Ceny ropy prekročili úroveň 90 USD po komentároch SAE

Ceny ropy začnú rok 2024 v červených číslach v súvislosti s obavami o dodávky

Po neustálom poklese počas štvrtka a piatka sa ceny ropy začali opäť zotavovať. Predtým ropa prekročila úroveň 94 USD, aby následne zažila rýchlu predajnú vlnu, ktorá ju stlačila o 4,5 % nižšie.

Jedným z kľúčových ukazovateľov, ktorému možno pripísať nedávny pokles ropy, je plánovaná energetická konferencia. Na podujatie prídu všetci významní hráči z ropného priemyslu a ministri energetiky, čo napovedá, že bude mať na ceny ropy veľký vplyv.

Americký dolár zostáva podporený

Pri pohľade na americký dolár sa zdá, že zelená bankovka trochu bojovala o to, aby týždeň uzavrela v zelenom. Napriek tomu však nemôžeme poprieť, že USD uzavrel svoj 11. týždeň na pozitívnej úrovni. Okrem toho sa vyriešila otázka shutdownu vlády a dátumom schválenia rozpočtu sa stal november 2023.

To nám však zároveň napovedá, že americkí predstavitelia tento problém prinajlepšom len o niekoľko týždňov oddialia. Podľa odborníkov bude musieť vláda USA opäť prijať opatrenia, pretože v polovici novembra jej dôjdu peniaze.

Ropa Brent sa zatiaľ obchoduje na úrovni takmer 92,45 USD, zatiaľ čo WTI si vymieňa ruky v blízkosti 90,30 USD. Udalosti, ktoré sú na tento týždeň naplánované, budú zohrávať kľúčovú úlohu v tom, ako sa bude vyvíjať cena ropy.

Z technickej analýzy cien ropy vyplýva, že dôležitou rezistenciou je úroveň 93,12 USD, ktorá je zároveň líniou hrdla dvojitého vrcholu. Počas štvrtkovej seansy bola táto úroveň nakrátko prekonaná, ale predajcovia rýchlo ropu opäť zatlačili nadol.

V istom zmysle môžeme povedať, že úroveň 93,12 USD stále zostáva dôležitou rezistenciou. Ak teda ropa túto úroveň prekoná, ďalšími sledovanými úrovňami budú 97,11 USD a následne 100 USD.

V prípade prelomenia podpory 90 USD bude novou zónou podpory pre ceny ropy 88 USD a potom 84,20 USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top