Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:26 pm

Berkshire Hathaway znižuje svoj podiel v Activision zo 6,7 % na 1,9 %

Berkshire Hathaway znižuje svoj podiel v Activision zo 6,7 % na 1,9 %

Investičná spoločnosť Berkshire Hathaway, ktorú vlastní Warren Buffet, nedávno znížila svoj podiel v hernej spoločnosti Activision. Predtým mala Berkshire Hathaway v spoločnosti Activison 6,7 % podiel, ktorý sa teraz znížil len na 1,9 %.

Podrobnosti o tomto znížení podielu boli zverejnené v nedávnej regulačnej správe spoločnosti. Hoci sa o dôvodoch tohto kroku nezverejnili žiadne podrobnosti, pravdepodobne za to môže dohoda medzi Microsoftom a Activisonom. Uzavretie tejto dohody bolo zastavené po tom, ako FTC podala žalobu na miestny súd.

K 31. decembru 2022 bol podiel spoločnosti Berkshire Hathaway približne 6,7 %, ale podľa regulačného podania z 30. júna 2023 je teraz na úrovni 1,9 %.

Dohoda medzi Activision a Microsoft je blízko

Načasovanie tejto správy je tiež veľmi dôležité, pretože spoločnosť Activision je veľmi blízko k tomu, aby ju prevzala spoločnosť Microsoft. Dohoda, na základe ktorej sa herná spoločnosť stane súčasťou Microsoftu, má hodnotu takmer 69 miliárd USD.

Dohoda mala byť uzavretá už pred mnohými mesiacmi, ale zdá sa, že Federálna obchodná komisia nie je s touto akvizíciou spokojná. Podľa FTC by spoločnosť, ktorá stojí za hrou Call of Duty a niekoľkými ďalšími známymi hrami, nemala byť kúpená spoločnosťou Microsoft z dôvodu porušenia antitrustových pravidiel.

Predtým FTC požiadala o zastavenie alebo aspoň odloženie akvizície Activision, ale žiadosť bola zamietnutá. Teraz FTC podala odvolanie, čo znamená, že nás čakajú ďalšie právne problémy, než sa dočkáme konca transakcie.

Napriek všetkým veciam, ktoré sa spoločnosti Activison Blizzard Inc. nedarí, sa jej akcie za tento deň ešte zvýšili o 3 %. To je znakom dôvery investorov v Activison a toho, že herná spoločnosť bude skutočne prevzatá spoločnosťou Microsoft.

Zníženie podielu spoločnosti Berkshire Hathaway v Activision je však tiež znakom toho, že investičná spoločnosť má teraz o hernú spoločnosť menší záujem.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top