Berkshire Hathaway nakupuje ďalšie akcie Occidental Petroleum Corp Oxy

Zemný plyn sa obchoduje na úrovni takmer 3,20 USD po tvrdeniach o nezamestnanosti v USA

Spoločnosť Berkshire Hathaway (BRKa) nedávno zvýšila svoju investíciu do spoločnosti Occidental Petroleum Corp (OXY). Po nákupe ďalších akcií investičná spoločnosť teraz kontroluje 23,1 % podiel v Occidental Petroleum Corp.

Podľa podrobných informácií Warrenova firma kúpila 7,9 mil. akcií Occidental Petroleum Corp a zaplatila za ne celkovo 466,68 mil. Tieto akcie boli zakúpené v období od 13. do 15. marca a umožnia Berkshire získať kontrolu nad ropnou spoločnosťou.

Začiatkom tohto mesiaca sme dostali potvrdenie, že Berkshire Hathaway začala po 5-mesačnej prestávke opäť nakupovať akcie spoločnosti Occidental Petroleum Corp.

Vzhľadom na význam Warrena Buffetta a jeho firmy Berkshire Hathaway bude Occidental Petroleum Corp (OXY) priťahovať pozornosť aj zo strany bežných investorov.

Berkshire kontroluje 208 miliónov akcií Occidental

Ak sa pozrieme na celkový podiel Berkshire v OXY, je to približne 208,04 milióna akcií. Na základe súčasnej hodnoty akcií spoločnosti Occidental to znamená, že investícia Berkshire do spoločnosti predstavuje približne 11,81 miliardy USD.

V čase písania tohto článku bola cena spoločnosti Occidental Petroleum Corp (OXY) približne 56,80 USD. Ak sa pozrieme späť, Buffettova firma začala nakupovať veľké kusy akcií OXY len pred jednou akciou.

A dnes už Buffettova firma vlastní 23,1 % ropnej spoločnosti a je veľká šanca, že bude investovať viac.

Ak sa pozrieme na stratégiu, ktorú používa Warren Buffett, ide mu predovšetkým o dlhodobé investície. Vzhľadom na to, že firma začala nakupovať akcie ropnej spoločnosti len pred rokom, je veľká šanca, že ich bude držať aj v nasledujúcich rokoch.

Okrem toho investícia spoločnosti Berkshire tiež ukazuje, že Occidental Petroleum Corp (OXY) je fundamentálne silná spoločnosť. To z nej robí hlavného kandidáta na zhodnotenie ceny akcií v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

To tiež vrhá svetlo na to, ako firma Warrena Buffetta stále investuje do energetických spoločností. Pri všetkých tých rečiach o elektrických vozidlách a výrobe ekologickej energie to hovorí o tom, že fosílne palivá, ako je ropa, majú v dnešnom prostredí stále význam.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top