Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:11 pm

Bitstamp pozastavuje stávkovanie ETH pre zákazníkov v USA v súvislosti s regulačnými prekážkami

Bitstamp pozastavuje stávkovanie ETH pre zákazníkov v USA v súvislosti s regulačnými prekážkami

USA naďalej čelia kritike, že nemajú dostatočné regulácie v oblasti kryptomien. Len pred niekoľkými mesiacmi EÚ schválila nový návrh zákona nazvaný „MiCA“, ktorého cieľom je regulácia kryptoaktív.

Keď sa SEC pýtala na štatút kryptoaktív, neposkytla vôbec žiadnu odpoveď. V dôsledku toho teraz všetci používatelia z USA čelia dôsledkom nečinnosti SEC.

Konečný termín je 25. september

V nedávnom zvrate udalostí burza Bitstamp oznámila, že ukončí služby stakingu ETH pre zákazníkov z USA. Podľa podrobností môžu zákazníci z USA naďalej využívať službu ETH staking do 25. septembra. ETH staking je proces, v ktorom môžu používatelia získať odmeny za uzamknutie svojich držieb ETH.

Po uplynutí termínu 25. septembra budú všetky staknuté kryptoaktíva automaticky odblokované a pridané k zostatku na účte používateľa.

Spoločnosť Bitstamp v nedávnom vyhlásení jasne uviedla, že hlavným dôvodom pozastavenia služieb stakingu sú regulačné prekážky v USA. Zároveň dodali, že regulačná dynamika v krajine im už neumožňuje ponúkať služby zákazníkom z USA.

Len pred mesiacom spoločnosť Bitstamp prestala ponúkať americkým zákazníkom aj celkovo 7 kryptomien, ako napríklad SOL a MATIC. Burza vtedy neuviedla žiadny dôvod, ale odborníci sa domnievajú, že to súvisí s tým, že ich SEC považuje za neregistrované cenné papiere.

Termín je stanovený na 29. augusta, po ktorom Bitstamp zastaví obchodovanie s kryptomenami SOL, MATIC, AXS a niekoľkými ďalšími kryptomenami.

Preto firma vyzvala používateľov, aby uzavreli všetky otvorené alebo čakajúce objednávky. Zároveň dodali, že výbery a držba týchto tokenov budú podporované aj po uplynutí riadneho termínu.

V tweete spoločnosť uviedla, že SEC podniká právne kroky proti mnohým kryptografickým firmám, ako sú Coinbase a Binance. S cieľom zachrániť firmu pred akýmikoľvek neoprávnenými právnymi krokmi sa Bitstamp správa proaktívne.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top