Ceny zlata sa pohybujú v blízkosti 2000 Čaká sa na signály Fedu a údaje o HDP

Wells Fargo predpovedá zníženie sadzieb Fedu o 225 bázických bodov v budúcom roku

V utorok sa ceny zlata naďalej pohybovali tesne pod úrovňou 2 000 USD (nedávne maximá), keďže trhy čakali na nové impulzy zo strany Fedu a údaje o inflácii.

Počas tohto týždňa sa tiež dozvieme zápisnicu z marcového zasadnutia Fedu, ktorá nám prezradí, čo si Fed myslí o ekonomike.

Zlato po správe o NFP na ústupe

Ceny zlata podporoval slabý sentiment, dopyt po bezpečných prístavoch a obavy z pomalého hospodárskeho rastu. Nedávna správa NFP však spôsobila, že zlato ustúpilo zo svojich nedávnych maxím, keďže panujú obavy z ďalšieho zvyšovania sadzieb.

Pri pohľade do budúcnosti trhy čakajú na údaje z amerického indexu spotrebiteľských cien (CPI). Tento ukazovateľ poskytne jasno v tom, či príde zo strany Fedu ďalšie zvyšovanie sadzieb alebo nie!

Ak by Fed hlasoval za zvyšovanie sadzieb, bola by to zlá správa pre zlato! Prognózy vývoja úrokových sadzieb zatiaľ poukazujú na zvýšenie sadzieb v priebehu mája!

V čase písania tohto článku sa spotové zlato obchodovalo na úrovni takmer 1993,94 USD, zatiaľ čo futures na zlato sa obchodovali na úrovni takmer 2008,95 USD.

Podľa odborníkov sa v najbližších dňoch dlho očakáva aj zápisnica z marcového zasadnutia Fedu. Zo zápisnice zo zasadnutia sa dozvieme viac informácií o tom, prečo Fed zvýšil úrokové sadzby napriek hroziacej bankovej kríze.

Po krachu niekoľkých amerických bánk sa objavili nádeje, že Fed spomalí alebo zastaví aj svoju politiku zvyšovania sadzieb. Teraz však trh očakáva minimálne 1 ďalšie zvýšenie sadzieb v priebehu mája!

Hoci sa krízu pečenia podarilo odvrátiť, na trhoch stále panuje strach, ktorý udržiava trhy so zlatom v podpore. Nedávna banková kríza bola totiž veľmi nečakaná, čo trhy znervóznilo a spochybnilo integritu bankového sektora.

V priebehu dňa sa dobre ponúkali aj ďalšie drahé kovy, napríklad futures na striebro a futures na platinu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top