Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:38 pm

Barclays znížila cieľovú hodnotu akcií Apple v súvislosti s výrobnými problémami

Barclays znížila cieľovú hodnotu akcií Apple v súvislosti s výrobnými problémami

Analytici spoločnosti Barclays znížili cieľovú cenu akcií spoločnosti Apple. Predtým Barclays stanovila cieľovú cenu na 144 USD, ktorú teraz znížila len na 133 USD. Dôvodom tohto zníženia ceny akcií je slabnúci dopyt.

Ďalším dôvodom sú problémy súvisiace s výrobou a ponukou, ktoré trápia spoločnosť Apple. To však ešte viac preháňa slabý dopyt po produktoch spoločnosti Apple v kategóriách hardvéru.

Podľa odborníkov problém, ktorému Apple čelí, súvisí so škrtmi spojenými s výrobou. Teraz sa však stal slabým dopytom, ktorý sa týka viacerých kategórií výrobkov spoločnosti Apple.

Pomalý rast obchodu so službami spoločnosti Apple v prvom štvrťroku

Ďalšou vecou, na ktorú upozornil analytik Barclay’s, je riziko spojené s podnikaním spoločnosti Apple v oblasti služieb počas prvého štvrťroka. Podľa nich tempo rastu servisného biznisu predstavovalo len 2,5 % (medziročne), zatiaľ čo trh očakával 5 % rast.

Spoločnosť Barclay tiež znížila tržby spoločnosti Apple o 7 %, keďže sa domnieva, že ide o primeranejší údaj. Okrem toho bol zisk na akciu za 1. štvrťrok revidovaný na 1,85 USD, pričom predtým sa pohyboval okolo 2,02 USD.

Pokiaľ ide o 2. štvrťrok, odhady spoločnosti Apple boli tiež znížené s výrazne zníženou cieľovou cenou.

Barclays sa domnieva, že spoločnosť Apple sa obchoduje s prémiou 20 % oproti indexu S&P 500, čo je spravodlivá hodnota. Aj keď odhliadneme od výrobných problémov spoločnosti Apple, zdá sa, že sme svedkami scenára dobiehania.

Ak sa pozrieme na tržby zo sektora služieb, aj tie klesajú. A na rok 2023 bude tlak naďalej pôsobiť na násobok PE a ďalšie fundamentálne ukazovatele.

A keď už hovoríme o spoločnosti Apple, ktorá sa vo veľkej miere spolieha na spotrebiteľský dopyt, nezanedbávajme ani vyhliadky na recesiu v USA. A to ešte nevieme o výzvach, ktoré by mohol rok 2023 priniesť pre spoločnosť Apple. Rok 2022 bol totiž pre spoločnosť Apple a celý zvyšok technologického sektora náročný.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top