Bank of Korea ponecháva úrokové sadzby nezmenené a varuje pred fámami o ich znížení

Bank of Korea ponecháva úrokové sadzby nezmenené a varuje pred fámami o ich znížení

Juhokórejská centrálna banka v utorok ponechala svoje úrokové sadzby nezmenené. Centrálna banka však zároveň upozornila, že šanca na zníženie sadzieb v roku 2023 je veľmi nízka.

Takže pre tých, ktorí v utorok očakávali zníženie sadzieb alebo jeho náznaky, sa zdá, že kórejská centrálna banka má na to náladu! Kórejská centrálna banka uviedla, že vysoká inflácia je väčším rizikom ako pomalý hospodársky pokrok!

Bank Of Korea: „V súčasnosti sa v Kórei zvyšuje inflácia: Komentár guvernéra zostáva neutrálny

Celkovo boli komentáre guvernéra Bank of Korea neutrálne a rada sa jednomyseľne zhodla na ponechaní úrokových sadzieb na nezmenenej úrovni.

Niektorí ekonómovia sa však domnievajú, že Bank of Korea sa zmenila na holubičiu, najmä po diskusii o zvestiach o znížení sadzieb.

Na predchádzajúcom zasadaní hlasoval za zvýšenie sadzieb len jeden člen. Na poslednom zasadaní však za zvýšenie sadzieb nehlasoval ani jeden.

Výsledkom zasadnutia je, že úroková sadzba Bank of Korea zostáva na úrovni 3,50 %. Z väčšej časti sa toto rozhodnutie očakávalo, takže nejde o žiadne prekvapenie!

Cyklus sprísňovania úrokových sadzieb začala Bank of Korea v roku 2021 a zdá sa, že teraz dosahujeme jeho vrchol!

Podľa väčšiny členov bankovej rady je príliš skoro uvažovať alebo dokonca hovoriť o znížení sadzieb v roku 2023. Mnohí z nich to dokonca označili za trochu prehnané!

Príčinu možno hľadať v obavách súvisiacich s vysokou infláciou. Mnohí si nie sú istí, či inflácia klesne do plánovaného pásma, alebo nie!

Preto väčšina členov rady zastáva názor, že existuje priestor na minimálne jedno ďalšie zvýšenie sadzieb. V istom zmysle je teda v hre skôr ďalšie zvýšenie sadzieb ako ich zníženie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top