Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:36 pm

Bitcoin prekročil 30 tisíc dolárov uprostred optimizmu nad ETF spoločnosti BlackRock

SEC schválila prvý Bitcoin ETF

Ceny bitcoinu sa dostali na mesačné maximum v súvislosti so správami o novom ETF na bitcoin, ktoré spustila spoločnosť BlackRock. Táto správa má väčšiu váhu vzhľadom na skutočnosť, že Blackrock je jednou z najväčších investičných spoločností na svete.

Spustenie ETF založeného na kryptomenách zvýšilo šance na prijatie Bitcoinu & ďalších aktív inštitúciami. Neskôr by to dokonca mohlo viesť k masovému prijatiu.

Bitcoin za posledné 3 dni získal 14,4 %

Počas posledných troch dní Bitcoin získal 14,4 % a dokonca sa mu počas nich podarilo dotknúť sa niekoľkomesačných maxím. Počas štvrtkovej seansy sa ceny Bitcoinu naposledy stabilizovali v blízkosti úrovne 30 300 USD.

Podobne aj Ethereum (ETH) počas obchodnej seansy poskočilo o 6 % a rovnako ako Bitcoin sa dotklo 2-mesačného maxima.

Nedávna rally Bitcoinu a ďalších kryptomien prichádza po tom, čo spoločnosť Blackrock požiadala o založenie ETF založeného na Bitcoine. Podobne aj ďalší významní inštitucionálni investori, ako napríklad Citadel, Valkyrie a WisdomTree, požiadali o ETF založené na kryptomenách.

Podľa mediálnych správ bude správcom ETF spoločnosti Blackrock spoločnosť Coinbase, ktorá je tiež významnou kryptoplatformou. Ak sa pozrieme späť, skokový nárast inštitucionálnych nákupov vedie aj k slávnej krypto rally v roku 2021. Bol to tiež rok, keď Bitcoin dosiahol nové maximá a zaujal titulky médií.

Séria problémov však spôsobila pád cien Bitcoinu, napríklad bankroty, vysoké úrokové sadzby a dokonca aj regulačné zásahy.

Po nedávnom podaní žiadosti o ETF sa teraz obnovila nádej, že inštitúcie sa začnú viac zaujímať o kryptografický priemysel, čo v konečnom dôsledku zdvihne aj trhovú kapitalizáciu.

Zatiaľ sa zdá, že v súvislosti s trhom s kryptomenami je viac dobrých správ v porovnaní so zlými. Ale vzhľadom na prebiehajúce právne bitky, ktorým čelia Binance, Ripple a ďalšie kryptografické firmy, nemôžeme bagatelizovať ani negatíva!

Krátkodobý sentiment pre Bitcoin, Ethereum & ostatné kryptoaktíva je však po správach o ETF spoločnosti BlackRock býčí!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top