Čínske devízové rezervy sa dotkli 30 biliónov

Ceny zlata klesajú po rallye CPI, slabý čínsky HDP vplýva na meď

Oficiálne údaje z ekonomickej veľmoci známej ako Čína ukazujú, že devízové rezervy krajiny dosiahli 30,205 bilióna USD. Stalo sa tak v čase, keď americký dolár stratil svoju pozíciu voči ostatným menám.

Celkovo nárast čínskych devízových rezerv výrazne predbehol očakávania trhu. Zjednodušene povedané, väčší prílev devíz a menší odlev vedie k zvýšeniu devízových rezerv. V prípade Číny sme práve toho svedkami, keďže vývoz a prílev kapitálu zostávajú silné.

Čínske devízové rezervy vyskočili o 21 mld.

Podľa správ sa devízové rezervy Číny zvýšili o 21 miliárd USD a dotkli sa úrovne 3 205 USD. Ide o jedny z najväčších rezerv na svete a odhaľuje ekonomickú silu Číny.

Ekonómovia očakávali číslo len okolo 3,192 bilióna USD, ale zdá sa, že Čína prekvapila aj ich!

Ešte pred mesiacom sa čínske devízové rezervy pohybovali na úrovni 3,184 bilióna USD, čo odhaľuje, že rezervy krajiny neustále rastú.

Počas apríla čínska mena jüan v skutočnosti stratila voči americkému doláru 0,63 %. Americký dolár zároveň voči hlavným menám získal 0,94 %, čo odhaľuje silu amerického dolára.

Podobne aj Čína má v súčasnosti 66,76 mil. uncí zlata, ktoré sa ešte pred mesiacom (v marci) blížili k 66,50 mil. uncí. Ak sa pozrieme na trhovú hodnotu zlata v podaní Číny, tá teraz dosahuje 132,35 miliardy USD, zatiaľ čo v marci bola len na úrovni 131,65 miliardy USD.

Zatiaľ čo Čína hlási ďalší nárast svojich devízových rezerv, zdá sa, že americká ekonomika zápasí s rastúcim dlhom. Krajina už dosiahla svoj dlhový strop a teraz sa pokúša tento strop ďalej posunúť vyššie. Aj to poukazuje na skutočnosť, že USA prehrávajú preteky s Čínou, pokiaľ ide o hospodársku silu.

Najmä spracovateľský priemysel a podniky USA zamerané na vývoz sa budú musieť nadobro zmeniť, aby mohli konkurovať Číne.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top