Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:26 pm

BofA zachováva nákupné hodnotenie IBM s cieľovou cenou 152 USD

BofA zachováva nákupné hodnotenie IBM s cieľovou cenou 152 USD

Pred správou o výsledkoch spoločnosti IBM za 2. štvrťrok 2023 spoločnosť BoFA securities opäť potvrdila rating „Buy“ a pre akcie spoločnosti stanovila cieľovú hodnotu 152,00 USD.

Správa o výsledkoch spoločnosti IBM za druhý štvrťrok 2023 bude zverejnená 19. júla. Načasovanie tohto nákupného ratingu je veľmi dôležité, keďže prichádza pred správou za druhý štvrťrok. Po zverejnení výsledkovej správy budú akcie IBM priťahovať väčšiu volatilitu – Preto sa zdá, že BofA informuje hráčov na trhu v predstihu.

Akcie IBM budú v 2. polroku 2023 dosahovať lepšie výsledky

Napriek slabému makroprostrediu v USA a ďalších veľkých ekonomikách sa analytici BofA domnievajú, že akcie IBM budú v 2. polroku 2023 dosahovať dobré výsledky. Dôvod tohto optimizmu vo výkonnosti IBM pripisujú lepším ekonomickým základom na celom svete.

Podľa BofA bol rast tržieb IBM lepší, ako sa očakávalo. Okrem toho sa spoločnosť teší aj priaznivým menovým podmienkam, adaptabilite umelej inteligencie, zvýšeniu FCF a lepším maržiam pred zdanením.

Podobne sa očakáva, že spoločnosť zaznamená zdravý rast aj v sektore umelej inteligencie vďaka svojej službe známej ako WatsonX.

Podľa BofA komentár za 2. polrok pravdepodobne povedie k prekonaniu výkonnosti akcií. Okrem toho sa BofA domnieva, že IBM bude musieť klásť dôraz aj na svoju prognózu na rok 2023. Podobne aj rast tržieb o približne 3 – 5 % na základe konštantnej menovej bázy pomôže akcii dosiahnuť jej cieľovú cenu.

Za 2. štvrťrok analytici BofA očakávajú tržby z poradenstva vo výške 5,12 miliardy USD, zatiaľ čo konsenzus počíta len s 50,08 miliardy USD. Okrem toho firma vidí v 2. štvrťroku aj 3-percentný rast v softvérovom sektore. Rovnako nízko-stredne-jednociferný rast očakáva BofA aj v oblasti spracovania transakcií.

Pri pohľade do budúcnosti by bolo zaujímavé sledovať, čo odhalí nadchádzajúca správa o výsledkoch spoločnosti IBM. Ak bude v súlade s analytikmi BofA, pravdepodobne uvidíme skok v cene akcií.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top