Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:37 pm

Blackstone plánuje predať svoj 480-miliónový podiel v indických podielových fondoch

Blackstone plánuje predať svoj 480-miliónový podiel v indických podielových fondoch

Spoločnosť Blackstone (BX) údajne rokuje o predaji približne 50 % svojich investícií do nehnuteľností v Indii. Ak sa to ukáže ako pravda, povedie to k transakcii v hodnote približne 480 miliónov USD na základe súčasných cien.

Spoločnosť Blackstone (BX) plánuje predať svoje investície v oblasti nehnuteľností inej firme s názvom Bain. Pokiaľ ide o Blackstone, zdá sa, že spoločnosť plánuje upraviť svoje portfólio. Pre spoločnosť Bian by to bola prvá investícia do nehnuteľností v Indii.

Podľa zdrojov sú tieto rozhovory ešte len v počiatočnom štádiu a potrvá ešte niekoľko týždňov, kým sa získajú ďalšie podrobnosti. V súčasnosti sa ešte musí dokončiť stanovenie ceny a časový harmonogram transakcie. Dostupné údaje však naznačujú, že uvedená transakcia sa uskutoční prostredníctvom blokových obchodov na indických burzách.

Embassy Office Parks – prvý indický REIT

REIT, o ktorom sa v tejto transakcii hovorí, je spoločnosť Embassy Office Parks, ktorá bola kótovaná v roku 2019. Podľa informácií tento REIT kontroluje približne 43,2 milióna štvorcových stôp kancelárskych budov vo veľkých indických mestách. To z neho robí jeden z najväčších kancelárskych REIT v ázijskom regióne.

Ak by ste to nevedeli, REIT sú založené na realitných aktívach a sú veľmi podobné podielovým fondom. Zdrojom príjmov týchto REIT je nájomné, ktoré vyberajú zo svojich nehnuteľností.

Spoločnosť Blackstone v súčasnosti vlastní približne 24 % podiel v spoločnosti Embassy REIT. Ak sa pozrieme na trhovú kapitalizáciu spoločnosti Embassy REIT, je približne 4 miliardy USD. Ak sa teda uvedená transakcia uskutoční, spoločnosť Blackstone predá 12 % akcií REIT.

Podľa dostupných informácií pôjde o štvrtý predaj podielu spoločnosti Blackstone, ako to bolo v predchádzajúcich rokoch (2020 – 2022). V septembri 2022 predala spoločnosť Blackstone investičnému orgánu Abú Zabí akcie REIT v hodnote približne 400 miliónov USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top