Berkshire Hathaway nakupuje ďalšie akcie Occidental Petroleum Corp Oxy

Citigroup vydáva neutrálne predajné hodnotenie pre zemný plyn

Spoločnosť Berkshire Hathaway (BRKa) nedávno zvýšila svoju investíciu do spoločnosti Occidental Petroleum Corp (OXY). Po nákupe ďalších akcií investičná spoločnosť teraz kontroluje 23,1 % podiel v Occidental Petroleum Corp.

Podľa podrobných informácií Warrenova firma kúpila 7,9 mil. akcií Occidental Petroleum Corp a zaplatila za ne celkovo 466,68 mil. Tieto akcie boli zakúpené v období od 13. do 15. marca a umožnia Berkshire získať kontrolu nad ropnou spoločnosťou.

Začiatkom tohto mesiaca sme dostali potvrdenie, že Berkshire Hathaway začala po 5-mesačnej prestávke opäť nakupovať akcie spoločnosti Occidental Petroleum Corp.

Vzhľadom na význam Warrena Buffetta a jeho firmy Berkshire Hathaway bude Occidental Petroleum Corp (OXY) priťahovať pozornosť aj zo strany bežných investorov.

Berkshire kontroluje 208 miliónov akcií Occidental

Ak sa pozrieme na celkový podiel Berkshire v OXY, je to približne 208,04 milióna akcií. Na základe súčasnej hodnoty akcií spoločnosti Occidental to znamená, že investícia Berkshire do spoločnosti predstavuje približne 11,81 miliardy USD.

V čase písania tohto článku bola cena spoločnosti Occidental Petroleum Corp (OXY) približne 56,80 USD. Ak sa pozrieme späť, Buffettova firma začala nakupovať veľké kusy akcií OXY len pred jednou akciou.

A dnes už Buffettova firma vlastní 23,1 % ropnej spoločnosti a je veľká šanca, že bude investovať viac.

Ak sa pozrieme na stratégiu, ktorú používa Warren Buffett, ide mu predovšetkým o dlhodobé investície. Vzhľadom na to, že firma začala nakupovať akcie ropnej spoločnosti len pred rokom, je veľká šanca, že ich bude držať aj v nasledujúcich rokoch.

Okrem toho investícia spoločnosti Berkshire tiež ukazuje, že Occidental Petroleum Corp (OXY) je fundamentálne silná spoločnosť. To z nej robí hlavného kandidáta na zhodnotenie ceny akcií v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

To tiež vrhá svetlo na to, ako firma Warrena Buffetta stále investuje do energetických spoločností. Pri všetkých tých rečiach o elektrických vozidlách a výrobe ekologickej energie to hovorí o tom, že fosílne palivá, ako je ropa, majú v dnešnom prostredí stále význam.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top