Bank of England oznamuje revíziu politiky úrokových sadzieb

Bank of England oznamuje revíziu politiky úrokových sadzieb

Štvrtkové zasadanie je takmer ukončené, keď Bank of England ponechala úrokové sadzby nezmenené. Pohľad do minulosti ukazuje, že súčasná úroková sadzba v Spojenom kráľovstve je na 16-ročnom maxime, čo je samo o sebe rekord.

Bank of England však nedávno oznámila, že úrokové sadzby prehodnotí. Táto náhla zmena postoja prišla v čase, keď inflácia oficiálne klesla pod hranicu 2 %. Jeden z členov BoE už hlasoval za zníženie úrokovej sadzby v Spojenom kráľovstve.

Úroková sadzba je zatiaľ stabilná na úrovni 5,25 %

Na politickom zasadnutí sa členovia BoE nevyjadrili jednoznačne k tomu, či je potrebné úrokové sadzby znížiť, alebo ponechať na súčasnej úrovni. V dôsledku toho bolo prijaté rozhodnutie ponechať politiku zatiaľ v sledovaní.

Podľa podrobností šesť členov hlasovalo za nezmenenie úrokovej sadzby, ktorá je v súčasnosti na úrovni 5,25 %. Ďalší dvaja členovia hlasovali za zvýšenie sadzby o 25 bázických bodov, zatiaľ čo ďalší hlasovali za zníženie sadzby o 25 bázických bodov.

Zhrnuté je to tak, že 8 z 9 členov nechcelo žiadne zníženie sadzieb, zatiaľ čo jeden hlasoval inak. Napriek tomu výnosy britských dlhopisov a britská libra po tejto správe zaznamenali mierny nárast. Podľa Quilter Investors nedávne zasadanie odhalilo náznaky potenciálneho kroku vedúceho k zníženiu sadzieb.

Podľa guvernéra BoE potrebuje centrálna banka presvedčivé dôkazy o tom, že inflácia natrvalo prekročila 2-percentný cieľ.

Ďalším významným vývojom bolo, že BoE mala na zasadnutí spomenúť aj niečo o ďalšom sprísňovaní. Aj to je teda faktor, ktorý naznačuje zmenenú cestu.

Hoci BoE je v otázke tejto politiky sadzieb stále mierne nejednoznačná, predstavitelia ECB a Federálneho rezervného systému sú v otázke svojho programu transparentnejší.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top