Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:00 pm

Cena USD/CNY sa do konca roka 2023 dotkne 7,60

Cena USD/CNY sa do konca roka 2023 dotkne 7,60

Podľa ekonómov SocGen sa pár USD/CNY obráti nahor a v roku 2023 uzavrie v blízkosti úrovne 7,60. Predtým sa prognózovali úrovne pre USD/CNY, ktoré sa teraz po nedávnej hospodárskej situácii revidovali na vyššie.

Ak vezmeme do úvahy nedávnu prognózu SocGen, je zrejmé, že naznačujú väčšiu silu USD a oslabenie čínskeho jüanu.

Predchádzajúca prognóza pre USD/CNY bola stanovená v blízkosti úrovne 7,40, ktorá je teraz revidovaná vyššie so zmenou o +0,20 %. Pokiaľ ide o dôvody posilňovania USD a oslabovania CNY, SocGen uvádza, že reakcia politiky nie je taká organizovaná ako v minulosti.

To je jeden z dôvodov, prečo je vysoko pravdepodobné, že pár americký dolár/čínsky jüan prestrelí, na rozdiel od podhodnotenia. Ak sa pozrieme do budúcnosti, do konca roka 2023 zostáva ešte niekoľko mesiacov a pár sa v súčasnosti obchoduje v blízkosti úrovne 7,26.

USD/CNY musí prekonať nadchádzajúce úrovne odporu

Na základe súčasných úrovní USD/CNY sú dôležitými zónami rezistencie 7,30, 7,35, 7,40, 7,45, 7,50 a následne 7,60, čo je aj cieľ stanovený spoločnosťou SocGen.

Oslabenie CNY je zatiaľ spôsobené najmä fundamentálnymi ukazovateľmi. Politické opatrenia Verejnej banky Číny zároveň nie sú také účinné ako v minulosti. Na druhej strane, USD je silný najmä v dôsledku rozdielu úrokových sadzieb medzi USA a Čínou.

Na čínskej strane sme už boli svedkami niekoľkých znížení sadzieb, zatiaľ čo zo strany USA je niečo podobné veľmi nepravdepodobné. V skutočnosti je PBoC pripravená zaviesť aj ďalšie znižovanie sadzieb, ak to bude potrebné na podporu ekonomiky.

Takže aj keď necháme na chvíľu bokom prognózu SocGen, aj fundamentálny výhľad pre USD/CNY hovorí skôr v prospech rastu ako poklesu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top