Biely dom verí, že silnejší dolár ukazuje silu našej ekonomiky

Biely dom verí, že silnejší dolár ukazuje silu našej ekonomiky

Deese z Bieleho domu uviedol, že silnejší dolár (USD) je znakom sily americkej ekonomiky. Realita v praxi je však úplne iná a medzi centrálnou bankou aj analytikmi narastajú obavy o zdravie americkej ekonomiky. Objavili sa správy, že pravdepodobnosť možnej recesie v ekonomike USA sa v súčasnosti blíži k 80 %!

Pán Deese vyjadril svoje názory na podujatí, kde tiež povedal, že globálne prostredie je v súčasnosti veľmi neisté. V takomto čase posilňuje americký dolár silu a jedinečné postavenie hospodárstva Spojených štátov. Spomenul tiež, že proces obnovy je veľmi zložitý a treba sa naň pozrieť aj!

Na otázku, ako budú slabšie ekonomiky ovplyvnené vedľajšími účinkami, odpovedal, že americká administratíva sleduje trajektóriu globálneho rastu a všetky slabé miesta, ktoré s ním súvisia.

Napriek vyhláseniu Bieleho domu je zrejmé, že smerovanie americkej ekonomiky sa neuberá správnym smerom. Od záporných hodnôt HDP cez infláciu až po vyššie úrokové sadzby – existuje veľa vecí, ktoré môžu americkú ekonomiku ešte viac spomaliť!

Spomedzi všetkých vecí, ktoré sú v ekonomike USA zlé, najväčšie obavy určite vyvoláva vyššie riziko recesie a nekontrolovateľnej inflácie!

Vysoká inflácia znížila spotrebiteľské výdavky, čo sa prenesie do všetkých hlavných odvetví hospodárstva. Najmä technologický sektor bude vysokou infláciou a týždennými spotrebiteľskými výdavkami postihnutý najviac.

Zdá sa však, že Biely dom sa teraz snaží zatvárať oči pred realitou a vydáva vyhlásenie, že všetko je v poriadku. Obyvatelia USA však už teraz pociťujú bolesť z inflácie a všetkých ostatných hospodárskych problémov!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top