Čínske zahraničné rezervy dosiahli v marci 3 bilióny

Čínske zahraničné rezervy dosiahli v marci 3 bilióny

Podľa oficiálnych údajov sa devízové rezervy Číny v marci zvýšili. Stalo sa tak v čase, keď americký dolár v piatok stratil prevahu nad ostatnými hlavnými menami.

Celkovo do devízových rezerv Číny pribudlo 51 miliárd USD. Po najnovšej injekcii prílevu sa devízové rezervy Číny dotkli úrovne 3,18 bilióna USD.

Dokonca aj známi analytici a ekonómovia očakávali devízové rezervy len v hodnote 3,149 bilióna USD. A ešte pred mesiacom (vo februári) sa devízové rezervy Číny nachádzali na úrovni 3,133 bilióna USD.

Tento nárast devízových rezerv naznačuje, že čínsky vývoz naberá na obrátkach a jeho dolárová hodnota je tiež vyššia ako dovoz.

A ak sa pozrieme na výkonnosť čínskeho jüanu počas marca, jeho kurz voči americkému doláru vzrástol o 0,86 %. Počas rovnakého obdobia sa americký dolár voči ostatným hlavným menám znížil o 2,3 %.

Zlaté rezervy, ktoré tiež zohrávajú kľúčovú úlohu v ekonomickej stabilite a stabilite meny, počas marca tiež vzrástli. Podľa oficiálnych zdrojov mala Čína v marci 66,50 mil. trójskych uncí rýdzeho zlata. Ešte minulý mesiac mala Čína len takmer 65,92 mil. trójskych uncí zlata.

Ak sa pozrieme na aktuálne kurzy zlata, znamená to, že Čína teraz drží zlato v hodnote 131,65 miliardy USD. Ku koncu februára mala Čína zlaté rezervy len v hodnote 120,28 mld. dolárov.

Stručne povedané, Čína má teraz v držbe viac amerických dolárov a fyzických zlatých prútov ako pred mesiacom. Tieto kroky celkom určite dodajú čínskej mene silu a dokonca z nej urobia výhodnejšiu voľbu pre globálny obchod.

Ak sa poobzeráme okolo seba, viaceré krajiny už prisľúbili, že začnú čínsku menu používať pri globálnych obchodoch. Najväčšími menami sú Saudská Arábia a Rusko, ktoré už začali obchodovať s použitím čínskej meny!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top