Bernstein zvyšuje rating spoločnosti Intel na Market Perform s cieľovou hodnotou 30

Nemecko odmieta požiadavky na dotácie pre závod na výrobu čipov spoločnosti Intel

Analytici spoločnosti Berstein zvýšili rating akcií spoločnosti Intel na trhový výkon. Predtým bolo hodnotenie akcií technologického giganta „underperform“ s cieľovou cenou akcií 20 USD.

Po nedávnej aktualizácii ratingu od spoločnosti Bernstein je však prognóza akcií Intelu stanovená na 30 USD, čo nám napovedá, že situácia sa pre Intel môže obrátiť.

Strednodobé nastavenie sa pre spoločnosť Intel zlepšilo

Podľa analytikov sa strednodobý výhľad pre spoločnosť Intel zlepšil, ale veci stále vyzerajú zle.

Vyjadrili sa aj k tomu, že už dlhší čas majú negatívny pohľad na akcie spoločnosti Intel. Ako dôvod uvádzajú zlé rozhodnutia vedenia spoločnosti a slabý spotrebiteľský trh. Okrem toho technologická spoločnosť spálila aj miliardy dolárov v hotovosti a stratila 50 % ceny svojich akcií.

Po nedávnej aktualizácii ratingu spoločnosťou Bernstein a nedávnej výkonnosti akcií Intelu sa však zdá, že veci sa teraz ustálili. Prinajmenšom sa zdá, že v prípade spoločnosti Intel sa situácia už pravdepodobne nezhorší!

Analytici spoločnosti Berinstein opätovne potvrdili, že situácia spoločnosti Intel je stále škaredá. Na tomto fronte nemajú žiadny problém, ale zároveň poukazujú na to, že pokles je teraz pre akcie obmedzený.

A ak sa pozrieme na AMD, analytici navrhujú, aby kupujúci po nedávnom býčom pohybe vyberali zisky. V skutočnosti dokonca navrhujú predať akcie AMD a kúpiť akcie Intelu.

Počas pondelkovej predburzovej seansy akcie spoločnosti Intel vzrástli o 0,5 %, čo naznačuje, že po aktualizácii výhľadu ratingu boli len mierne býčie.

Niet pochýb o tom, že rok 2022 bol pre spoločnosť Intel, ako aj pre ostatné technologické akcie, náročný. A zdá sa, že v roku 2023 bude globálny dopyt po čipoch, počítačoch a súvisiacich produktoch stále rovnaký, ak nie horší.

Nemôžeme však ignorovať ani skutočnosť, že ceny akcií spoločnosti Intel sú teraz nižšie ako pred niekoľkými mesiacmi. Takže aj tento samotný fakt môže viesť k strednodobému býčiemu pohybu týchto technologických akcií.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top