Bmw zvýšilo svoju prognózu marže na rok 2023 a sľubuje stabilné ceny

Bmw zvýšilo svoju prognózu marže na rok 2023 a sľubuje stabilné ceny

Spoločnosť BMW zvýšila svoju prognózu marže na rok 2023 a vyjadrila tiež svoj plán udržať stabilné ceny. Automobilka očakáva zvýšenie marže o 8 % až 10 % na rok 2023.

V roku 2022 mala spoločnosť cieľ len 7 – 9 %, čo hovorí o tom, že je optimistická aj v roku 2023. Spoločnosť tiež sľúbila stabilné ceny na rok 2023, ale ak sa pozrieme späť, spoločnosť má za sebou históriu zvyšovania cien automobilov.

To znamená, že aj keď sa zvýšia výrobné náklady, spoločnosť ich bude musieť znášať, a nie ich prenášať na zákazníkov. Takže pre zákazníkov to môže byť dobrá správa, ale zníži ziskovosť BMW. Pozitívom je však zvýšenie predaja.

BMW plánuje presunúť 50 % výroby na elektrické vozidlá

BMW si stanovilo dlhodobý plán, v ktorom chce prejsť na vozidlá poháňané elektrickou energiou. Spoločnosť zatiaľ dúfa, že do konca roka 2030 dosiahne cieľ 50 %.

BMW v skutočnosti prezradilo, že jeho plán napreduje oveľa rýchlejšie, než sa pôvodne očakávalo. Ak sa teda od BMW v tomto a budúcom roku dočkáme väčšieho počtu vozidiel s elektrickým pohonom, stane sa aj vďaka tomu veľkým menom v segmente elektrických vozidiel.

V roku 2023 sa očakáva, že rast predaja elektromobilov BMW sa v porovnaní s rokom 2022 trochu spomalí. Len v minulom roku spoločnosť predala 215 000 vozidiel s elektrickým pohonom, čo je takmer dvojnásobok v porovnaní s rokom predtým.

BMW verí, že do roku 2025 bude 25 % jej predaja pochádzať z elektromobilov poháňaných batériami. A do konca roka 2026 sa toto číslo zvýši na 33 %, čo nám napovedá, že spoločnosť má pred sebou jasný cieľ.

BMW je tiež veľkým zástancom automobilov na vodíkový pohon a v najbližších rokoch má v pláne začať s výrobou takýchto vozidiel. Stále však nie je jasné, či sa ukáže, že ide o alternatívu k vozidlám na elektrický pohon, alebo nie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top