Ceny zlata a medi stúpajú pred zápisnicami Fedu

Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Ceny zlata (XAU/USD) a medi v prostredí slabšieho USD rastú. Okrem toho ustúpili aj výnosy dlhopisov pred udalosťou s vysokou intenzitou „zasadania Fedu“.

Trh sa domnieva, že Fed skončil so zvyšovaním sadzieb, čo znamená, že sa teraz posúvame do fázy „znižovania sadzieb“. Veľmi očakávané zasadnutie Fedu je naplánované na neskorší deň a pozorne ho sledujú obchodníci so zlatom a meďou.

Čínske hospodárske údaje podporujú zlato

Ak sa pozrieme na meď, je to jeden z mála priemyselných kovov, ktorý v poslednom čase získal. Podľa analytikov za tým stojí najmä pozitívny sentiment voči Číne. Zároveň sa trh stretáva aj s obmedzenejšími dodávateľmi medi, keďže viaceré bane v Paname a Peru čelia ťažkostiam.

Podobne aj ceny zlata vykazujú býčí trend, keďže vzácny kov je len niekoľko dolárov od úrovne 2 000 USD. Býčie ceny zlata možno opäť pripisovať fámam, že Fed dosiahol koniec svojho úrokového cyklu.

Spotové zlato si zatiaľ vymieňa ruky po 1992,17 USD a za celú seansu vzrástlo o 0,7 %. Podobne aj futures na zlato (december) sa obchodujú v blízkosti úrovne 1994,00 USD s nárastom o +0,7 %.

Ak sa pozrieme na otázku Fed-u, niektorí analytici sa domnievajú, že Fed sa bude držať svojho postoja vyšších úrokových sadzieb dlhšie obdobie. Koniec koncov, trh práce vykazuje slabosť a zároveň klesá aj inflácia. Oba tieto faktory znamenajú, že Fed nemá veľa dôvodov na ďalšie zvyšovanie sadzieb.

Okrem toho aj ceny medi vykazujú rastovú trajektóriu, čo možno pripísať rôznym dôvodom. Jedným z hlavných dôvodov sú obavy, že dodávky medi čelia narušeniu. Zjednodušene povedané, očakáva sa, že ponuka medi sa v najbližšom období spomalí, čo tlačí jej cenu nahor.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top