledku problémov pri oživení hospodárstva.

Na prvý pohľad stimulačné opatrenie pomôže čínskej ekonomike, ale zároveň otvorí priestor pre zvýšenú likviditu. To by následne vyvolalo tlak na CNY a mohlo by prinútiť PBOC zaviesť zníženie sadzieb.

Ak sa obzrieme okolo seba, JPY získal 0,1 %, keďže zasadnutie BoJ je naplánované na koniec tohto týždňa. Na druhej strane indonézska rupia zostala bez zmeny vzhľadom na nadchádzajúce zasadanie Bank of Indonesia.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top