Cena zlata sa dotkla 183842 na ceste k prerušeniu 4-týždňovej stratovej série

Zlato získava 5 %, ale podpora 1900 USD zostáva slabá

Cena zlata v piatok vzrástla a teraz je na ceste k tomu, aby konečne prelomila svoju štvortýždňovú stratovú sériu. Stalo sa tak po nedávnych komentároch predstaviteľa Fedu o tom, ako bude v budúcnosti postupovať v oblasti menovej politiky.

Nedávno prezident Fedu z Atlanty jasne povedal, že v marci je veľmi pravdepodobné zvýšenie o 25 bázických bodov. A Christopher Waller (guvernér Fedu) sa na základe súčasného vývoja hospodárskeho rastu a inflácie domnieva, že sadzby dosiahnu vrchol na úrovni 5,4 %.

Obaja predstavitelia Fedu však dali jasne najavo, že v prípade prehriatia ekonomiky sa jastrabie kroky centrálnych bánk stanú vysoko pravdepodobnými. Napriek tomuto negatívnemu komentáru obchodníci so zlatom vzali na vedomie len pozitívne komentáre a posunuli žltý kov vyššie.

Ceny zlata vzrástli o 0,2%

Spotová cena zlata sa obchodovala na úrovni 1838,42 USD, keď zaznamenala nárast o 0,2 %. A futures na zlato sa obchodovali na úrovni 1844,25 USD po tom, ako vzrástli rovnako o 0,2 %.

Celkovo by spotové zlato aj futures na zlato mali uzavrieť týždeň so ziskom 1,5 %. Ak sa tak stane, bude to prvý pozitívny týždeň pre zlato od polovice januára.

Nepredbiehajme však, keďže zlato má stále niekoľko protivetrov na fundamentálnej strane. Prvým nepriateľom zlata je inflácia a 2. nepriateľom je silný trh práce v USA. Oba tieto ekonomické ukazovatele si môžu vyžiadať ďalšie zvyšovanie sadzieb v roku 2023!

Podobne aj nedávne zverejnenie údajov o aktivite v sektore služieb v USA vrhne svetlo na to, či má Fed ešte dostatok priestoru na ďalšie zvyšovanie sadzieb alebo nie.

Ak budú úrokové sadzby v USA stále vyššie, ako sa predpokladalo, potom by to bola zlá správa pre trhy s kovmi. Podobne aj zastavenie politiky zvyšovania sadzieb alebo zavedenie ich znižovania otvorí dvere býkom zlata!

Ak sa pozrieme na ostatné drahé kovy, zdá sa, že všetky ťažia z pozitívneho sentimentu. Futures na platinu vzrástli za tento týždeň o 7 % a futures na striebro o 1,2 %.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top