Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:10 pm

BoK ponechala úrokovú sadzbu na 3,5 %, USD/KRW klesol pod úroveň 1330

BoK ponechala úrokovú sadzbu na 3,5 %, USD/KRW klesol pod úroveň 1330

Počas rannej obchodnej seansy vo štvrtok Bank of Korea (BoK) oznámila svoje rozhodnutie o úrokových sadzbách. Bank of Korea neurobila žiadne zmeny v základnej úrokovej sadzbe, čo znamená, že úroková sadzba sa v krajine stále nachádza v blízkosti 3,5 %.

Rozhodnutie BoK bolo v súlade s prognózami aktérov na trhu, a teda vôbec neprekvapilo. Bank of Korea tiež ponechala svoju prognózu inflácie a HDP na rok 2023 takisto nezmenenú. Kórejská centrálna banka sa domnieva, že inflácia sa bude pohybovať okolo 3,5 %, zatiaľ čo HDP na rok 2023 bude na úrovni približne 1,4 %.

USD/KRW sa obchoduje v blízkosti 1326

Hoci výsledky nikoho neprekvapili, pár USD/KRW sa predsa len obrátil smerom nadol a dostal sa na svoje 2-týždňové minimá. Za celý deň sa USD/KRW znížil o 0,10 % a aktuálne sa obchoduje v blízkosti úrovne 1326.

Ak sa pozrieme späť, Bank of Korea od začiatku februára 2023 udržiava základnú úrokovú sadzbu na úrovni 3,5 %. Keď to skombinujeme so slabým USD, zdá sa, že jasná voľba pre USD/KRW je smerom nadol.

Celkovo je to už štvrtýkrát, čo BoK neurobila žiadnu zmenu svojich referenčných sadzieb. Dôvodom sú očakávania centrálnej banky, že domáci rast vykazuje známky zlepšenia. Okrem toho BoK očakáva aj o niečo vyšší rast inflácie, ako sa predpokladá v prognóze.

BoK hovorila aj o tom, že ekonomická situácia v Číne je spolu so skokovým nárastom cien nehnuteľností na bývanie neistá. Okrem toho centrálna banka hovorila aj o tom, že nebanková časť finančného sektora má teraz menej obáv.

Vo všeobecnosti sa KRW môže pri jastrabích komentároch BoK zmeniť na býčí, zatiaľ čo holubičie komentáre o sadzbách môžu viesť k medvediemu KRW. Pokiaľ ide o súčasný stav, USD vykazuje slabosť, ktorá umožňuje KRW skutočne zažiariť.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top